Skocz do zawartości
Grażyna1597156736

pożyczki preferencyjne na zakup gospodarstwa

Rekomendowane odpowiedzi

mam powyżej 40 lat i chciałabym wziąć taką pożyczkę ,ale...mam obawy czy zdołam to,to spłaci i nie wiem jakie są rzeczywiste koszty , tj niby od 1,2% do 1,67% oprocentowanie ale tak naprawdę nie wiem jakie rzeczywiste koszta itd może ktoś z was taką pożyczkę wziął ? proszę opiszcie jak to dla Was wyglądało ? Czy póżniej nie mieliście jakiś problemów z bankami i jeśli to jaki bank byście polecili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli weźmiesz pieniądze i je odpowiednio zainwestujesz to kredyt dość łatwo się spłaca

Na kilkadziesiąt zrobionych biznesplanów "upadły" dwa - jeden z powodu kłopotów rodzinnych (rozwód) drugiemu spaliły się zabudowania gospodarcze wraz z dobytkiem. W drugim przypadku rolnik miał szanse ułożyć się z bankiem, bo jest w umowie zapis o tzw. sile wyższej.

Koszty dodatkowe to zrobienie biznesplanu i pozbieranie wszystkich zaświadczeń (koszt 200 - 1000 zł), prowizja banku - 1-2% od kwoty, wpisy w Księgach Wieczystych (jeśli na hipotekę) i US - 500 - 2000 zł!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli weźmiesz pieniądze i je odpowiednio zainwestujesz to kredyt dość łatwo się spłaca :wink:

Na kilkadziesiąt zrobionych biznesplanów "upadły" dwa - jeden z powodu kłopotów rodzinnych (rozwód) drugiemu spaliły się zabudowania gospodarcze wraz z dobytkiem. W drugim przypadku rolnik miał szanse ułożyć się z bankiem, bo jest w umowie zapis o tzw. sile wyższej.

Koszty dodatkowe to zrobienie biznesplanu i pozbieranie wszystkich zaświadczeń (koszt 200 - 1000 zł), prowizja banku - 1-2% od kwoty, wpisy w Księgach Wieczystych (jeśli na hipotekę) i US - 500 - 2000 zł!

 

dziękuję z całego serca, zwłaszcza za opis tych kosztów już nawet znalazłam bank -tylko BGż jak na razie ma umowę z agencją czy jakoś tak. w/g nich teraz suma obciązeń z procentami to 3%i rzeczywiście wpisują się do ksiąg wieczystych( przy zakupie gospodarstwa), ale nie podali mi cen tyle ,żę bardzo długo to trwa podali mi przykład rolnika który czekał na dzień wczorajszy 4 miechy i jeszcze nie dostał. Ale w takim razie teraz zacznę się starać a na wiosnę jak znalazł . jeszcze raz dziękuję .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajdź do Wydziału Ksiąg Wieczystych właściwych dla kupowanej ziemi i zorientuj się ile trwa wydanie odpisu i wpis do hipoteki. Będziesz miała orientację co do terminów. Życzę, by były jak najkrótsze.

Jeśli trzeba pomóc przy biznesplanie pisz na maila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zajdź do Wydziału Ksiąg Wieczystych właściwych dla kupowanej ziemi i zorientuj się ile trwa wydanie odpisu i wpis do hipoteki. Będziesz miała orientację co do terminów. Życzę, by były jak najkrótsze.

Jeśli trzeba pomóc przy biznesplanie pisz na maila :)

 

Gdybyś wiedział jaka jestem już zmęczona.Nocami już pracuję na polu, robię porządki na podwórku -bo strasznie zarośnięte...oczywiście we śnie .Te informacje,które mi teraz podałeś to już mam na kilka dni wstecz oklepane, i cały plan szl...trafił dziadki nie mają konta i nie założą sobie -bo chcą gotówkę i już.A w moim banku 28 000 mi dają , z kasy socjalnej mam 5000zł ,a niedługo z kasy zapo,poż dostanę 10 000żł.I tak przez całe życie...teraz tylko gdybyś kupił mieszkanie mojej mamy możesz mi pomóc , już 3 tygodnie jak daliśmy ogłoszenia i tylko dzwonią i nic , jakby co to owe mieszkanie nie jest we Wrocku tylko koło Jeleniej Góry . U nas we Wrocku tylko od naszych preferują biznesplan, z agencji tylko...ale dziękuję Ci za propozycję ...ech jak tego gospodarstwa nie kupię to już na tamten świat szykować się będę bo życie straciło dla mnie sens .

Tylko nie pisz ,żę można zawrzeć umowę przedwstępną - z Tymi ludzmi nie można ...Dzięki za starania trochę mi lżej na duszy dzięki Tobie . Pozdrawiam i życzę wszystkiego naj..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli mogę się wtrącić... Ja brałam preferencyjny na młodego rolnika w Banku Spółdzielczym (w moim przypadku był to BS Wschowa, o. Góra, dolnośląskie). Było bardzo trudno, bo z Agencją we Wroclawiu w ogole sa problemy, zawsze, kiedy sie coś zalatwia... I zalatwianie tego kredytu w moim przypadku trwalo rok (a oficjalnie rozpatruja nicy w kilka tygodni) - wciąz była odsyłana z biznesplanem do poprawek, zwykle absurdalnych (powiedziano mi np. że 20 ha pastwisk + 5 ha zasianych łąk + 6 ha pola nie wyżywi stada 10 mamek z młodymi...). W koncu sie udalo. Kredyt na 9 lat, spłacam co pół roku po ok. 8 tys., raty od ktoregos tam momentu sa malejące, poza tym co miesiąc niecale 200zł odsetek. o spłate się nie martwię, bo kasa jest z dopłat do ziemi, no i coś będzie niedługo z bydła. dlatego głowa do góry! dasz rade, musisz sie tylko uprzeć i wbrew wszelkim przeciwnościom przeć do przodu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co to za gospodarstwo kupujesz? ile ha?

 

niecałe 8ha ( za mało na kredyt na zakup gosp.). dom i pom. gosp ruina na kartotekę nie wezmą ...do inwestecyjnego itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesli mogę się wtrącić... Ja brałam preferencyjny na młodego rolnika w Banku Spółdzielczym (w moim przypadku był to BS Wschowa, o. Góra, dolnośląskie). Było bardzo trudno, bo z Agencją we Wroclawiu w ogole sa problemy, zawsze, kiedy sie coś zalatwia... I zalatwianie tego kredytu w moim przypadku trwalo rok (a oficjalnie rozpatruja nicy w kilka tygodni) - wciąz była odsyłana z biznesplanem do poprawek, zwykle absurdalnych (powiedziano mi np. że 20 ha pastwisk + 5 ha zasianych łąk + 6 ha pola nie wyżywi stada 10 mamek z młodymi...). W koncu sie udalo. Kredyt na 9 lat, spłacam co pół roku po ok. 8 tys., raty od ktoregos tam momentu sa malejące, poza tym co miesiąc niecale 200zł odsetek. o spłate się nie martwię, bo kasa jest z dopłat do ziemi, no i coś będzie niedługo z bydła. dlatego głowa do góry! dasz rade, musisz sie tylko uprzeć i wbrew wszelkim przeciwnościom przeć do przodu!

 

Ed . Dziękuję za poparcie i pocieszenie .ja nie odpuszczę na razie Ci ludzie zgodzili się poczekać ...musi mi sie udać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znacie może jakiś bank który udziela dogodnych kredytów na zakup ziemi i żeby był nisko oprocętowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...