Skocz do zawartości
Chochlik23

Jak oceniacie komfort w swoich ciągnikach?

Rekomendowane odpowiedzi

silver sam posiadam 7211 i jeździłem 914 i mtz to zetor kabine ma super duża, w miare cicho przy zamkniętych szybach itp.... Ogólnie wygodnie się w niej pracuje daje 8,5 - 10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a w jakim ciagniku chcesz to zamontowac?? ta klimatyzacja zajmuje dosc duzo miejsca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja klimy nie brałem i nie żałuje 4000 chcieli , jeździłem z prasą po 12 godzin dziennie i było ok pozatym lubie ciepło a nawiew w NH ładnie daje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja klimy nie brałem i nie żałuje 4000 chcieli , jeździłem z prasą po 12 godzin dziennie i było ok pozatym lubie ciepło a nawiew w NH ładnie daje

 

Masz NH serii TD? a masz troche przyciemniane szyby? W sumie to klima max 3 mc w roku sie używa, a tak naprawde potrzebna przez kilka dni gdy upał ponad 30 st C daje, no ale pracujesz z pozamykanymi wszystkimi szybami i drzwiami, nic nie kurzy się w srodku w tym td?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fakt 8 tyś to przesada za klime i lepiej samemu założyc, a do tego klima klimą ale jak wskocze do tej klimy z 40st kilkanascie razy dziennie to zapalenie oskrzeli murowane, klima to tylko dla tych co po kilka godz z ciągniak nie wychodzą
takie częste wysiadanie z klimy to dobre hartowanie, tylko przy pracach wiosennych zdarza się troche kataru. od kiedy mam klime jeszcze nie chorowałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak już ktoś napisał klimatyzacje trzeba potrafić używać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja klimy nie brałem i nie żałuje 4000 chcieli , jeździłem z prasą po 12 godzin dziennie i było ok pozatym lubie ciepło a nawiew w NH ładnie daje

 

Masz NH serii TD? a masz troche przyciemniane szyby? W sumie to klima max 3 mc w roku sie używa, a tak naprawde potrzebna przez kilka dni gdy upał ponad 30 st C daje, no ale pracujesz z pozamykanymi wszystkimi szybami i drzwiami, nic nie kurzy się w srodku w tym td?

TDD 80 szyby przyciemniane nie są drzwi i okna pozamykane co dziwne duszno robi sie wieczorem to uchylam jedną z boku w środku nic wrażliwego na kurz niema więc luz (chyba ze kierowca ale ja alergikiem nie jestem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
takie częste wysiadanie z klimy to dobre hartowanie, tylko przy pracach wiosennych zdarza się troche kataru. od kiedy mam klime jeszcze nie chorowałem

 

To własnie trzeba umieć używać. Ty widać dobrze używałeś ale są też takie przypadki że po wyjściu z ochłodzonej kabiny można chwilowo stracić słuch (nie wiem jak to inaczej opisać) - to zdarzyło się pewnemu starszemu panu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja klimy nie brałem i nie żałuje 4000 chcieli , jeździłem z prasą po 12 godzin dziennie i było ok pozatym lubie ciepło a nawiew w NH ładnie daje

 

 

TDD 80 szyby przyciemniane nie są drzwi i okna pozamykane co dziwne duszno robi sie wieczorem to uchylam jedną z boku w środku nic wrażliwego na kurz niema więc luz (chyba ze kierowca ale ja alergikiem nie jestem)

 

Kurz, ale jaki kurz, bo ja po kilku godz koszenia lub zgrabiania siana mam czarne plecy i cały jestem czarny od torfu, to samo w polu czasami jak jest sucho to mam takie pole że kurz leje się po szybach jak woda, ciekawe czy w takich warunkach z pozamykanymi szybami wydolą te nadmuchy i filtr kabinowy i czy w kabinie będzie czyste powietrze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no u mnie torfów niema to i moze takiego kurzu filtry powinno sie czyścić codziennie ale ja nawet niewiem gdzie są to chyba na jeden dzień pracy ci wystarczą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załóżmy, ze jest lato, więc:

 

C360 mała kabina - koszmat, ciasno, głośno i gorąco. Ale zarazem oszczędnie, bo wystarczy że w żniwa wieczorem wysiąde z ciągnika i wypije piwo i do domu już mnie muszą zanieść

 

C360 3p - lepiej niż w c 360, musze wypić 3 piwa:)

 

MTZ82 - lepiej niż w c360 3p. Klimy oczywiście brak. W lato na prasie dużo kurzu, wyglądam jak górnik z Donbasu. W tym roku próbowałem jeżdzić z otwartym dachem, ale grzało mocno, tak więc efekt jak w c360:) Z zamkniętym dachem jest o wiele lepiej, wystarczy otworzyć drzwi (w MTz są drzwi typu "witojcie") jadac pod wiatr i już chłód smaga mą zmeczoną, chłopską skórę. A prasując na krótkich polach o jazde pod waierek nietrudno, średnio co 2 przejazd jesy pod wiatr. Najlepiej jest jednak jak się jedzie aswaltem 40km/h. Wtedy jest hardcor, aż trzeba gogle zakładać:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w MTz są drzwi typu "witojcie"

 

Hehehe pierwsze słysze o dzwiach tego typu

 

Z opisem komfortu w 60 się zgadzam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szwagier sie śmieje ze 60 tka ma dzwiękoszczelną kabine jak zamknie sie drzwi to jest głośniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak jak z wodoszczelnymi zegarkami: jak woda wejdzie to nie chce wyjść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

źle jest wtedy jak ktoś wsiada do rozgrzanej kabiny(55 stopni) i daje chłodzenie i nawiew na max ale zanim klima ruszy to na czole jest wodospad z potu. po chwili rusza klima i zamraża pot i gość jest gotowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj z klimom trza uważać bo nagła zmiana temperatury prowadzi do poważnej choroby!! Działa w jedną jak i w drugą stronę!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piękna rzecz w ciągnikach jest klimatyzacja no i pneumatyczne siedzenie i radyjko:) ja z nowego JD 6930 jestem bardzo zadowolony z komfortu i wygoty pracy taj jak i z 8530

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
źle jest wtedy jak ktoś wsiada do rozgrzanej kabiny(55 stopni) i daje chłodzenie i nawiew na max ale zanim klima ruszy to na czole jest wodospad z potu. po chwili rusza klima i zamraża pot i gość jest gotowy

No niekiedy tak bywa. Zwłaszcza jak trzeba biegać raz do kabiny a za chwilę wychodzić z niej na upał. Ale jak już usiadziesz i się przyzwyczaisz to klima super sprawa zwłaszcza w mocno oszklonej i małej kabinie. Można zdechnąć jak padnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
źle jest wtedy jak ktoś wsiada do rozgrzanej kabiny(55 stopni) i daje chłodzenie i nawiew na max ale zanim klima ruszy to na czole jest wodospad z potu. po chwili rusza klima i zamraża pot i gość jest gotowy

No niekiedy tak bywa. Zwłaszcza jak trzeba biegać raz do kabiny a za chwilę wychodzić z niej na upał. Ale jak już usiadziesz i się przyzwyczaisz to klima super sprawa zwłaszcza w mocno oszklonej i małej kabinie. Można zdechnąć jak padnie.

 

Bez przesady w tym roku były tylko 4 takie dni że można było zdechnąć w ciągniku a tak do 23 st to uważam że zwykłe nawiewy są wystarczające

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...