Skocz do zawartości
yenon10

ZETOR VS MTZ

Rekomendowane odpowiedzi

do :bajkus18

Witam.

Belarus 1025.3 euro II ma najwyższe zużycie paliwa <260 g /kWh > pozostałe mają 230 również te 90 i 105 km.W orce z pługiem 5x35 gleby 3 klasy gliny teren pogórkowaty to poniżej 16 litrów na hektar nie zejdzie.Skrzynia biegów ma niby 16 przełożen do przodu ale jak co do czego to jest ich za mało, nie ma reduktora tak jak w MTZ 82.Wałek odbioru mocy kręci się bardzo szybko < pewnie 1000 obr > i nie idzie przestawić ci co mają Mtz 1025 to pracują na zależnych od drogi to się kręci z normalną prędkością.Ladowacz pronara jak na razie działa bez zarzutów, tylko robią za małą szufle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie absolutnie nie zgodze z tym, ze MTZ to dobry ciagnik. Mialem kiedys pozyczony na jeden dzien MTZ, wozilem obornik - masakra. Tak mnie wytrzeslo, ze mam dosyc MTZetow do konca zycia. Za wysoko sie siedzi, ciagnik jest za krotki, opony (sam wlasciciel to mowil) sa za sztywne. O biegach nawet nie wspomne - do dzis nie wiem ktorym biegiem jezdzilem. Do tego jego masa jest za mala - ja przychodzi do orki, to tylko sie slizga, nie ma zaparcia. Poza tym przednie kola sa za male, szybka sie zapadaja i ciagnik grzeznie. A awaryjnosc - ten ciagnik jest dla majsterkowiczow, ciagle w nim cos sie psuje, zreszta kazdy moj znajomy, ktory ma MTZeta skarzy sie na awaryjnosc. Nie wiem jaka jest awaryjnosc wiekszych Zetorow, ten gosc od ktorego pozyczylem MTZeta (1996 rok) ma tez Zetora 7211 (1989 rok), oba od nowosci i w Zetorze tylko olej do dzis zmienia, a MTZeta juz sprzedal, bo mial dosc naprawiania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to też zależy od modelu. Moi dwaj wujkowie mają MTZy jeden ma z 1986r a drugi 1994r. i ten co ma z 86 to od kiedy go ma (czyli 20lat) wymienił w nim tylko tłumik i parę tam takich drobnych rzeczy i o nie dba za bardzo o niego, a zaś drugi mając swojego 12 lat skarży sie na niego od czasu zakupu, czesto wykonuje remonty i teraz zastanawia sie nad zakupem MF-a lub JD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz racje Tedi - u nas kilku gosci ma te stare MTZty z okragle kabina i te w miare sie kreca. Wiecej nie powiem, bo bliskiego kontaktu nie mialem. Niemniej sama konstrukcja MTZta - wysoki, waski i krotki ciagnik na waskich oponach i o malym promieniu skretu jest wg mnie do bani. Z tego co wiem jedyne co wartosciowe w tym ciagniku to silnik - jedna z bardziej udanych konstrukcji, o zaskakujaco wysokiej wydajnosci. Cala reszta nie jest za bardzo przemyslana. Ja obstaje przy Zetorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś wam powiem . Staracie się porównać dwa jednakowe ciągniki. Zachwycacie się wspaniałym(tfu nigdy więcej)Zetorem i rugacie MTZ-eta, i odwrotnie. Osobiście jestem uczulony na Zetora i do końca tak mi pewno zostanie.Natomiast MTZ-ta wspominam (szczególnie na podkręconej pompie ) mile. Czy warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Coś wam powiem . Staracie się porównać dwa jednakowe ciągniki. Zachwycacie się wspaniałym(tfu nigdy więcej)Zetorem i rugacie MTZ-eta, i odwrotnie. Osobiście jestem uczulony na Zetora i do końca tak mi pewno zostanie.Natomiast MTZ-ta wspominam (szczególnie na podkręconej pompie ) mile. Czy warto?
A co cię tak zraziło do zetora ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...