Skocz do zawartości
Dawid19

IMT - 579

Rekomendowane odpowiedzi

To jest taka sama jak w MF nie pytaj o jej cenę bo padniesz. Sprawdź czy nie masz zatkanego filtra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiem ze cena mozebyc kosmiczna...:/.filt sklada sie z takiej siatki.on mi sie rozpiepszyl, dlatego zrobilem go z bardzo drobnej siatki ktroa ewentualnie moze byc za drobna...a czy jest mozliwosc zalozenia innej pompy?mam na mysli zwyklą zębatą np od 360??pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź wywal ten filtr co zrobiłeś i zobaczysz a co do innej pompy do radę ale jest duuuuuuuuuuuuużo kombikacji. Wiem bo chciałem tak zrobić w MF ale zrezygnowałem bo załatwiłem tańszą popmpę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grześ wiesz może jak w takiej pompie jak w MF 235 , 255 zrobić aby wraz ze wzrostem obrotów silnika wzrastała wydajność pompy a nie tak jak jest była stała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no bede musial chyba ten filtr wywalic i zrobic z innej siatki...ale jak to sie okaze ze to nie filtr to trzeba cos pomyslec nad zmiana pompy...nowej nie kupie i dlatego trzebabedzie pomyslec nad jakas zebatą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Grześ wiesz może jak w takiej pompie jak w MF 235 , 255 zrobić aby wraz ze wzrostem obrotów silnika wzrastała wydajność pompy a nie tak jak jest była stała

Na niskich obrotach to to samo działa ale przy większych obrotach zadziała Ci zawór przeciążeniowy więc można go trochę podciągnąć. Ale to w zasadzie niczego nie zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo mnie dobija podnośnik w moim MF 4270 pompa ma wydatek 28 litry/ minute i on podnosi wolniej jak 330

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie to jest troche lipa bo wolno podnosi i to jeszcze na niskich obrotach.jak dam wieksze obroty to podnosi jeszcze wolniej...zmienie chyba ten filtr(tzn siatke).pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jestem nowy wiec prosze za wyrozumiałość mam IMT 579 od jakiegos roku na samym poczatku nie dzialal podnosnik walczylem z ni z pol roku ale wreszcie dziala wina tkwiła w rodzielaczu i pompie pompa miala zjechane pierscienie i przepuszczała a rozdzielacz był zabrudzony teraz podnosnik podnosi bardzo dobrze a jeszcze podnosił i słabo bo niebył potkrecony dobrze tłok ktury unosi ramiona tylko nie wim czy dobrze wam to napisałem, mój IMT jest super pali tyle co 360 silniczek ma miodzo tylko skrzynia mocno wyje to jest najwiekszy minus tego ciagniczka!!! Chetnie posłucham innych opini na temat IMT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no masz racje, ciagniczek jest wporzadku.silnik jest ekonomiczny i to prawda ze pali tyle samo co '60 a moc jest jednak wieksza.skrzynia jest bardzo glosna i fakt, to jest duzy minus.ale ogolnie nie jest za ciezki a przedni naped jest wykorzystaniem calej mocy traktorka.radzi sobie bardzo dobrze i jest odpowiedni dla srednich gospodarstw.ja mialem z nim troche problemow od kiedy go kupilem, musialem robic w nim doslownie wszystko.moj jest jakis felerny bo mam problemy troche z silnikiem, nie moge dojsc co jest grane od 2 lat juz.a to poleca mi pierscienie albo sie wysypie tuleja.podejrzewam ze to wina tych "oryginalnych" czesci ktore nabywam.to wszystko to jedna wielka podrobka.jesli to bylyby oryginalne czesci traktor chodzilby calkiem inaczej i dluzej.ogolnie jestem z niego zadowolony.to jest jedyny ciagniczek w moim gospodarstwie i radzi sobie idealnie i wystarcza mi w zupelnosci.jesli chcesz cos wiedziec o buddowie to wal bo znam ten traktor na wylot!!odkrecalem chyba kazda srobke podczas rmontu.mam tez foto.pozdrwaiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jam mam imtka 79 rocnik kapitalny remont silnika jest super zrobiony i nie zamienie sie na zaden inny wkrotce prześle jego zdjęcia

 

/edit - Nie Lip 2 13:11:52

macie zdjecia to wysyłajcie na maila keraml@wp.pl w tytule wpiszcie IMT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój tato miał kiedyś IMT 579 Jeśli chcecie zobaczyć fotkę to zapraszam na www.retrotraktor.prv.pl - w galerii jest jedna czarno-biała fotka z kuligu z lat 70.

A tak przy okazji to zgadzam się z opinią że mało pali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam:) dlugo mnie tu nie bylo ale jak zawsze wracam.nie wiem co jest grane z moim imkiem ale znowu poszla mi tuleja.silnik nagle przestal pracowac i jak sie okazalo po zdjeciu miski olejowej tuleja poszla sie j*bać, nie wiem czy mam wadliwy blok silnika bo co jakis czas mi tuleja sie sypie. wie ktos cos moze na ten tamt lub spotkal sie z podobnym przypadkiem?dzieki pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam od niedawna IMT 578 . Co jest powodem wycia skrzyni biegow i czy da sie cos z tym zrobic?

