Skocz do zawartości
leonzawodowiec

Na kogo będziecie głosować ?

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe jak wiele rzeczy można zrobić w 2 lata, gdy masz masę przeszkadzajacych ci ludzi. Ludzie oczekiwali od PIS niewiadomo czego, ale kto inny zrobiłby więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Janusz

 

Jest różnica bo o Ziobrze czytałem na ten temat sporo artykułów, a sprawy Geremka dziennikarze boją się tknąć

wklejałem - nie tylko ja - na różnych blogach w tym również wielu bardzo znanych dziennikarzy i jedyną reakcją był jej brak, oni są tak wystraszeni że boją napisać choćby jedno słowo na ten temat.

 

Oświadczenie Komitetu Pamięci Ofiar Stalinizmu w sprawie Bronisława Geremka

Od wielu lat Komitet Pamięci Ofiar Stalinizmu zwracał uwagę kolejnym ekipom władz PRL , a także III RP i IV, na stalinowską przeszłość Bronisława Geremka. Bronisław Geremek w najbardziej ponurym okresie PRL, w latach 50-tych należał do grupy uprzywilejowanej, wyróżniał się nadgorliwością i służalczością wobec reżimu stalinowskiego. Jako aktywny działacz partyjny na Uniwersytecie Warszawskim sprawił lub przyczynił do uwięzienia nieprawomyślnych studentów. W wyniku jego nadgorliwości jeden z naszych członków –( założycieli Komitetu Pamięci Ofiar Stalinizmu) więziony był we Wronkach. Od roku 1989, od momentu powołania Komitetu Pamięci Ofiar Stalinizmu, pan Józef Chlabicz, bezskutecznie domagał się, przynajmniej publicznych przeprosin. W złożonej deklaracji członkowskiej pisze on. m.in. ...pragnę prosić stalinowca, doc. Geremka, aby mnie publicznie przeprosił . Oprócz niego przyjmę przeprosiny od płka Baumana ”.(1) Geremek za swoją nadgorliwą współpracę ze stalinowskim reżimem nagrodzony został stypendium naukowym we Francji, a następnie stanowiskiem dyrektora Ośrodka Kultury Polskiej w Paryżu. W tamtych okresie paszporty wydawano tylko zasłużonym i pewnym aktywistom reżimu. Także w następnych latach władze PRL korzystały z jego służalczości i nagradzały za gorliwość. To haniebna przeszłość, a nie jakieś względy moralne, skłoniły B. Geremka do odmowy podpisania oświadczenia o nie uwikłaniu we współpracę ze służbami specjalnymi i SB. Dlatego tego rodzaju oświadczenia nie może on podpisać, bo musiałby skłamać.

 

Komitet Pamięci Ofiar Stalinizmu w Polsce – dr Leszek Skonka (b. działacz przedsierpniowej opozycji w Polsce (ROPCiO i WZZ)

 

http://www.aferyprawa.com/index2.php?p=teksty/show&dzial=polityka&id=1464

 

Wtedy przez taki donos to nie tylko można było pożegnać się z karierą - wyrzucenie ze studiów i zakaz dostania lepszej pracy - ale można było dostać również karę śmierci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez bym powiedzial zeby spiepszal.czy on byl winny ze tamten jest menelem?

a co do ziobry.jezeli mieli cos na sumieniu to dobrze ze donosil.Ty bys sie nie odezwal jakbys wiedzial ze ktos cos np zajumal?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I słusznie robił jak miał ku temu powód , może mu bułkę z masłem zaje..li. W zasadzie nie ma znaczenia jakie człowiek reprezentuje poglądy polityczne ,czy jest z lewej,prawej czy ze środka ważne jest to by być uczciwym i BEZWZGLĘDNIE lojalnym wobec swego narodu i ojczyzny.A jaką lojalność okazał były prezydent Kwaśniewski na lamach niemieckiej prasy ,Jaką Borowski w swoim błagalnym wystąpieniu o rezygnację z Joaniny .Nie chciał bym życ w Polsce gdzie za jedyną wartość przyjmuje się kręcenie lodów i godzenie sie na wszystkie zachcianki państw ościennych.I jeszcze sprawa ropy zamiast chylić czoła Moskalom może lepiej zadbać o biopaliwa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że emocje wzięły górę . Szybciej chyba piszecie niż myślicie , a potrzebna jest dziś zimna kalkulacja na kogo głosować aby po wyborach jedna z dwóch parii wiodących mogła z kimś utworzyć koalicję Nie są mam potrzebni politykerzy ,chamstwo w mediach, potrzeby jest nam rząd na cztery lata ,który na szczęście nie ma dominującego wpływu na gospodarkę która pędzi po swoich torach.Ja życzę sobie aby w nowym rozdaniu w Sejmie znależli się ludzie rozsądni a nie kilku krzykaczy i armia wiernych bez własnego zdania.To tam sie tworzy prawo i jakie będzie prawo taka nasza przyszłość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejmujecie się tymi wyborami chyba mocniej niż sami wybierani Ja widze tylko jedna normalna partię - ĄĘ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kserkses ty to chyba jesteś bardzo inteligętny i wykształcony widać po tym co piszesz i jak w innych tematach pokazujesz się z dobrej strony to wręcz odwrotnie. obiecuje ci że jeśli jeszcze raz obrazisz mnie lub kogo kolwiek na tym forum będzie twój ostatni post tutaj. pamiętaj że PIS tu nie rządzi i nie bedziesz nikogo kontrolował!!

