Skocz do zawartości
tomaszgowin

WYNAJEM MASZYN ROLNICZYCH...

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do wszystkich posiadaczy ziemi i gospodarstw.

Zamierzamy otworzyc firme wynajmujaca sprzet rolniczy:

traktory McCormick glównie.

Tylko w celu informacyjnym Prosilbym zainteresowanych o odpowiedzenie czy byliby zainteresowani wynajmem i ile ha pola posiadaja i na jak dlugo byliby zainteresowani wynajmem traktorow o mocy 85-160KM.

Po co trzymac wlasny traktor jak mozna go wynajac na kilka miesiecy, tygodni calkowicie sprawnym.Mozna wynajac od 1 sztuki do 200sztuk.Tak to duza inwestycja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnosnie cenniku:

ceny aktulnie sa nieznane-caly biznesplan niejest kompletny jeszcze a bez tego jest niemozliwe oszacowanie i wprowadzanie w blad niebyloby pozadane.

Aktualnie orientujemy sie o zapotrzebowanie-, lokalizacje-gdzie beda najwieksze potrzeby wynajmu.

Czy polscy gospodarze byliby skloni wynajmowac nowa maszyne wiedzac o tym ze jakosc jest naprawde zawsze swietna.

czy sklonni byliby do podpisania kontraktow na kilka sezonow przy dpowiednich rabatach.

Gdzie jest najwieksze zapotrzebowanie kto wie?kto gdzie mieszka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super sprawa ale dla tych ktorzy maja male kawalki pol,z checia bym kozystal z twoich uslug ale posiadam i tak 3 ciagniki, podaj ceny chociaz w przyblizeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czlowieku na 100% nie znasz realiow rolnictwa nie wchodz w to bo pojdziesz z torbami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadaje pytania aby oszacowac sytuacje wiec im wiecej odpowiedzi tym korzystniej ulokujemy miejsce.

Dla malych gospodarstw owszem ale dla duzych to wcale niejest przeszkoda-jesli ktos ma duze gospodarstwo wcale niemusi posiadac wlasnych maszynn.

Pod Londynem wynajmujemy jednemu farmerowi 27 traktorow na 6 sezonowy kntrakt-tzn na zime tylko nam oddaje maszyny i nieprzejmuje sie ze musi je napraiwac, kntrolowac, servisowac, wsxzystkim sie my zajmujemy.jego zadaniem jest tylko zaplacic nam i bardzo sobie chwali uslugi a o mniejszych to sami wiecie ze dla nich to duze wyreczenie.Sporo rolnikow pozbylo sie swoich maszyn(mieli 1,2,3,..10...) i wynajmuje je od nas. Maja czas na to zeby zamiast naprawiac wlasny sprzet-glowkowac jak wyciagnac wiecej kasy z UE albo jak poszerzyc jeszcze bardziej swoja dzialalnosc, zeby wynajmowac od nas wiecej sprzetu i tym samym Rozrastac sie i Rozwijac.

--------

http://www.oszczednosci.freewebweb.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł na interes interesujący. A powiedz mi jak sytułacja by wyglądała jeżeli miałbyś swoją siedzibę w zachodnio-pomorskim a ja jestem z dolnego śląska i jestem zainteresowany wypożyczeniem maszyny, nasuwa mi się na myśl jak ją oDebra1ć albo jak ja mi dostarczycie? kto pokrywa koszt transportu i co najważniejsze na jak skalę masz zamiar świadczyć swoje usługi w regionie w całej Polsce czy poza granice kraju też. Proponuje przeprowadzić Analizę SWOT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam się coraz to bardziej zastanawiam na korzystaniem z usług.

Więc do sedna:

mam 100ha (rzepak i zboża)

-mógłby interesować mnie ciągnik ok 80-100 KM ale cięższy (do agregatu, do rozsiewacza nawozów 2t ), z ładowaczem czołowym - termin - VIII-X

- siew - rzepaki i zboża ozime -razem ok 75ha

- w późniejszym terminie (za 2-3lata) lekki traktorek na szerokim ogumieniu (najlepiej trawnikowym) od IV do IX

 

Kwestia ceny.

