Skocz do zawartości
mariusz_farm

Modernizacja gospodarstw 2007-2013

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro ARMiR nie ma akredytacji w tym zakresie, to będzie przesuwał terminy... narobili apetytu i tyle.

 

Ale kiedyś program ruszy... ale nie każdy tego dożyje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom i tu sie musze z ramzesina zgodzić po prostu pozwolili kupować na własne ryzyko teraz plaszczą du py na plaży i maja gdzies całą reszte a to ze podniesli stopy procentowe gówn o ich opbchodzi ot po prosty kilka słabszych lub przeinwestowanych gospodarstw padnie a inne je wykupią... prawo dżungli lub inaczej wolny rynek trzeba przywyknąć.. albo dać sie zjeść

ps. mam nadzieje ze jakiegos dupka odpowiedzialnego za tą całą akredytacje zeżre jakiś kajman...na wakacjach ... heheh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najciekawsze jest to, że nie ma winnych... bo aktualna sytuacja jest wypadkową 100 różnych działań, celowych, niecelowych, przypadkowych i zbiegów okoliczności itd.

 

Natomiast na pewno fakt przekazywania władzy w ramach partyjnych rozgrywek przez jednych niekompetentnych - drugim niekompetentnym, ma na ostateczny rezultat duży wpływ.

 

A to się u nas nie zmieni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą modernizacją to chyba przejdzie bokiem jak wielka burza(moje odczucie,że niema już tych pieniędzy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tą modernizacją to chyba przejdzie bokiem jak wielka burza(moje odczucie,że niema już tych pieniędzy)

te pieniądze są na kajmanach a tego co je tam ulokował zjadł kajman

-w Polsce wszystko jest mozliwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opowiadacie bzdury!!!

 

Forsa unijna na to jest zarezerwowana... leży i czeka...

 

Czeka na to, żeby ARMiR uzyskał akredytację, znaczy uprawnienie stwierdzające, że jest należycie do obsłużenia tej imprezy przygotowany.

 

Na razie tej akredytacji nie ma, bo to, bo śmo, bo Min. Finansów, bo system komputerowy, itd.

 

Forsa będzie czekała, ale tylko do jakiegoś momentu... potem przepadnie... jest to całkiem normalne... dostaną ci, co się przygotowali... a my może za rok... dwa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie sprawdzanie wnioskow na modernizacje ruszylo kilka dni temu zycze powodzenia przy poprawkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wie ktos od kiedy bedzie mozna skladac znowu wniosku na modernizacje gospodarstw rolnych?

człowieku my tu czekamy na realizację poprzedniej edycji. brakuje tylko nowego naboru. dostateczny mają tam bałagan i przeooooogromne OPOżNIENIE!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdym bądź razie mają czas do listopada na podpisanie umów z rolnikami. Bo od daty ogłoszenia programu do daty podpisania umowy może upłynąć max 12 m-cy. Tak więc pewnie już niedługo dowiemy się od AGENCYJNYCH kto dostanie dotację a kto nie.

A na temat nowego naboru - jeszcze nic się nie mówi. Wszyscy milczą jak zaklęci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy o dofinansowanie na modernizacje gospodarstw rolnych moze sie ubiegac osoba majaca orzeczenie o niepełnosprawności tzn niezdolna do pracy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy o dofinansowanie na modernizacje gospodarstw rolnych moze sie ubiegac osoba majaca orzeczenie o niepełnosprawności tzn niezdolna do pracy??[/quote

 

jeśli jest w stanie osobiście prowadzić gospodarstwo (czyli podejmować wszystkie decyzje a nie koniecznie wymachiwać motyką) to owszem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Są jakies nowe informacje w sprawie modernizacji.

