Skocz do zawartości
Andrzej21

Jaki zgarniacz obornika???

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem zapytać jaki jest najlepszy zgarniacz obornika hydrauliczny czy uniwersalny???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie na temat zgarniaczy obornika jest takie ze jak najmniej elementów musi mieć styczność z samym obornikiem.Polecam Zgarniacz Krotoszyn może nie jest tani ale posłuży długie lata.Taki właśnie mam mam zainstalowany w oborze.Jest to zgarniacz uniwersalny nie polecam Hydraulicznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałem zapytać jaki jest najlepszy zgarniacz obornika hydrauliczny czy uniwersalny???

 

A jaką masz obore, wolnostanowiskowa czy uwięziową? Ile sztuk bydła?Masz plyte i zbiornik na gnojowice?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krowy są na uwięzi narazie jest ich 12 sztuk płyta jest zbiornik na gnojowice robie nowy większy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj na forach o tych zgarniaczach. Wiekszosc wypowiedzi wskazuje na to, ze hydrauliczne sa po pierwsze drogie a po drugie bardziej zawodne. Moim zdaniem najtaniej i tez, nie glupim rozwiązaniem jest zrobic wyciag samemu, albo zdobyc nr telefonu do czlowieka ktory zaklada takie zgarniacze w oborach, gdzies tu widzalem takiego posta. To sprawa szybka, tania i skuteczna. W naszym gospodarstwie mamy wyciag swojej roboty linowy. Jak sie kupi dobra line to wytrzymuje na 3, 4 lata tylko co jakis czas trzeba naciągac bo sie rozciąga, ale nie peka.

A czy w twojej oborze krowy stoja w jednej linnii czy w dwóch?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogromną zaletą zgarniacza hydraulicznego jest prasa "wyciskająca" obornik na pryzmę. Są mechaniczne rozwiązania takich pras, ale rzadko spotykane. Lepiej taki obornik fermentuje - jest lepszy. Ogromną wadą jest sytuacja w której olej hydrauliczny przedostaje się do obornika... Problem ze zgarniaczami robi się w zimie. Zachowując odpowiednie spadki na legowiskach, stosowne długości legowisk, dobre maty, można wcale nie podścielać - zrobić kanały i ruszta -gnojowica sama popłynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wyciąg na linie gdzie są tzw widły które chyodzą na rolkach po tregrach przymocowanych do sufitu> Linę wymieniam co 4-5 lat!! Maszyna bezawaryjna!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam wyciąg na linie gdzie są tzw widły które chyodzą na rolkach po tregrach przymocowanych do sufitu> Linę wymieniam co 4-5 lat!! Maszyna bezawaryjna!!!!

ja mam to samo a jak z elektryką?? u mnie jest problem z wilgocią bo cały sterownik przy dzwiach i czasem coś nawali. 8 lat pracy i lina orginał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam to samo a jak z elektryką?? u mnie jest problem z wilgocią bo cały sterownik przy dzwiach i czasem coś nawali. 8 lat pracy i lina orginał

u mnie z elektryką nie ma problemu, jeszcze nic nie robiłem przy nim, a od ilu sztuk wypychasz obornik??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dajcie mi namiar na człowika który montuje albo chociaż ma do sprzedania kompletne zgarniacze linowe.

z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poczytaj na forach o tych zgarniaczach. Wiekszosc wypowiedzi wskazuje na to, ze hydrauliczne sa po pierwsze drogie a po drugie bardziej zawodne. Moim zdaniem najtaniej i tez, nie glupim rozwiązaniem jest zrobic wyciag samemu, albo zdobyc nr telefonu do czlowieka ktory zaklada takie zgarniacze w oborach, gdzies tu widzalem takiego posta. To sprawa szybka, tania i skuteczna. W naszym gospodarstwie mamy wyciag swojej roboty linowy. Jak sie kupi dobra line to wytrzymuje na 3, 4 lata tylko co jakis czas trzeba naciągac bo sie rozciąga, ale nie peka.

A czy w twojej oborze krowy stoja w jednej linnii czy w dwóch?