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gedii

 

Nie jestem z PiS - więcej nic na ten temat bo ciiiisza -, a jakbyś nie wiedział to kiedyś Cejrowski za opowiedzenie że Kwasu schlał się w Charkowie został skazany na grzywnę 3 tysiące złotych za oszczerstwo. Czekam jak który z pismaków spyta się Kwasa czy zapłacił za Cejrowskiego albo go przeprosił. w Charkowie było 18 dziennikarzy z różnych mediów, ale wiadomośc podało tylko BBC, za to BBC nie miało wstępu do pałacu chyba przez 2 lata. Co z tego że ładnie wyglądał w mediach jak jest łajdakiem

 

Przepraszam, ale jeśli dalej podtrzymujesz że głównym argumentem na korzyść polityka jest wygląd a nie to co robi to zdanie swoje podtrzymuję i liczę się z konsekwencjami. W końcu nie będzie to pierwsze forum jakie będę zmuszony opuścić

 

a jeszcze jedno za błędy tam gdzie jestem modem dostałbyś ostrzeżenie, kilka dni temu jednemu takiemu dałem Bana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie uważam że to główny argument i nie był to główny argument tylko ty zacytowałeś koncówke mojej wypowiedzi.

co do Kwas... to no niestety nie popisał się w tedyi jeszcze pare razy ale chociaż nie musi sobie za granicą tłumacza w ucho wsadzać. i zauważ jak chociaż by niemieckie gazety wyśmiewają się przez panów kacz.. z polski.

http://www.youtube.com/watch?v=kF6lycBizfE&mode=related&search=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

człowiek decydujący o losach państwa bez znajomości JEDNEGO języka obcego...

nawet już nie wiem jak to skomentować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
. i zauważ jak chociaż by niemieckie gazety wyśmiewają się przez panów kacz.. z polski.

 

Tak tylko jeszcze nie zdażyło się by polscy Politycy i tzw. Autorytety" tak się zapluwali za granicą.

Jeden "autorytet" np. mówił że trzeba wziąć nóż i dźgać, dźgać aż zaboli.

 

Co do zagranicznej Prasy to np. ten słynny o kartoflach był autorstwa dziennikarza znanego z GW i niestety to nie jest odosobniony przypadek np. takie belgijskie LeSoir na kilku dziennikarzy znanych w GW, najbardziej znany jest Ungier.

Ten scenariusz jest znany już z komuny że jakaś gazeta na zachodzie ( najczęściej organ komunistów ) opluwała kogoś w Polsce, a potem polskie media to cytowały.

 

Czy nie zastanawia że jeśli np. LeSoir czy ElPais napisze coś źle o naszym rządzie to TVN24 nadaje wiadomość o tym przez cały dzień, a jeśli ktoś pisze dobrze - a są i takie teksty - to przechodzi to niezauważone poza internetem na niektórych tylko portalach.

 

Czy nie zastanawia fakt gdy z "Wieśmaków" robi się ogromną aferę, a te same media wcześniej nie zauważały afer w wyniku których co najmniej dziesiątki tysięcy ludzi traciło pracę.

 

Mająć do wyboru ludzi których media nie lubią i takich którym media wszystko wybaczają będąc ślepymi na ich wpadki to wybieram tych pierwszych.

Niestety od małego interesowałem się polityką i pamiętam rozmaite wpadki większości znanych obecnie polityków, przerażeniem napawa fakt że media traktują polityków niesłychanie wybiórczo, a większość ludzi traktuje zupełnie bezkrytycznie to co przekazują niektórzy dziennikarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz gedii mod powinien byc wyrozumiały i raczej nieładnie bronic innym tego co sie samemu robi.... nie uważam aby PIS był dobrą partią może nawet jest złą ale na pewno jest najlepszą jaka jest teraz na arenie politycznej ruskim należy sie co najmniej napluć w twarz za "zasługi" wobec naszego narodu a myślę jeśli nie chcą

naszego mięsa to h. im w d. niech żrą z pryszczycą albo kilkuletnie kurczaki z niemiec, putin prędzej czy później sam wymorduje ten głupi i biedny naród a jesli nie to zrobi to aids i wóda......

