Skocz do zawartości
Farmer107

Sposoby łapania drobiu

Rekomendowane odpowiedzi

Jest taki post w którym piszecie po ile płacicie za łapanie.

Chciałbym dowiedzieć się w jaki sposób łapią inni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0,05gr suwalskie kontenerki za sztukę drobiu, 0.08gr/szt pudełka snp sokólskie.(tyle bierze firma) ale wdrażam wożenie pudełek paleciakiem po 20 pudełek - nie trzeba nosić i mniej ludzi, z tym że jeszcze nie wiem ilu trzeba do takiej roboty, ale myślę że ok ok 8 osób na 25000 sztuk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
0,05gr suwalskie kontenerki za sztukę drobiu, 0.08gr/szt pudełka snp sokólskie.(tyle bierze firma) ale wdrażam wożenie pudełek paleciakiem po 20 pudełek - nie trzeba nosić i mniej ludzi, z tym że jeszcze nie wiem ilu trzeba do takiej roboty, ale myślę że ok ok 8 osób na 25000 sztuk.

Ja też sprzedaję do EkoGrila i też zastanawiam się czy nie kupić ładowarkę

bo paleciak może niepodołać np. na mokrej ściółce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie jakiś link ,żeby taką maszynę obejrzeć?Znacie ceny?przynajmniej rząd wielkości?U nas z ludżmi też coraz ciężej , za chwile w ogóle nie będzie kim łapać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego zobacz na allegro wpisz w wyszukiwarce ładowarki teleskopowe,kilka nowszych i starszych powinno ci sie pokazać.

Niby najlepszą firma to produkująca jest manitou www.manitou.com

Są też jcb,jlg,merlo,new holland i kilka innych mniej znanych.

Fajna sprawa tylko że nowy sprzet z kilkoma przyrządami kosztuje ponad 200 tysiecy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.200 tysięcy :oops: a ludzie też jacyś muszą być przecież, mniej bo mniej ale muszą.Sprzęt może dla tych Holendrów co budują 16kurników po 65 tys każdy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam. dłużej się schodzi na załadunku, trzeba mieć dobrego wózkarza bo jakiś tłuk może porozjerzdzać ludzi, no i wózek musi być dobry bo z 20 skrzynkami może go stawiać dęba na zakrętach. Osobiście używałem ładowarki napęd 4x4 udzwig 2T, specjalna paleta dostosowana do 35 skrzynek(5 słupków po 7szkrzynek) i zrezygnowałem z tego.

 

 

0,05gr suwalskie kontenerki za sztukę drobiu, 0.08gr/szt pudełka snp sokólskie.(tyle bierze firma) ale wdrażam wożenie pudełek paleciakiem po 20 pudełek - nie trzeba nosić i mniej ludzi, z tym że jeszcze nie wiem ilu trzeba do takiej roboty, ale myślę że ok ok 8 osób na 25000 sztuk.

Ja też sprzedaję do EkoGrila i też zastanawiam się czy nie kupić ładowarkę

bo paleciak może niepodołać np. na mokrej ściółce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie polecam. dłużej się schodzi na załadunku, trzeba mieć dobrego wózkarza bo jakiś tłuk może porozjerzdzać ludzi, no i wózek musi być dobry bo z 20 skrzynkami może go stawiać dęba na zakrętach. Osobiście używałem ładowarki napęd 4x4 udzwig 2T, specjalna paleta dostosowana do 35 skrzynek(5 słupków po 7szkrzynek) i zrezygnowałem z tego.

 

A co powiesz kolego o torach i wózkach jeżdżących po nich.

