Skocz do zawartości
pawela56

Biopaliwo we własnym sprzęcie

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś ma jakieś namiary, jak dokładnie i co trzeba dokupić, by samemu przystowosować ciągnik do użytwnia biopaliwa, chodzi mi o dodatkowy bak i przełącznik paliwa itd. jakiś schemat namiar, opis.. Pozdro i dzieki z góry za posty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w polsce sie z niczym takim nie spotkałem a jak juz to bylło to pierońsko drogie;/;/;/;/

mój znjomy lał latem do mf 255 sam biodiesel i śmigał ale teraz zimą to nie wiem co on tam wymyslił[;[;

 

ponoć wystarczy zamontowac grzałke w baku do tego jakąś kontrole temperatury tegoż oleju, jakis dodtakowy bak na ON i zamontowaqc przełacznikżeby zapalać i gasić ciagnik na ON żeby czasem póżniej nie było problemówi zapaleniem ciagnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja w polsce sie z niczym takim nie spotkałem a jak juz to bylło to pierońsko drogie;/;/;/;/

mój znjomy lał latem do mf 255 sam biodiesel i śmigał ale teraz zimą to nie wiem co on tam wymyslił[;[;

 

ponoć wystarczy zamontowac grzałke w baku do tego jakąś kontrole temperatury tegoż oleju, jakis dodtakowy bak na ON i zamontowaqc przełacznikżeby zapalać i gasić ciagnik na ON żeby czasem póżniej nie było problemówi zapaleniem ciagnika

 

Dowiedzialem się ze w lato mozna śmigać na czystym OR np rzepakowy lub prosto ze sklepu tylko trzeba go gdzies tanio znaleść:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a widzieliscie moze jakis taki gotowy zestaw?

a moze w takim zetorku/ ursusie z 2 zbiornikami bedzie go latwiej zamontowac?

chcialbym cos takiego kupic i zamontowac do traktora,

ewentualnie jakie sa wasze doswiadczenia z mieszaniem oranzady z OR? slyszalem ze na czyms takim mozna jezdzic bez problemow.

Po ile mozna kupic olej rzepakowy?

 

pozdrawiam

YacentY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gadałęm dziś z ukmplem który ma ciężarówke i wozi różne rzeczy... mowa o skani... Teraz nie leje ale mówi że latem to leje sam rzepakowy albo właśnie pół na pół z oranżadą i jak on to powiedział ,, ma pizde 2 razy większą niż na jakimś gównie z cpnu i na dodatek mniej pali:) Więc da rade:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

duzo jest na ten temat w temacie "olej rzepakowy" podawałem tam linki do goscia który produkuje gotowe zestwy i o cenach tez była mowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A ja uważam, że to również ten temat.

W następnym numerze piszemy o tym jak samemu zrobić biodiesel w parniku elektrycznym.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja uważam, że to również ten temat.

W następnym numerze piszemy o tym jak samemu zrobić biodiesel w parniku elektrycznym.

Pzdr

 

o tym parniku to moze być dobre:) jak już bedzie to daj nzać o tym na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

latem lałem do mtz pół na pół opał i olej rzepakowy

potem czysty olej rzepakowy ciągnik na mieszance chodził normalnie a na czystym oleju nawet ciszeij ale juz jesienią zaczeły robic sie kluski w baku i przewodach

tak sobie mysle ze na zime wystarczyła by jakas grzałka w baku i przepływowy ogrzewacz

tylko jest problem z olejem który zostanie w popmie i przewodach wiec cos trzeba porobic aby gasic i zapalac go na opale lub ropie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewne wątpliwości, co do stosowania zwykłego nieprzetworzonego oleju rzepakowego

http://www.bio-top.pl/index.php?path=/ida/32

 

/edit

Przy tłoczeniu na zimno prasą ślimakową z 1000 kg nasion rzepaku o zawartości 40% oleju uzyskuje się 700 kg wytłoków o zawartości 12% tłuszczu i 32% białka oraz 300 kg oleju surowego. Przetwarzając olej surowy na biopaliwo, uzyskuje się 250 kg biodiesla, i około 40 l gliceryny. Czyli sprawność uzyskiwania paliwa z rzepaku wynosi 25%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak widac tak

 

 

gliceryne mozna jeszcze sprzedac

jest ona dosc drogim i z tego co słyszałem chetnie kupowanym towarem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Z tą gliceryną to nie do końca jest tak, jak piszesz. Chętnie kupowana i rzeczywiście droga jest gliceryna oczyszczona. Ale tego raczej w garażu nie zrobisz.

