Skocz do zawartości
Marek Sz

Wszystko o rozsiewaczach nawozowych

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystkie uwagi i pytania na temat rozsiewczy nawozów prosze kierowac tutaj

Ja mam taki ze od wiosny mam rozsiewacz amazone zau-1236 1200l i poprzecierane łopatki wysiewajace. w swisspolu krzykneli mi za nowe 1000zł . Więc może gdzies ktos ma uzywki lub nowe w innej cenie???

Drugi problem jest taki ze zasuwy od regulacji maja różne otwory po ustawieniu na podziałce jednakowegej wartosci. Jest to spora róznica. musze ustawiac kilkanascie dziłek wiecej żeby wychodzilo ówno. czy to jest normalne????

Co do łopatek to sprawdz jakie są od agrometu brzeg. Jeżeli są tylko dłuższe lub otwory w innytm miejscu to flexa i wiertarka i problem rozwiązany za jakies 100-150 złotych ( może trochę mniej bo już zapomniałem po ile kupowałem)

Co do regulacji otworów. Wkładasz do otworów wiertło 8 i zamykasz. Potem wyrównujesz obydwa wskaźniki (dla Brzegoskiego to 10 u ciebie na pewno podobnie) i po problemie. Bo i tak chyba robisz sobie próbę kręconą to wtedy zapisujesz ustawienia nastawy i już masz wartość dawki na przyszłość (Powinno się robić dla każdej nowej partii nawozu)

Pozdrowionka

Własnie o to chodzi ze nie mam do niego zadnych tabel wysiewu ani ustawien. żadnych papierów.

Więc jak ktos ma jakies tabele i instrukcje do takiego rozsiewacza to prosze o kontakt.

Tu masz przelicznik tylko musisz dopasować nawóz

http://www.amazone.de/

musisz wybrać >> Service>>DüngeService - Einstellwerte für Ihren AMAZONE-Streuer>> Tam model i język

a łopatki to sobie dorób z blachy kwasówki tylko z końcówkami bedziesz musiał pokombinować

własnie u mnie te koncówki sa jakos regulowane da sie je odkrecac, ale nie wiem do czego one słuza??
One są po to żeby siać po kłosie tak to nazywają czyli wydaje mi się że można zwiększyć wysokość a co za tym szerokość wysiewu
przydała by mi sie polska instrukcja obsługi do tego rozsiewacza bo to już nie motyl i troche dokładniejsza i potrzebujaca dobrego ustywienia maszyna
Tylko uważaj bo nie ma polskich nawozów a z moich ustawień zauważyłem że są niższe ich są o 2-3 numery większe czyli więcej wysiejesz
Czy rozsiewaczem Amazone można rozsiewać wapno i nawozy pyliste???

pozdr.

niestety to sie nie uda. w tym roku miałem mocznik o obnizonej jakosci czyli 50% granulei i resczta to pulisty i nie bardzo miał ochote wylatywac. jak siałem miesznake z innymi nawozami to jako tako ale wraz nie tak jak powinno byc.
Kiedyś próbowałem superfosfat pylisty posiać tragedia za nic nie chciał lecieć
cos mi na tej stronie amazone nie dział jak wybiore rozsiewacz i nawóz to nie chce wyswietlic wyniku tylko tak jakby nie było strony
Spróbuj jutro bo mi też nie chce czasami działać
co możecie powiedziec na temat rozsiewaczy pneumatycznych amazone Jet?
Ja mam Vicona Rota flow RS-M 1050 litrów. Mam on ponoć "bajer jedyny w swoim rodzaju". Polega on na tym, że nawóz nie jest dozowany bezpośrednio na tarcze tylko przez specjalną tuleję na środek dysku i uzyskuje ruch obrotowy. Dzięki temu nawóz nie jest uszkodzony bo nie jest uderzany przez łopatki tylko przyspieszony. Jak to wygląda w praktyce. Niestety nie wiem Vicona przywieżli mi dopiero w październiku . Jeszcze go nie używałem. Jeżeli ktoś ma podobnie rozwiązanie to może niech się wypowie. Pewnie inni producenci mają podobne rozwiązania tylko inaczej brzmią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Mam zamiar kupić siewkę "MOTYL", jednak również rozważam możliwość zakupu siewki na kołach (oczywiście używane). Poproszę o rady co lepsze i gdzie mogę kupić tanio.