Podobno to też szybko się łapie, tylko napewno trzeba więcej łapaczy niż do

widłaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam taki tor i idzie to sprawnie i do tego potrzeba 4 mężczyzn do ustawiania skrzynek na wózki 2 na samochód i 1 lub 2 do podpychania na samochód (ja mam zamontowaną wyciągarkę więc nie jest ciężko) no i do tego oczywiście kobiety do łapania. Osobiście polecam bo u mnie sie to sprawdza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie polecam. dłużej się schodzi na załadunku, trzeba mieć dobrego wózkarza bo jakiś tłuk może porozjerzdzać ludzi, no i wózek musi być dobry bo z 20 skrzynkami może go stawiać dęba na zakrętach. Osobiście używałem ładowarki napęd 4x4 udzwig 2T, specjalna paleta dostosowana do 35 skrzynek(5 słupków po 7szkrzynek) i zrezygnowałem z tego.

tak, ale robota możliwa do zrobienia bo ludzi brak. a pozatym moja ładowarka oprócz załadunku drobiu zamiata kurnik i wozi obornik w wonych chwilach

no i oczywiście kiedy mokra ściółka to suwalskie tzrykołowce siadają i trzeba samemu czymś wozić kontenerki a moja ładowarka jakoś sobie daje radę.

 

0,05gr suwalskie kontenerki za sztukę drobiu, 0.08gr/szt pudełka snp sokólskie.(tyle bierze firma) ale wdrażam wożenie pudełek paleciakiem po 20 pudełek - nie trzeba nosić i mniej ludzi, z tym że jeszcze nie wiem ilu trzeba do takiej roboty, ale myślę że ok ok 8 osób na 25000 sztuk.

Ja też sprzedaję do EkoGrila i też zastanawiam się czy nie kupić ładowarkę

bo paleciak może niepodołać np. na mokrej ściółce.

tak,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam taki tor i idzie to sprawnie i do tego potrzeba 4 mężczyzn do ustawiania skrzynek na wózki 2 na samochód i 1 lub 2 do podpychania na samochód (ja mam zamontowaną wyciągarkę więc nie jest ciężko) no i do tego oczywiście kobiety do łapania. Osobiście polecam bo u mnie sie to sprawdza
Rozumiem , że i tak jest potrzebnych kilkanaście osób .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam taki tor i idzie to sprawnie i do tego potrzeba 4 mężczyzn do ustawiania skrzynek na wózki 2 na samochód i 1 lub 2 do podpychania na samochód (ja mam zamontowaną wyciągarkę więc nie jest ciężko) no i do tego oczywiście kobiety do łapania. Osobiście polecam bo u mnie sie to sprawdza
Rozumiem , że i tak jest potrzebnych kilkanaście osób .

 

 

No oczywiście przecież samo sie nie załaduje ale idzie o wiele szybciej i ludzie mniej sie napracują a w obecnych czasach to istotne bo do ciężkiej pracy za parę groszy nikt nie przyjdzie a ja z ludżmi nie mam kłopotów no a poza tym po co się męczyć jak można sobie ułatwiać prace a inwestycja jest niewielka i posłuży na lata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy więcej nikt nie ma dobrych pomysłów na łatwy i szybki załadunek kurcząt?

Ja osobiście mam taśmociąg który stoi w drzwiach bocznych. Łapacze stawiają

skrzynki na taśme. Na samochodzie 3 osoby,8 nosi do taśmociągu i 3 osoby łapią.Jest to na tyle wygodne że niewychodzi się na zewnątrz co przyspiesza

załadunek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy więcej nikt nie ma dobrych pomysłów na łatwy i szybki załadunek kurcząt?

Ja osobiście mam taśmociąg który stoi w drzwiach bocznych. Łapacze stawiają

skrzynki na taśme. Na samochodzie 3 osoby,8 nosi do taśmociągu i 3 osoby łapią.Jest to na tyle wygodne że niewychodzi się na zewnątrz co przyspiesza

załadunek.

 

http://pl.youtube.com/watch?v=MHJfFKN2I7Y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Leon2601. Odpowiedz kolego gdzie i za ile można tą maszynę do łapania drobiu kupić. I może jakieś dane techniczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dałem sie teraz namówić na łapanie gęsi, trafiła mi sie fucha stania na burcie samochodu i wkładanie gęsi do klatek 6000tyś gęsi masakra nigdy w życiu niepujde do takiej roboty no chyba że za 50zł za godzine!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mnie również interesuje jakiś sposób mechanicznego łapania kurczaków.