 

 

Matys możesz napisać coś bliżej na temat zgarniacza twojej produkcji- jaka budowa, na czym się wzorowaleś, jaka szerokość kanału, budowa łyżki napinacz liny itd. a przede wszystkim ile poszło materiału i jaki orientacyjnie jest koszt nie licząc swojej pracy. Na wystawie w Siedlcach gadałem z gościem który takie rzeczy robi i za taki zgarniacz linowy na 20m obore- jeden rząd stanowisk chciał 9000 z dostawą i montażem. to wg Ciebie dużo? Mówił że jest zawalony robotą .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gadałem z gościem który takie rzeczy robi i za taki zgarniacz linowy na 20m obore- jeden rząd stanowisk chciał 9000 z dostawą i montażem. to wg Ciebie dużo? Mówił że jest zawalony robotą .

 

 

widze że cena nie zmieniła się od 10 lat ja mam 2 razy 30m i jak bym teraz miał wydać na taki zgarniacz 25 tys to wolał bym mini-ładowarke nową za podobne pieniądze. Ale nie powiem, zgarniacz spisuje się świetnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na mini-ładowarka bym si ę barzej zastanawiał, niz nad wyciągiem linowym!! Przy wyciągu praktycznie nie ma się co popsuć, a w ładowarce jest to bardziej prawdopodobne. po za tym wyciągiem to obornik wypchnie przedszkolak, a do ładowarki mósi być osoba trochę starsza i umiec jeździć!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam użytkowników!!!!! Jestem producentem UNIWERSALNYCH ZGARNIACZYOBORNIKA LINOWYCH jezeli jesteście zainteresowani prosze piszcie DAREKMACIAK@WP.PL lub dzwoncie 604505810. Zapraszam do odwiedzenia naszej strony WWW.ZGARNIACZE.PL POZDRAwIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam zgarniacze typu jak niżej z DARMETU!!! Są to nie zawodne sprzęty!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja na mini-ładowarka bym si ę barzej zastanawiał, niz nad wyciągiem linowym!! Przy wyciągu praktycznie nie ma się co popsuć, a w ładowarce jest to bardziej prawdopodobne. po za tym wyciągiem to obornik wypchnie przedszkolak, a do ładowarki mósi być osoba trochę starsza i umiec jeździć!!

Ale zgarniacz masz tylko do gnoju a ładowarka to jest maszyna uniwersalna. wgarniasz obornik, przyozisz pasze, ładujesz nawozy, a nawet uprawiasz ogródek dla żony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name="marcin82Ale zgarniacz masz tylko do gnoju a ładowarka to jest maszyna uniwersalna. wgarniasz obornik, przyozisz pasze, ładujesz nawozy, a nawet uprawiasz ogródek dla żony

Opcja tego ogródka to coś co mnie przekonało!!! Kupuję ładowarkę!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat jestem na bierząco w temacie miniładowarek i jestem zaskoczony możliwościami. Nawet nie myślałem ze jest aż tyle zastosowań, najciekawszy był świder do wykopu dołków pod drzewka i piła do kopania rowków na wode itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze inny problem. Do ładowarki musi być odpowiednio przystosowany budynek!! Musi być odpowiednia szerokość korytarza gnojowego i dźwi do wjeżdżania i wyjeżdżania ładowarki! Przy nie jednych budynkach przygotowanie go do możliwości pracy ładowarki przewarza jej wartość!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No co za problem w ścianie dziure zrobić??

Zrobić w ścianie dziurę to nie problem, ale jak szerokość całego korytarza gnojowego to tyle co taczki wejdą to już większy problem!! A i takie budynki widziałem!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No co za problem w ścianie dziure zrobić??

Zrobić w ścianie dziurę to nie problem, ale jak szerokość całego korytarza gnojowego to tyle co taczki wejdą to już większy problem!! A i takie budynki widziałem!!!

ładowarka wiecej miejsca nie potrzebuje. Fajne ładowarki produkuje firma AVANT, do ciasnych budynków jest taka mała bez skretnych kół. Zasada jazdy jest taka jak w czołgu, żeby skręcić blokujesz/zwalniasz lewe/prawe koła. Zawracasz w miejscu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet ciekawe są te ładowarki z Avant-u. Może i taka by weszła do każdego budyku, ale na krutki budynek to zgarniacz linowy ni ebędzie droższy niż 10 000, a ładowarka 3 razy drożej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...