W AGROmechanice kwietniowej być może ukaże się artykuł jak tanim kosztem przystosować ciągnik do zasilania olejem rzepakowym.

 

A numer z artykułem o produkcji biodiesla w parniku ukaże się za kilka dni. Przyjedźcie do Kielc. Tam już będzie gazeta.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

a znacie zakład, który oczyszcza gliceryne bo ja z takim sie nie spotkałem ale wiem że można z niej w prosty sposób produkować mydło i sprzedawac ja po 10 zł za kilogram. napisz meila do mnie pawelnowinski@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochei kwasu azotowego i siarkowego i glicerynę można przetwarzać w tym słynnym parniku na………...…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Do ansu:

Czy Ty sam oczyszczasz frakcję glicerynową? Jeśli tak, to daj znać.Chętnię się przyjrzę. Myślę, że nie tylko ja.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czy wlewajac do zbiornika olej rzepakowy w razi kontroli też bedę ukarany podatkiem akcyzowym i mandatem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy wlewajac do zbiornika olej rzepakowy w razi kontroli też bedę ukarany podatkiem akcyzowym i mandatem ?

Tak... i to jeszcze większym niż na opał:P:P Ale tym bym sie nie martwił bo jak gliniarz zobaczy że paliwo nie czerwone tylko takie żółciutkie to nie powinien sie przyczepić... musiałbyś mieć strasznego pecha ale wiadomo... Z panem policjantem zawsze sie jakoś dogadasz:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja do bizna lałem pol/pol i cały sezon bez problemu kosilem...

Ale jak wlałem do ciągnika to po jakims czasie zaczeły sie problemy, filtry i przewody paliwowe zaczeły sie zapychac... normalnie ujechac nieszło i dlatego jak niema sie odpowiedniej instalacji to nieradze ryzykowac potem tylko problemy i stracony czas, ktorego tak mało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do ansu:

Czy Ty sam oczyszczasz frakcję glicerynową? Jeśli tak, to daj znać.Chętnię się przyjrzę. Myślę, że nie tylko ja.

Pzdr

 

W naszym kraju policja nie dysponuje odpowiednim sprzetem ani tez nie posiada uprawnien (nie ma odpowiedniej ustawy) do sprawdzania czy w zbiorniku jest biodisel zatankowany na stacji benzynowej (na niektorych juz jest) czy czysty rzepak. Przypuszczam ze jesli olej rzepakowy wejdzie do powszechniejszego uzytku to to sie zmieni ale na razie mozna szalec na rzepakowym bezkarnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś zdjęcia albo rys jak ten parownik przerobić ile trzeba grzać i jaką temp.na jakiej wysokości wyloty.podobno około 70 stopni celsjusza ma być tylko nie wiem jak długo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja do bizna lałem pol/pol i cały sezon bez problemu kosilem...

Ale jak wlałem do ciągnika to po jakims czasie zaczeły sie problemy, filtry i przewody paliwowe zaczeły sie zapychac... normalnie ujechac nieszło i dlatego jak niema sie odpowiedniej instalacji to nieradze ryzykowac potem tylko problemy i stracony czas, ktorego tak mało...

jesli chcesz zarznac uklad wtryskowy mieszaj dalej olej rzepakowy i ropa nie mieszaja sie ze soba pwoduje wydzielanie sie niektorych skladnikow paliwa na samym oleju rzepakowym da sie jezdzic ale musi byc podgrzany do temperatury 70 stopni celsiusza inaczej sa problemy przy rotruchu zimnego silnika .istnieja gotowe uklady jedno lub dwu systemowe montowane w maszynach rolniczych jak i samochodach. wiecej informacji znajdziecie na stronie pioniera w tej dziedzinie www.elsbett.com okazuje sie ze nie wystarczy tylko lac i jechac temat jest duzo bardziej skomplikowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nawet jakby wtryski miały pasc po sezonie np.w bizonie to mnie to nie wzrusza bo koszt regenaracji to okolo 100zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...