Skocz do zawartości
miluśka

Technikum weterynari Warszawa ul. kijowska

Rekomendowane odpowiedzi

mlodziezy kochana , czy w technikach dalej nauczaja jezyka ojczystego?

Czytajac Wasze posty mam watpliwosci.

Niektore Wydzialy weterynaryjne liczac punkty przy rekrutacji , biora pod uwage rowniez wynik matury z j. polskiego.To bardzo zle rokuje dla jednej z dyskutantek.

 

 

Tak lekko licząc około 13 błędów, w większości z powodu niedbalstwa. Dodaję, że nie prosiłem o opinię mojej żony polonistki. Proponuję darować sobie na forum złośliwości. Jest ono po to, by wymieniać informacje a nie frustracje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z powodu niedbalstwa. .

 

 

 

jak juz wymieniamy sie informacjami : niestosowanie " ogonkow " w korespondencjach internetowych ma swoje glebsze uzasadnienie , vide "NetEtykieta"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak wracając do tematu, to ja bym jednak polecał LO i klasę biologiczno-chemiczną. Jak tu już ktoś nadmienił, j.polskiego też warto się uczyć, bo np. na AR Lublin jest brany pod uwagę podczas rekrutacji.

Jeśli interesują Cię konie i wszytko co z nimi związane to możesz również skończyć zootechnikę, ze specjalnością: "hodowla koni i jeździectwo".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie, nie wiem czemu ale odechciewa sie czytac. Nie wydaje mi sie ze forum jest po to zeby sie kłócić czy zjezdzac ludzi...chodzi raczej o obiektywna wypowiedz, o tym co sadzisz na temat. Ale ok || no niby bym mogła, ale mam dopiero w piasecznie a nie chce mi sie tyle śmigać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i musisz pamietać, że nauka wterynarii nie ogranicza się tylko do samych koni. Musisz pamiętać, że aby zostać lek. weterynarii to trzeba sie nieźle namęczyć. No i zanim skończysz technikum/studia może się okazać, że już tych koni nie możesz ścierpieć

Ja bym radził poważnie zastanowić się przed wyborem przyszłego zawodu. Może lepiej konie traktować jako pasję a na życie zarabiać w inny sposób...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
miluska,mozna skonczyc weterynarie i nie miec pojecia o koniach.wszytsko zalezy od tego czy sie tym bedziesz interesowac i robic cos samodzielnie.oczywiscie chodząc do takiej szkoły mozesz spotkac kogos kto zajmuje sie konmi zawodowo i od niego sie czegos nauczyc.jezeli myslisz o studiowaniu weterynarii to technikum nie pomoze ci sie tam dostac,wazniejsza jest biollogia i chemia(a z tym w technikach roznie bywa).pozdrawiam

 

z was wszystkich w sprawie tech. wet. ta wypowiedz jest najbardziej prawdziwa a w szczególności dostanie się na studia. Aniołku ić do LO o profilu biologiczno chemicznym a martwić nauką zawodową to bedziesz sie na studiach wet. bo najpierw sie musisz dostać. wiem to bo jestem w 4 klasie tech. wet. i naprawde nie mama sie czym chwałić a na studia jest sie naprawde ciężko dostć. ić do LO i możesz se rekracyjnie czytać książki o koniach, a później na wet. do wrocka startuj życze powidzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja jestem po LO i studiuje rolnictwo... jak powiedzielismy ze wiekszosc jest po LO to sie ucieszyli... bo najpierw przesiewaja piękną chemią i cudowną biochemią... nie wiem czy w technikum to priorytetowe przedmimoty... a reszta to tak na prawde botanika, zoologia... tylko ze sa przedmioty ktore sie dokładnie zajmują kazdym działem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i musisz pamietać, że nauka wterynarii nie ogranicza się tylko do samych koni. Musisz pamiętać, że aby zostać lek. weterynarii to trzeba sie nieźle namęczyć. No i zanim skończysz technikum/studia może się okazać, że już tych koni nie możesz ścierpieć

Ja bym radził poważnie zastanowić się przed wyborem przyszłego zawodu. Może lepiej konie traktować jako pasję a na życie zarabiać w inny sposób...