 

Chyba juz rok jak wnioski zlożone a zdaje się ,ze w ciagu roku powinny być podpisane umowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz za.pierdalaja na dwie zmiany + soboty -wiec wszystko jest na dobrej drodze .........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja już podpisałam umowę!!!!!!!!!!! niestety realizacja dopiero w listopadzie mimo że maszyny od trzech miesięcy stoją na podwórku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja też sie pochwalę ze dostałem kilka kartek od ARiMR z nadruczkiem ładnym że trzeba troszę poprawić a najwiecej ze pisałem cenę maszyny co do grosza a jak by nie było to też jakieś pieniądze i kazali poprwaic ze by nie było po przecinku tylko w która strone , a co najbardziej mnie w ich piśmie w kur.. to ze spotkałem sie z kolesiem w urzedzie który też składał poprawki i miał to samo pismo co moje tylko ze kto inny prowadził sprawea i numer wniosku miał oddalone do tyłu o jakies 300 numerów czyli był za mna . Ja tak ogólnie to chciałbym sie doweidzieć kto nam czyli rolnikom wróci za ksozty załatwiania spraw (przykład mój pozwolenie na budowę 1000zł wraz z projektem wycena kosztów pracy budowy 1500zł oraz paliwo i czas ok tez 1000zł i nerwy bezcenne)no i ceny maszyn które posżły o 10% w górę .Agencja jak se spóżnia o rok a praktycznie 0 2 lata bo program powinien ruszyc 1 stycznia 2007 to jest ok a jak rolnik o jeden dzien to pisemko dostaje ze przykro mi bardzo ale spożnił sie pan pani i sprawa ZOSTAJE PRZESUNIĘTA.Jak zawsze popalic dostaje biedny rolnik jeszcze bym pisał a pisał ale każdy z nas wie jak jest i co jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u nas sprawa w toku jeszcze nie rozstrzygnieta a przedstawiciel od New Holland chce jutro z umowa przyjechac i zeby zaliczke wplacic.i niby mowi ze o5% maja isc ceny maszyn w gore i radzi sie spieszyc.a co jesli nie przyznaja dotacji???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zetor w poniedzialek dostarczałem poprawki do ARiMR i gościu twierdzi, ze wszyscy którzy dostali wezwanie do uzupełnienia dokumentów i to zrobia dostane dotację. Ja zacząłem juz płacić zaliczki i inwestować. W końcu sie doczekałem. Ponoć. Bo oczywiście dopuki nie ma podpisanej umowy to nic nie wiadomo. Wiem tyle, że do końca marca 2009r mają podpisać wszystkie umowy na PROW 2007.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanko kiedy coś zacznie ARiMR działać bo jak złorzyłem poprawke w listopadzie tak do tej pory nic a nic sie nie odezwali a słyszałem ze mieli wszystkie umowy podpisac do konca marca , a jak maszyny i inne rzeczy poszły w góre to masakra . ja kupiłem za gotówkę juz pierwszy cały etap i czekam jak podpisze umowe i realizuje drugi etap , bo przez ARi MR zamorożone mam pieniądze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też jeszcze czekam, poprawki składane były w grudniu ubr Gościu, który zajmuje sie moim wnioskiem mówił, że maja wytyczne z Ministerstwa rolnictwa aby do 31 marca 2009r podpisać wszystkie umowy z beneficjentami więc cierpliwie czekam, w końcu już mniej czasu zostało do czekania jak już upłynęło. Zrealizowałem całość założeń więc teraz tylko umowa i zwrot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

31 marzec 2009 to moim zdaniem zupełnie nierealna data. Jestem z województwa łódzkiego, w którym prace nad modernizacją płyną wręcz beznadziejnie. Jestem w kontakcie z osobą, która dla mnie pisała wniosek i z tego co wiem powolnie zaczynają spływać drugie pisma poprawkowe podnoszące zupełnie inne kwestie niż te, które poruszone były w pierwszym piśmie. Zdarza się też, że poprawka sprawdzana jest przez inną osobę, która jak wiadomo może zauważyć inne błędy niż ta, która jako pierwsza weryfikowała wniosek. Nie liczmy na to, że do 31 marca 2009 wszyscy podpiszemy umowy, zwłaszcza, że procedury i czas weryfikacji jest w ARiMR taki, a nie inny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że to będzie zależało od regionu. U nas w lubelskim myślę że ten termin dotrzymają. sama jestem już po kontroli i czekam na pieniądze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...