 

Jarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomaszgowin jak chcesz zrobic tak dużą inwestycje to zastanów się nad uslugami ,mi się wydaje ze w ten sposób szybciej sobie zwrucisz koszta i nie będziesz miał rożnych problemow z wynajmem np. aliwo ,zla obsluga .czy jest sens uczenia rolnika jak ma się obslugiwac dana maszyne, ciagnikiem nie wystarczy tylko jezdzic mi się wydaje ze i tak przy tak niskich dochodach z rolnictwa ludzie wola wynająć jak pożyczać ale kto nie ryzykuje ten nie jedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAK.USLUGA RAZEM Z OPERATOREM JEST DUZO BARDZIEJ OPLACALNA DLA FIRMY.I TAKA USLUGA ZAISTNIEJE.PLANUJEMY ROWNIEZ POSIADAC SPRZET BUDOWLANY-KOPARK0- LADOWARKI, WALCE, BULDOZERY....

JESLI O DOSTARCZENIE TO FIRMA BEDZIE BAZOWALA NA KONTRAKCIE PRZEWOZOWYM-SAMA BEDZIE WYNAJMOWALA PLATFORMY OD INNYCH USLUGODAWCOW-TO SIE BARDZIEJ OPLACA NAWET PRZY DUZEJ DZIALALNOSCI I WIELU KONTRAKTACH. KOSZTY ZALEZNIE:ALBO BEDA WLICZONE DLA WYPOZYCZAJACEGO TRAKTOR W ZALEZNOSCI CZY BEDZIE TO KROTKI KONTRAKT-NP TYDZIEN. PRZY DLUGICH-FIRMA WLICZA TO WE WLASNE KOSZTA.WSZYSTKO OCZYWISCIE NIEJEST OFICJALNE-MOZE ULEC ZMIANOM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpowiedzi jakie uzyskuje-zwlaszcza przychodzace na maila-wskazuja duze zainteresowanie-oczywiscie otrzywmuje rowniez z porada ostroznosci.

Podsumowujac-jestescie ciekawi tego jak by to bylo.

Jedyna kwestia aktualnie jest brak informacji odnosnie cennika.

Bardzo mi przykro-jego podanie i propozycje aktualnie sa niemozliwe.

Jednak widze ze nasza dyskusja idzie ku dobremu wiec czekam bardzo na wasze komentarze na forum i na prywatne wiadomosci.Dzieki za otwarotsc i porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najomi wynajmują dostawcze busy systematycznie na trasy za granice wszyscy się dziwili czy to się opłaca [220]za dobę , ale jak mi powiedział dlaczego to rzeczywiście opłaca się[wypożyczającemu ] bo po pierwsze ma zawsze nową maszynę nie ma potrzeby topic kasy na auto które raz w tygodniu jeżdzi inic go kompletnie nie obchodzi a te około 10 000 złoty co płaci za wynajem to stracił by na samym spadku wartości pojazdu a to dopiero początek kosztów . A wracając do tematu zainteresowanie by było i to nie małe tylko musiał by towarzyszyc temu wynajem sprzętu dodatkowego bo po co kupowac większy traktor na powiedzmy 5 dni orki jak resztę można obrobic traktorem mniejszej mocy , ale to zależy od ceny wynajmu i tyczy się tylko mniejszych i średnich gospodarstw tak mi się wydaje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a istnieje wynajęcie kombajnu zbożowego np na żniwa bo to by mi sie opłacało bo nie mam własnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda kwestia tych napraw jeśli np. uszkodził bym z mojej winy ciągnik przypadkiem to wtedy dowiem się ile błotnik czy coś tam kosztuje do mc kormic , kwestia paliwa czy zaopatrywalibyście w swoje paliwo, bo każdy szukał by tu też oszczędności

Wynajem był by tylko na czas np tydzień a ile zrobie mtg już by się nie liczyło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie interesuje ciągnik który zarazem by był i do lasu i do transportu(50km\h) na szerokich oponach z przyczepą najlepiej kiper 3 stronny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A mnie interesuje ciągnik który zarazem by był i do lasu i do transportu(50km\h) na szerokich oponach z przyczepą najlepiej kiper 3 stronny.
i musi być 4x4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do tego klima,przyciemnone szyby,białe tarcze zegarów,sportowy tłumik.... .Ogólnie to moim zdaniem dobry pomysł taka firma,napewno ktoś chętny by się znalazł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym bł zainteresowany wynajęciem kombajnu zborzowego, teraz posiadam JOHN DEERE 1170, kosa 4,8 m i jeszcze jest tyle roboty,co ucieka mi przed nosem że sprzydał by się jeszcze jeden albo nawet dwa kombajny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest sporo pytan wiec pasowalo by odpowiedziec na nie.