cyt. gedii(aa jeszcze jedno pozdro dla slepo patrzących w pis i ksiedza dyrektora)

proszę to nie jest obraźliwe.....

aha za granicą też byłem kilka razy i jakby nie było to relacja zarobki i życie tam i tu jest coraz niekorzystniejsza dla wyjeżdżających.....

a gedii jeśli jesteś modem to proszę trzymaj fason i uważaj na błędy...

popieram kol. kserkses'a choc czasem niektórym ciężko znieść przewagę i z braku argumentów uciekają sie do gróźb ...

hmm może niedostane bana....

ej marcinku marcinku.. znam 2 jezyki obce i cóż? jeskli chcesz wybierz sobie modela lingwistę na prezydenta Jezu ludzie to są śmieszni

za granicą śmieją sie ale ten sie śmieje kto sie śmieje...do czasu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z4564904X.jpg

wiecie co to jest dopiero żenada... kurcze jestem ze wsi ale ten gość to dopiero (słowo zostało usunięte) miejski czyli to jest twój wybór gedii hmm pobazgrać karte do glosowania... nieźle ciekawą partie promujesz...

jeśli ten koleś promuje jakąś partie to tak zagłosował bym na nią!!

A ty nawet nie zrozumiałeś o czym on mówi!!

Rozpisałbym się dalej, ale szkoda ścierać klawiaturę na bezsensowną dyskusje z tobą (ja ci napluje w twarz a ty powiesz, że deszcz pada)

PS

KSERKSES MYŚLE ŻE MY BEZ URAZY ŻYJEMY DALEJ NA TYM FORUM!!

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do nieznajomości języków to niestety to jest dziedzictwo poprzedniego systemu. Czy zauważyliście że języki znają głównie dawni działacze partyjni, raz że ich nie uczono, a po drugie jeśli ktoś się nauczył to nie miał możliwości wyjazdu, a przede wszystkim powrotu - jeśli naraził się władzy - w latach 80-tych wielu dostało bilet w jedną stronę bez prawa powrotu.

Czy nawet jeśli ktoś się nauczył a nie rozmawiał w nim ze 20 czy 30 lat to będzie go umiał.

 

Jak powiedział kiedyś M.Rybiński taki tow. Plecak - Iwiński zna 16 języków, ale w żadnym nie ma nic do powiedzenia

 

 

Niestety języki znają głównie politycy z którymi w większości się nie zgadzam, a w dodatku nie mam do nich absolutnie zaufania.

 

Zresztą co mówić o politykach starszych jeśli młodzież kształcona już w dobie internetu, gdzie język angielski jest wręcz niezbędny tak mówi

http://pl.youtube.com/watch?v=g45OBLlpvSU

 

http://pl.youtube.com/watch?v=Cef-xQ3Tdjc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie którzy głosują na Partię z Opozycji (chyba wiecie o kogo chodzi nie piszę bo cisza wyborcza) to ludzie z którymi o polityce lepiej nie rozmawiać bo oni tak ślepo wierza w słowa które mówi D. T. że prawda do nich nie dociera jak by im kazał skoczyć z mostu to by skoczyli.

ps odrazu pisze że nie jestem z partii piernicz i spier...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PS

KSERKSES MYŚLE ŻE MY BEZ URAZY ŻYJEMY DALEJ NA TYM FORUM!!

NO PEWNO ,

 

niestety przy polityce szybko puszczają nerwy, jako moderator jednego forum politycznego, a zbanowany z innego, wiem co mówię. Dlatego też nie zakładam tematów politycznych na forach niepolitycznych bo wiem czym się to kończy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Społeczeństwo ogląda telewizyjne informacje i czyta gazety przyjmując za prawdę to co jest wielokrotnie powielane ,niezależnie od tego co jest prawdą a co tylko manipulacją medialną .Bardzo dużo osób [również z tego forum ] ma ograniczoną zdolność do wyłowienia prawdy z całej paplaniny ,bo nie fatygują się żeby zasięgnąć wiedzy z innych niezależnych źródeł, a później nawet największe kłamstwo staje się prawdą jak jest powielane wiele razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swój głos oddałem ,a co teraz to zobaczymy na pewno niezależnie kto by nie wygrał i tak z dnia na dzień zmian nie będzie odczuwalnych dla przeciętnego zjadacza chleba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja swój głos oddałem ,a co teraz to zobaczymy na pewno niezależnie kto by nie wygrał i tak z dnia na dzień zmian nie będzie odczuwalnych dla przeciętnego zjadacza chleba.
Nie słyszałeś że będą się dziać cuda

 

ps. z przecieków wiem że wygrali zlodzieje o 12,00 było 37 do 35 i przewaga się zwiększa, być może w sejmie będą tylko trzy partie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie znaki na ziemii i niebie wskazuja ze w Polsce bedzie rzadzic koalicja PO-PSL czyli rolnicy maja prze....ne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...