Jest to traktor z 79r jest wyposażony w ładowacz czołowy,śilnik jest ok czy ktoś może posiada katalog do tego ciągnika, ciągnik sprowadzony z dani kosztował 17000 czy wart jest tej kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wiem co moze byc powodem pekniecia tej tulei.

1 Musisz sprawdzić czy wszystkie kanały do chłodzenia nie sa zatkane poniewaz moze powodowac to przegrzewanie sie tulei i jej pekanie.

2 Sprawdz czy nie nagrzewa sie nadmiernie

3 jedz tylko na płynie chlodniczym

4 sprawdz czy po załozeniu uszczelki pod głowice wszystkie kanały w bloku sa drozne tzn czy uszczelka jakiegos nie zatyka

5 nie jeźdz na opałówce nagrzewa ona nadmiernie silnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc.wszystki kanaly wodne sa szczelne wlasnie a silnik nigdy mi sie nie przegrzal.wydaje mi sie ze blok moze byc wadliwy bo wszystko w silniku jest nowe, a gdzies z silnika wydobywa sie metaliczny dziwek tzn jakies dziwne stukanie, pomimo tego ze wszystko jest tam nowe.chyba najlepszym rozwiazaniem bedzie wymiana bloku albo dac do jakiegos dobrego warszatku gdzie oni przeprowadza diagnostyka czy ten blok nadaje sie do uzytku.co o tym myslicie?pozdrawiam

 

/edit - Nie Sie 20 13:39:22

Witam

Mam od niedawna IMT 578 . Co jest powodem wycia skrzyni biegow i czy da sie cos z tym zrobic?

Jest to traktor z 79r jest wyposażony w ładowacz czołowy,śilnik jest ok czy ktoś może posiada katalog do tego ciągnika, ciągnik sprowadzony z dani kosztował 17000 czy wart jest tej kasy.

z wyciem tych skrzyni nic nie zrobisz bo one maja to do siebie ze sa glosne.wydaje mi sie ze troche za niego przeplaciles.a jak Ci silniczek chodzi?masz moze foto tego sprzetu?pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ciągnik mojego kolegi. W papierach ma wpisane 86r. Zrobił mu blacharke pomalował i nawet nieźle wygląda i jeszcze ma tura. Nie wiem jakie powinien mieć opony, on ma 16,9-34. Ma go od niedawna i niewiele nim robił ale wszystko działa bez zarzutu tylo ta skrzynia go niepokoiła, Zdjecie postaram sie skombinować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o skrzynie nie ma sie co martwic bo to jest solidne wykonanie, nie slyszalem zeby w tym traktorze padla skrzynia.opony powinny byc oryginalne 18.4-30, on jest z przednim napedem?bo ja mam 4x4.a co do fotki to postaraj sie wymotac bo chetnie zobacze.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem już z tym kumplem i ma zrobić zdjęcia.

Jest to model 578 bez przedniego napedu i pługi 4 spokojnie targa tylko ma troche opony zjechane i łapie poślizgu, ma wymieniać na nowe i wydaje mi sie że na takich kołach to i napęd nie jest mu potrzebny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to spoko, w takim razie czekam na foto tego sprzetu.nie wiesz co mowisz, nie znasz mozliwosci napedu 4x4, zawsze to 4 kola a nie 2:) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On go kupił zamiast c 360 i robi tym samym sprzetem tak że napęd jest mu nie potrzebny.Teraz ciąga 4 pługi to jeśli wymieni opony to tym bardziej.

Ogólnie co do przedniego napedu to jak najbardziej zgadzam sie z toba.

Właśnie widziałem go w orce nieżle daje sobie rade a co do skrzyni to mi sie wydaje że troche zpanikowal bo ona tylko troche gwiżdze. Ja miałem nowego MTZ i zanim troche sie dotarł to głośniej jęczała.

Zdjęcia ma mi kiedyś podrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to czekam na foto, juz nie moge sie doczekac. a co do tej skrzyni to ona poprostu ma taki swoj gwizd jak Ty to powiedziales,w C-360 wyją zwolnice a w IMT skrzynia jest glosna, kazdy ma cos swojego:P.przedni naped to zaje*** sprawa,juz nie mowie o orce ale przy glupim rozsiewaniu nawozu.mam rozsiewacz do nawozu ciagany i na wiosne ciezko jest wjechac innym traktorkiem a moj sobie radzi syto.jest lekki a 4x4 sporo robi.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam po dosc dlugiej nieobecnosci.musze z przykroscia powiedziec ze mam kolejna awarie w moim imku.silnik stanol i nie ma ochoty sie krecic.stalo sie to podczas pracy silnika a mianowicie cos nagle zgrzytnelo i tato postanowil zgasic silnik.teraz ani rusz silnikeim.podejrzewam znowu zsuniecie sie tulei tlokowej przez co zostal unieruchomiony silnik.teraz moim zamiarem jest danie do jakiegos dobrego warsztatu bo samemu robic mi sie juz zwyczajnie nie chce.zrobi mi to brat mojego kolegi, ma szlifiernie.chce zrobic uryginalne tule rozmiar 101mm(kupione maja 98mm) i splanowac blok razem z glowica.nowe pierscienie tloki, sprawdzenie walu a przede wszystkim bloku.pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...