Najwazniesze pytanie z jakim sie do mnie zwracacie to-cennik.

A wiec wlasnie rozmwialem z dyrekcja.Jutro o godzinie 9 mam spotkanie z nimi -cel-przeanalizowanie i wstepne oszacowanie cennikow dla poszczegolnych modeli maszyn. Wiec ten cennik w tym tygodniu postaram sie podac na forum-nie chce obiecywac ze jutro po poludniu aby niezapeszyc.

Jezeli interesuje was cennik wynajecia konkretnych modeli piszczie tutaj.Rano zbiore wasze zapytania i sprobujemy szczegolowo je oszacowac.

Do jutrzejszego spotkania potrzebuje jednak informacji tylko szqacunkowych.

Ile hektarow posiadacie ile maszyn i jakiej mocy potrzebujecie(konkretny model prosze nawet podac).I na jak dlugo interesuje was wynajem.

Pozdrawiam-jutro pobieram informacje z tego forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomaszgowin

nie znam modeli mccormicków więc walnij krótką listę dla zobrazowania (model-moc- ilość garów lub jakoś tak)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praca od zaraz-ANGLIA.

Pilnie poszukujemy pracownika Measure Engineer na pomiary przy duzych pracach ziemnych.

Wymagane doswiadczenie przy pracach pomiarowych duzego obszaru oraz znajomosc jezyka angielskiego.

Liczba stanowisk: 2

CV (mile widziane w j. angielskim)prosze przesylac na adres tomaszgowin@wp.pl

Jakiekolwiek pytania-tomaszgowin@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podajemy wstepny cennik dla dwoch modeli McCormicka:

-Maszyna 100KM

-----------przy wynajecieu na 15tygodni: £275 / tydzien

-----------przy wynajecieu na 6miesiecy: £175 / tydzien

 

-Maszyna 150KM

-----------przy wynajecieu na 15tygodni: £450 / tydzien

-----------przy wynajecieu na 6miesiecy: £225 / tydzien

 

Jezeli ktos potrzebuje oszacowania na inna moc-napisizcie.Chcemy abyscie sie wypowiedzieli odnosnie tych cen, gdyz musimy zrobic wstepne rozeznanie.Jak wiecie niema takiej firmy w Polsce wiec ciezko nam zorientowac sie w sytuacji polskich rolnikow. Czekamy na odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale jeśli ja chcę wynająć ciagnik na 4 tygodnie to jak? zapłacić muszę za piętnaście tygodni?! A te ceny to są netto czy brutto? A może krótki wynajem nie wchodzi w grę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Tak stawka ta jest niestety bez Podatku.

Jeszcze raz podkreslam ze to sa wstepnie oszacowane stawki -cena moze ulec zmianie- no juz nie wzrosnie:)

Aktualnie inwestor zaklada wieksze zlecenia-tzn wieksza ilosc tygodni.sa rowadzone negocjacje z producentem maszyn i oczywiscie cena zakupu maszyn wszystko wyklaruje. Rozwiazaniem moze byc np wspolne wynajecie sprzetu przez grupe rolnikow lub maszyna do swiadczenia uslug:) dla sasiadow.Sam z dziecinstwa pamieam-U mnie na wsi jeden rolnik mial traktor i kolejka przed jego domem zeby zajol sie nastepnego dnia ich polem.

Moje propozycje sa azeby zkrocic wymagany czas wynajmu-no ale sami widzicie ze na dluzsze kontrakty cena robi sie atrakcyjniejsza.Radze wszystko wykalkulowac-zwlaszcza jezeli ktos planowal zakup maszyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy wynajęciu McCormicka:

Wziąłem najlepszą ofertę tego pana przy kursie 5.5850

-Maszyna 100KM -----------przy wynajęciu na 6miesiecy: £175 / tydzień

Równa się : 28,617zł 54gr za 6m-c a jeżeli by ktoś chciał na rok to wystarczy pomnożyć razy dwa. aha cenna z watem;)

Dodam że przy wynajęciu ciągnika na rok za cenę 60,000 nie warto kupić sobie jakąś maszynę na własność, wystarczy dobrze poszukać...pozostawiam do komentowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...