 

ło nareszcie tu dotarłam z powrotem . Interesuje sie końmi od 10 lat (czyt. mam swojego konia ) i zdaje mi sie ze skoro do tego czasu mi sie nie znudziło to chyba raczej juz sie nie znudzi. A przynajmniej mam taka nadzieje. Poniewaz coraz bardziej sie w to wgłębiam. I teraz dopiero czuje tak na serio ze to 10 lat nie poszło na marne. I dlatego chce skończyć tą weterynarje i "o". Oczywiście. Zastanawiałam sie co bedzie" jak..." I rzeczywiście osobiście weterynarzem chce zostac w jakiść 59%. Zastanawiam sie tez poprostu nad jakimś zawodnikiem czy coś. No ale pomińmy ten temat. Ogolnie chodzi mi o to ze mozna pogodzic te 2 rzeczy. I zdaje mi sie ze jezeli jest taka szkoła jak "weterynaryjna" to bedzie mi duzo łatwiej sie dostać na stuydia i na pewno bedzie to szybciej mi szło. Bo to co mam zrobić na studiach w jakimś procecie zrobie juz w technikum. Tym berdziej ze jest to szkoła prywatna. Wydaje mi sie ze szkoły prywatne dają wiecej uczniowi niz LO.

Zastanawiam sie również nad szkoła w piasecznie "technikum chodowli koni" Moze wiecie coś na ten temat?

A skoro juz pytam to zapytam tez co sądzicie na pozniejsze SGGW?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi sie ze szkoły prywatne dają wiecej uczniowi niz LO.
Owszem. Ale w Anglii, USA i innnych krajach tylko nie w Polsce. W naszym wspaniałym kraju szkoły prywatne trzymaja ucznia tylko dlatego, że jest dla nich źródłem dochodu. Na zachodzi też patrzy się na ucznia jako na źródło dochosu, ale w nieco inny sposób. Oni sobie myslą tak: "jeśli wykształcimy człowieka, który będzie dobrym fachowcemw danej dziedzinie, to ON będzie dla nas dobrą reklamą i będziemy mieć więcej "klientów". Zatem musimy wymagać od naszych uczniów więcej niż w szkołąch publicznych." Ehh...szkoda, że w Polsce uczniów się trzyma tylko dlatego, że płacą. Ale taka jużnasza słowiańska mentalność.

 

I zdaje mi sie ze jezeli jest taka szkoła jak "weterynaryjna" to bedzie mi duzo łatwiej sie dostać na stuydia i na pewno bedzie to szybciej mi szło. Bo to co mam zrobić na studiach w jakimś procecie zrobie juz w technikum.

Muszę Cię rozczarować, ale jesteś w błędzie. Technik weterynarii a weterynarz to dwa różne zawody. I wcale nie będzie łatwiej Ci się dostać na studia tylko dlatego, ze masz tytuł technika weterynarii. Przy rekrutacji, na uczelni liczy się wynik z matury a ten jest zdecydowanie lepszy wśród absolwentów LO. Poza tym na studiach też Ci będzie łątwiej po LO. Pierwsze 2-3 lata to przedmioty czysto teoretyczne (takie jak w liceum), które z typowym leczeniem zwierząt mają niewiele wspólnego. Ale musisz je opanować, jeśli chcesz zrozumieć dany proces chorobowy etc.

Jednym słowem: jesli chcesz mieć łatwiejszy start na studiach to tylko LO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie też wydaje ze po LO lepiej, najlepiej sobie narzucic dobry rygor z chemią i biologia, to bedzie najlepsza droga tak myśle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi sie też wydaje ze po LO lepiej, najlepiej sobie narzucic dobry rygor z chemią i biologia, to bedzie najlenopsza droga tak myśle

 

no dobra. Ale jednak dostaje technika weterynari. Dla mnie to juz jest duzo. A nie ide w ciemony a noz sie uda. Rownie dobrze moze jako technik weterynari zaczac juz jakos prace....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale jednak dostaje technika weterynari.
Dostajesz? A mnie się wydawało, że musisz najpierw zdać egzamin z przygotowania zawodowego.
Dla mnie to juz jest duzo...... Rownie dobrze moze jako technik weterynari zaczac juz jakos prace....
Dużo i jednocześnie mało.Może jakiś lekarz wet. zatrudni Cię do pracy, a może nie. Posłuchaj rady przedmówców i mojej, idź do liceum. O prywatnej szkole wet. zapomnij. Ale teraz się porobiło na tym świecie. Dawniej jedynie Łomża i Września szkoliła weciarzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...