Skocz do zawartości
pawela56

Biopaliwo we własnym sprzęcie

Rekomendowane odpowiedzi

Tak dostałem zwrot do wszystkich fakturek. Limit bodajże jest 86 l/ha wiec dosyc sporawo! A w lutym czy marcu znowu będzie zwrot ale do połowy z tego na 1 ha ale za to podniesli na 55gr od litra! Na jesien znów. Kupując na stacji lub hurtowni renomowanej firmy np. Shell, Orlen mam pewność ze paliwo jest dobrej jakosci i moge lac spokojnie do nowiutkiego sprzętu! Pompa wtryskowa do nowego ciągnika zachodniej marki to koszt od 20 tyś tak wiec wole nie ryzykować! I choc gwarancja jest to producenci przeważnie jej nie uznawają jesli chodzi o pompę, zarzucając ,że tankowało się byle co!

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja może na 30 ha bym dostał czyli na 2500 litrów a wypalam ponad 10000 litrów MF wypalił 4000 litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie kombajn to limit 86 l/ha nawet by się nie wykorzystało, a tak w dwa tygodnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem kiedyś z kolegami opracowanie dotyczące zużycia paliwa w gospodarstwach mlecznych:

3 pokosy, trochę gruntów ornych pod kukurydzę (10-20% UR w gospodarstwie) - zbiór we własnym zakresie, nawożenie gnojowicą (bezściołowy system utrzymania), sianokiszonka w pryzmach (codzienne dowożenie), jeszcze bez wozu paszowego.

Wyszło nam ok. 150 litrów ON na ha - czyli faktyczny zwrot do litra wyjdzie w granicach 25-30 gr/l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.temat zasilania maszyn olejem rzepakowym widzę zamarł.Maniek183 jestem ciekawy czy cos sie stało z układem paliwowym i silnikiem w twoim ciągniku.w tamtym roku jezdziłem vw 1,9d na OR I on w stosunku1/2 i było dobrze ale ciągłe gadanie ze zajeżdze silnik i on z ukrainy sprawiło ze dałem spokój z or. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znajomy jeździ golfem 1.6 na samym roślinnym z biedronki śmierdzi za nim troche plackami ale nic się więcej nie dzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeździłem przez prawie rok na tym oleju z Biedronki lub Tesco, ale już nie jeżdże i nie będę jeździł, silnik przy rusku tak dostał w kośc, że czeka mnie remont, nazbierało się tyle nagaru na tłokach, zaworach, gniazdach zaworowych, że stracił kompresje, a komora sprężania zrobiła się tak mała, że tłoki walą w głowice, całe szczęście, że koszt remontu ruska jest niewielki. Znajpmy lał ten olej do mercedesa, po roku jazdy na tym "paliwie" niedawno wymieniał silnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.tatamarty.323a czy dodawałeś jakis dodatek do tego oleju czy prosto z biedronki do baku.i ile zaoszczedziles- zwróci sie remont?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lałem tylko sam olej roślinny, bez żadnych dodatków, a ile zaoszczędziłem? chyba tyle co na remont w sumie to tylko koszt części, ok 150 zł wszystko wyjdzie dopiero jak rozbiore silnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zauważyłem że Orlen ostatnio ma biodiesla jako zwykłego diesla bo jakiś żółty jest a normalny przecież ma odcień niebieskawy i troche inaczej silnik czuć ale póki co ciągniki nie narzekają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez to zauważyłem jak kupiłem pod koniec lutego to ON jest żółty nie niebieski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żółty kolor to chyba zasługa dodatków zimowych - ja kupowałem z lotosu i też jest "olejowy"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leję ten bio-on z Orlenu do mojej 60 która ma juz dość mocno podjechany silnik. Na zimnym silniku źle go spala i wywala mi trochę przez tą dziurke w kolektorze. Natomiast jak nalałem zwykłej ropy to nic. Czyściutko. Na ciepłym silniku wszystko ok. Zacznę go chyba mieszać pół na pół i zobaczę co się będzie działo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co sądzicie o biopaliwie z cepenu jest o 20groszy tańszy od biodiesla a biorąc większa ilość to cena wychodzi po 4.20 chodzi mi oto czy to naprawdę będzie dobre do ciągników bo zamierzam kupić 1000 litrów no i czy mi nie stanie na jesieni w baku słupem dodam że miejscowy PKS chodzi na tym paliwie cały czas więc wydaje mi się że będzie dobre ale proszę o wasze opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamiętaj, że od BIO nie odliczyć akcyzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to czemu? Znasz jakieś przepisy na ten temat? Przecież Bio ma też akcyzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A bo ponieważ ... Bio jest częściowo zwolnione z akcyzy i posiada PKWiU nie wymieniony w rozporządzeniu naszego miłościwie panującego ministra ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie jak dziś w cepenie chciałem lać już 1000litrów biopalwa to gostaek powiedział mi że nie odlczę akcyzy więc ja za tefon i do gminy no i prawda a CENA BIOPALIWA jest o 20groszy tańsza!! GŁUPIE TO POLSKIE PRAWO tylko kłody pod nogi nam rzucają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie jak dziś w cepenie chciałem lać już 1000litrów biopalwa to gostaek powiedział mi że nie odlczę akcyzy więc ja za tefon i do gminy no i prawda a CENA BIOPALIWA jest o 20groszy tańsza!! GŁUPIE TO POLSKIE PRAWO tylko kłody pod nogi nam rzucają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi wychodzi, że jednak BIO jest 65 gr droższe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszac koszt Biopaliwa jaki koszt macie na mysli?? Kupujecie gdziesz czy może sami produkujecie z rzepaku??

Jestem ciekaw jaki jest koszt wyprodukowania z rzepaku samemu sobie takiego biopaliwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...