pozdrawiam

Kolego za parę dni jak ruszą dopłaty naściągaja z zachodu używanich Amozonów czy Rauchów. To śą maszyny mam pierwszego i to się nazywa dokładnoąć wysiewu. Wczęśniej męczyłem się z Lejem to była tragedia pasy takie wychodziły a teraz wychodzą tylko na poprzek gdzie ziemia słabsza. Dopasuj sobie szerokość do opryskiwacza zrób ścierzki i zobaczysz aż chce się siać i opryskiwać.
własnie od wiosny mam amazona 1236 1200l i mam poprzecierane łopatki. czy znasz może kogos kto może miec łopatki do sprzedania i za ile. wysiew 18-24m jak dobrze pamietam

W swisspolou krzykneli mi 1000zł za nowe

I co nikt nie posiada siewki "Motyl"???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
poszukuje siłowinika do otwierania zasuwy w roziewaczu Amazone ZAF-603?

moze cos sie nadaje od innej firmy Brzeg lub cos podobnego?

Moze juz ktoś to przerobił?

Z góry dziękuje za informacje

Pozdrawiam

A pytales sie o nowy
Nie nie pytałem bo sie troche boje ile takie cos moze kosztowac

Poza tym nie wiem czy bedzie taki siłownik do mojego rozsiewacza, nie ma on paru lat bo kupilem go 5 lat temu używany. Jak masz jakieś namiary na taki siłownik to byłbym wdzięczny za wiadomośc

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze ktos wie ile kosztuje Rozsiewacze nawozów

MOTYL-COMPACT N 057 i N 057/1

i

Agromet brzeg MX 950 lub MX 1200

i

SIPMA N-049

mam zamiar taki kupi tylko nie wiem ktury moze kto wie cos o nich ????

za odpowiedz ze góry thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę Ci tak za 4 000 masz 1500 litrowego Amazona ZAU posiejesz nim 18m jak nic jak chcesz szerzej poszukaj tależy z dużymi łapami albo załóż ciągnik z obrotami na wałku 1000 to posiejesz szerzej a zaoszczędzisz sporo kasy i bedziesz zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja tak troszke z innej beczki,

od 2 lat mam mx039 z brzegu wersja 750kg

za chiny ludowe nie potrafie go ustawic,

nie dosc ze z lewej strony zawsze sypie wiecej jak z prawej to jeszcze nigdy nie udalo mi sie wysiac tyle ile bym zaplanowal, zawsze jest za malo lub za duzo - zawsze ustawiam go na oko

 

co z tym robic?

 

niby proba czasowa jest ok a w polu sie cos wali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi nigdy nie udaje się co do kg wysiać. Ale tak mniejwięcej na 600kg wysiewu zostaje mi koło 30 kg. Ja jadę według licznika prędkości założyłem od rowera mam utalone ilości wysiewu przy danej predkości i jakoś się udaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja tak troszke z innej beczki,

od 2 lat mam mx039 z brzegu wersja 750kg

za chiny ludowe nie potrafie go ustawic,

nie dosc ze z lewej strony zawsze sypie wiecej jak z prawej to jeszcze nigdy nie udalo mi sie wysiac tyle ile bym zaplanowal, zawsze jest za malo lub za duzo - zawsze ustawiam go na oko

 

co z tym robic?

 

niby proba czasowa jest ok a w polu sie cos wali

 

W którymś przeglądzie Technicznym było opisane jak ustawić taki rosiewcz do siewu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam MS400 i w tym roku dorabiam nadstawki. podobno konstrukcja ta sama co mx ale za żadne skarby nie moę go ustawić na polu!!!!! nibyw instrukcji pisze że to tak samo jak w mx ale jest wiele różnic. mocowanie tarcz jest inne pomimo tych samych rozmiarów i długości łopatek, więc graniczny siew odpada! i co go ustawię to zna każdym polu inaczej sieje pomimo tych samych obr. silnika, biegu, ustawień, prędkosci itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W którymś przeglądzie Technicznym było opisane jak ustawić taki rosiewcz do siewu

a moglbys dla mnie poszukac gdzie dokladnie to bylo?

