Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

PANOWIE DOSTAłEM POLE W SPADKU. 3 LATA TEMU NAWOżONE OBORNIKIEM W ZNACZNYCH ILOśCIACH POTEM ZAORANE I ODLOGIEM ZOSTAWIONE NIE UPRAWIANE . PRZEEZ TEN CZAS PEż BARDZO SIE NAMNOżYł A POZATYM NATYM GNOJU PO PAS TAK WYSOKIE. JAK SIE ZA TO POLE ZABRAć ? PRYSKAć RANDAPEM TERAZ TO ZA PUżNO BO PEż USECHł MOżE WYKOśIć I JAK WZEJDZIE TO PRZED ZIMO GO RANDAPEM ...CZEKAM NA OPINIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pryskaj teraz te wyrośnięte chwasty dodaj siarczanu troche chyba 5 kg/ ha za około 3 tygodnie jak wszytsko wyschnie to weź sobie zapałki i kilka gazet tylko nie jak jest wietrznie i sucho. potem podrap to kultwatorkiem , najlepiej gruberem albo tależówką i zaorasz to jeszcze do końca pażdziernika. potem kukurydza na ziarno lub kiszonke , na odrosty zastosujesz maister lub millagro. i masz normalne pole, doprowadzone do kultury, zbierasz normalny plon kukurydzy, jak głęboko zaorzesz tak 25-30 cm, to masz mało chwastów w kukurydzy i nie musisz sie spieszyć z opryskiem, to co napisałem to jest najlepszy wariant.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak wszytsko wyschnie to weź sobie zapałki i kilka gazet

 

...i zrób kawę dla organów ścigania

 

metod pewnie jest dużo, ja bym stalerzował, poczekał aż odrośnie i końcem października opryskał jakimś glifosatem. Jak pogoda da to na koniec listopada orka i po problemie. Siarczan amonu faktycznie pomaga, ale nie dodawać do Roundupu Energy.

 

Jestem skrajnym przeciwnikiem metody Maćka.

 

Radzioha - fusilade zniszczy gorczycę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fusilade i inne graminicydy niszcza rośliny jednoliścienne a gorczyca takowa nie jest więc nie powinno być problemu ,moze ktoś miał brudny opryskiwacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie pryskam ściernisk tylko czekam aż perz odrosnie po podorywce, wtedy wystraczy 2 l raudupu zwykłego bez siarczanów itp i pole jest czyste, spraktykowałem to jak kiedyś ojciec pryskał ściernisko i zawracaąc się przeszedł lancą po oranym, fakt że młode roślinki mają dużo większą zdolnośc asymilacyjną niż stare skoszone łodygi perzu/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posialem 22 wrzesnia pszenżyto i juz mi skiełkowalo, jednak mam maly problem bo mam pole troche zaperzone szczegolnie na pszycach i granicach. Jaki środek na perz mi polecicie i kiedy go zastosowac teraz czy na wiosne ? prosze o opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odniesie jeżeli wegetacja będzie jeszcze się utrzymywać przez ok 3 tyg tzn do końca października i kawełek listopada. średnia dobowa temp.powyżej 5st.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy spryskanie teraz pola z perzem Roundapem(lub podobnym) odniesie efekt ??czy juz za pozno ??

Na wiosne apyros (czy jakoś tak się nazywa )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś stosował Roundop na wiosnę ?

Perz ładnie powychodził na jednym kawałku, i teraz problem, czy opryskać poczekać te kilka dni i zasiać jęczmień. Czy nic temu zbożu nie będzie. Jeśli ktoś stosował taki zabieg to proszę o opnię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze zwalczaniem bardzo młodego perzu jest pewien problem. Glifosat przemieszcza się w roślinie razem z cukrami więc przy młodym intensywnie rosnącym perzu przemieszcza się do liści zamiast do korzeni. Jeżeli opryskasz teraz to zniszczysz głównie części naziemne a na zniszczenie korzenni szczególnie starszych nie ma co liczyć.

Jeżeli perzu nie jest zbyt dużo proponuję zasiać jęczmień i opryskać perz przed zbiorem, efekt będzie najlepszy a zbiór dużo łatwiejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz opryskałem ,spokładane sciernisko na którym był małe odrosty perzu ok.10cm zastosowany był roundup energy i efekt 100proc.Ja ci radzę opryskać to teraz koszt mały a wydaje mi się że tego perzu jest u ciebie naprawdę dużo.najlepiej poczekaj na kilka cieplejszych dni na początku kwietnia niech dobrze ruszy opryskaj ,i koło 10kwietnia posiej ,opryskaj roundupem energy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi sie wydaje że ,on ma duże zagęszczenie tego perzu ,tą metodę co mu polecasz to mogła by być przy kilku kilkunastu wysepkach na polu ,i od miedz.Wyda na oprysk teraz wartość 150kg-ziarna a uratuje 1,5 tony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można zaryzykować Attributem 150 zł/2 ha , choć nie ma rejestracji w jęczmieniu a perz zachamuje napewno , pryskałem w pszenicy jarej to perz zżółkł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mi sie wydaje że ,on ma duże zagęszczenie tego perzu ,tą metodę co mu polecasz to mogła by być przy kilku kilkunastu wysepkach na polu ,i od miedz.Wyda na oprysk teraz wartość 150kg-ziarna a uratuje 1,5 tony.

Racja ale raczej jeśli ma dużo to może będzie musiał poprawić. Ale i tak się to opłaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Można zaryzykować Attributem 150 zł/2 ha , choć nie ma rejestracji w jęczmieniu a perz zachamuje napewno , pryskałem w pszenicy jarej to perz zżółkł.

 

Miałem w zeszłym roku kupić Attribut na jęczmień bo sporo tańszy ale kolo mi odradził i wziołem drogą Pumę. Jęczmieniowi nic się nie stanie jak opryskam Attributem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Puma niebierze perzu ,a co do Attributu w jęczmieniu nie wiem ,ja pryskałem jarą pszenicę i pszenicy nie zaszkodziło , może nie ma tylko rejestracji na jęczmień , a może mu zaszkodzi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o owsik bo jedno i drugie bierze dziada Nie będę ryzykował. Napisałem tu bo niechciałem w innym temacie gdzieś rozpoczynać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atribut działa też na jęczmień, więc odradzam tam jego stosowanie. Widziałem pole jęczmienia potraktowane Atributem- w żniwa nie było prawie czego kosić, lepiej było odorać i posiać coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co polecacie na perz w jęczmieniu?
roundap na 2tyg. przed zbiorem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mam problem z perzem mianowicie teraz mam zasiany łubin wąskolistny i widze perz w dość duzych ilosciach bede pryskal peneralem 104 EC jednak slyszalem ze do konca sie perzu w ten sposob nie pozbede. prosze o rade jaka uprawke pozniwna zastosowac aby nie starcic duzej ilosci resztek po lubinie ale aby tez pozbyc sie perzu. jakies opryski? tylko nie roundap jakie uprawki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...