 

Widziałem kiedyś jakiś taki "traktorek" zgarniający kuraki jak ten E-Z Catch Harvester (http://www.brightcoop.com/livehaul/c_e-z_catch.htm) ale pakujący je do skrzynek (http://marketeo.com/photoOffer/big/80880_big.jpg), nie jak E-Z do pojemnika z klatkami.Było to bodajże w jakiejś gazecie. Widzieliście kiedyś coś podobnego?

 

Interesuję się tym ponieważ coraz trudniej znaleźć ludzi chętnych do pracy łapacza :/ Owszem stała ekipa jest ale gdy tylko komuś coś wypadnie to robi się tragedia :/

 

Może wspólnie coś wymyślimy tu na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dałem sie teraz namówić na łapanie gęsi, trafiła mi sie fucha stania na burcie samochodu i wkładanie gęsi do klatek 6000tyś gęsi masakra nigdy w życiu niepujde do takiej roboty no chyba że za 50zł za godzine!!!

 

Coraz częsciej trudno kogos złapac do łapania gęsi. Najpewniejsi są chłopaki spod sklepu bo jak wypiją jakąs flaszke przed łapaniem to przynajmniej nie pouciekają w trakcie roboty a nawet nabierają większych chęci. Ale i tak chyba łapanie indyków jest gorsze bo z tego co sie orisntuje to one dosy dużo wazą w porównaniu np z gęsią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dałem sie teraz namówić na łapanie gęsi, trafiła mi sie fucha stania na burcie samochodu i wkładanie gęsi do klatek 6000tyś gęsi masakra nigdy w życiu niepujde do takiej roboty no chyba że za 50zł za godzine!!!
Za 50 PLN na godzinę , a robisz straszne błędy ortograficzne. To nie Dania , Anglia czy Szwecja! Nie zarabiamy jako drobiarze takich pieniędzy żeby płacić za godzinę łapania 50 PLN . W"(słowo zostało usunięte)c.h Wam się poprzewracało" . Najlepiej żeby drób w sklepie kosztował 4PLN , hodowca dokładał po 40-50 gr. do kilograma , a łapaczom płacił po 50 Zł. za godzinę . Idź do szkoły , zdobądź jakieś kwalifikacje zawodowe albo przynajmniej naucz się poprawnie pisać po polsku i dopiewro wtedy wymagaj odpowiednich zarobków . Nic nie potraficie robić , a chcecie zarabiać jak fachowcy po 2 fakultetach!

A może na poczatek sam nie popełniaj błedów

dopiewro - raczej dopiero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dałem sie teraz namówić na łapanie gęsi, trafiła mi sie fucha stania na burcie samochodu i wkładanie gęsi do klatek 6000tyś gęsi masakra nigdy w życiu niepujde do takiej roboty no chyba że za 50zł za godzine!!!
Za 50 PLN na godzinę , a robisz straszne błędy ortograficzne. To nie Dania , Anglia czy Szwecja! Nie zarabiamy jako drobiarze takich pieniędzy żeby płacić za godzinę łapania 50 PLN . W"(słowo zostało usunięte)c.h Wam się poprzewracało" . Najlepiej żeby drób w sklepie kosztował 4PLN , hodowca dokładał po 40-50 gr. do kilograma , a łapaczom płacił po 50 Zł. za godzinę . Idź do szkoły , zdobądź jakieś kwalifikacje zawodowe albo przynajmniej naucz się poprawnie pisać po polsku i dopiewro wtedy wymagaj odpowiednich zarobków . Nic nie potraficie robić , a chcecie zarabiać jak fachowcy po 2 fakultetach!

 

Swieta slowa.Ludzie chca mec zarobki jak na zachodzie. Nauczcie sie czegos i jedzcie na zachod i zobaczcie jak tam latwo pieniazki sie zarabia mieszkajac w baraku i jedzac konserwy zeby bylo taniej.Raz w zyciu uczciwie popracowal i wielce pokrzywdzony sie czuje ze mu 5 zl nie dali za godzine. To Ty nie wiedziales ze ges toche wazy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję ekipę do załadunku indyków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...