z gory wielkie dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W którymś przeglądzie Technicznym było opisane jak ustawić taki rosiewcz do siewu

a moglbys dla mnie poszukac gdzie dokladnie to bylo?

z gory wielkie dzieki

 

W numerze 2 /2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam rozsiewacz z Brzegu MX 1200 premium z roku 2005 i jestem z niego bardzo zadowolony. Jeśli chodzi o ustawianie dawki, a mam porównanie z sąsiada AMAZONE ZAM jest bardzo podobnie. Próba kręcona jest wyznacznikiem dawki i jak mam nowy nawóz to bez próby nie wysiewam. Instrukcja z brzeskiego MX'a prowadzi krok po kroku jak wykonać wszelkie przygotowania, Rozsiewacz ma bardzo dobre wyniki porównywalne z AMAZONE a cena jest dwukrotnie niższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A orjętucjecie sie w cenach takich rozsiewaczy ???

ale takie amazone za 4 tys som bardzo stare lub zniszczone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak mój ms ma takie mocowanie tarcz że jak myślę o próbie kręconej to aż mnie skręca. niby ta sama rama co w mx ale całkiem inaczej przykręca się tarcze. myślę że tej wiosny już go pojmę?

 

/edit

mój kosztował 3700 a odnośnie jakości to fakt równomierność jest super tylko zostaje w zbiorniku nawóz jak kończę pole no i ma elementy z nierdzewki osłony itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze mi ktos podesłac instrukcje obsługi do amazona zau 150x. najbardziej interesuje mnie wynkonanie próby kreconej, bo z rozsiewaczem nie dostałem zadnych papierow.

 

Swojego rok temu kupłem za 3500zł z 1996r wizualnie nie jest super ale najwazniejsze sa przekładnie i sa oki. Był drugi w którym luz na przekładniach był dużo wiekszy, ale wygladał ładniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Z czystym sumieniem polecam Raucha. Rozsiewacz nad rozsiewacze - super precyzyjny, można wysiać 5 kg gorczycy na hektar, a jak trzeba, to 300 kg saletry. Sieje na 10 do 18 metrów, bezznarzędziowo regulowany, wysiew graniczny SUPER, nie to co w Brzegu, że trzeba tarcze przekładdać. Mam go 2 lata i wreszcie wiem co to dobry rozsiewacz (uprawiam trawę na nasiona i muszę podać azot z dokładnością do 10 KG na hektar).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jak ci sie bedzie spisywal?

my naszym tez sie cieszyclismy w 1 roku

teraz jest co chwila gorzej no ale to tylko kolejny dowod ze "nasz" sprzet jest tanszy ale niekoniecznie na takim poziomie jak zachodni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Z czystym sumieniem polecam Raucha. Rozsiewacz nad rozsiewacze - super precyzyjny, można wysiać 5 kg gorczycy na hektar, a jak trzeba, to 300 kg saletry. Sieje na 10 do 18 metrów, bezznarzędziowo regulowany, wysiew graniczny SUPER, nie to co w Brzegu, że trzeba tarcze przekładdać. Mam go 2 lata i wreszcie wiem co to dobry rozsiewacz (uprawiam trawę na nasiona i muszę podać azot z dokładnością do 10 KG na hektar).

a jakie trawy nasienne uprawiasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

na razie tylko kupkówkę, ale myślę nad rozszerzeniem o inny gatunek. I o ile na przykład w życicach ładujesz azot bez umiaru, o tyle w kupkówce bez dobrego i precyzyjnego wysiewu leżysz (i trawa też leży ). Dlatego Rauch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A mój nowy mx 850 już stoi u dilera

ile placiles za niego???

jesli ktos chce to moge dac cennik calej produkcji SIPMA pisac na PM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A mój nowy mx 850 już stoi u dilera

ile placiles za niego???

jesli ktos chce to moge dac cennik calej produkcji SIPMA pisac na PM

Rozsiewacz był zamawiany jescze w tamtym roku, w opcji wziałem skrzynie z nierdzewki w takiej opcji kosztował:10 300 netto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuuuuuuuuuuuu no cena ciekawa ja bym kupił używanego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było i rok temu się skończyło a na SPO używke też można ale się nie opłaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...