Skocz do zawartości
benek-38

uprawa słonecznika na nasiona

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ja nie uprawiam, ale jak jest to opłacalne to wchodze w to!. A tak na serio - jacy są odbiorcy i zysk z ha?

 

z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odbiorców na ziarno na pewno byś znalazł, ja zasiałem małe poletko słonecznika ziarna były wielkości ziaren jęczmienia (super na pasze np. dla ptaków)

Ale się zawiodłem ,łodyga urosła na 70 cm, wianki malutkie ok.fi 7-10cm i co najgorsze to wszystko na pniu omłóciły ptaki. Były tak cwane że nie dosiadały żółtych wianków tylko te dojrzałe. Co do wielkości tego słonecznika to na pewno jakaś odmiana i tamten rok był suchy. Dobrze że nie posiałem wtedy 3 ha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie go kosza przystawka do kukurydzy ale sa tez specjalne przystawki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki ten słonecznik chcesz uprawiac - czarny na olej czy siwy dla ptaków . Ja kiedys uprawiałem czarny słonecznik na olej i sprzedawałem do bodaczowa ale zrobiłem bład bo puzniej francuzi go szukali i dawali lepsza cene .

Co do tego czym sie kosi to wjezdzasz bizonem w pole i smigasz bez zadnych przystawek tylko wczesniej jedziesz reglone lub czyms tanszym ja waliłem klinikiem zeby uległ dysykacji ( wyschnieciu )

Jesli chcecie cos wiedziec jeszcze to pytac .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej dla ptaków - wiecej dają. Wiem, ze kontraktuje to Dalgety, ale chyba tylko na poludniu. Zreszta jak widzialem slonecznik posiany u znajomego, to nie najlepiej on wygladal, plon tez taki sobie (1.5 t/ha) i tyle wiorow, ze prawie suszarnie sobie spalil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...