Skocz do zawartości
Marek Sz

Wszystko o rozsiewaczach nawozowych

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam ale niechcący założyłem nowy temat

 

Ponawiam pytanie

 

Czy może ktoś wie dlaczego w rozsiewaczu zaf 603 w momencie gdy wysiewam saletrę strasznie dużo połówek granulek leci zaraz za rozsiewaczem, porobiły się straszne smugi za kołami. Saletra wylatuje z przodu pomiędzy dwiema tarczami spada na obudowę wałka i na ziemie.

Mam troche wytarte łopatki, czuć na nich fałdy i może to jest powodem

 

paweł0128 napisał że to wina łopatek... w zasadzie to jedna z najważniejszych części rozsiewacza i faktycznie może to jest winą. Może ktoś jeszcze ma ten sam problem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten typ amazonek ma mieszadło do bani (te nożyki kręcą się tak jak tarcz i śrutują wszystko) spróbuj je odgiąć do środka i sprawdź czy nie masz wyrobionych w dnie otworów (jak zamkniesz zasuwy i włączysz wałek to leci nawóz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tych mieszadełek to też tak pomyślałem i je odkręciłem ale nie dało to praktycznie nic dalej saletra była strasznie pokruszona. Niestety jak zamknę zasuwę to nawóz leci dalej tylko przy włączonym WOM, mało ale leci.... Próbowałem ustawi całą skrzynię ale zawsze leci więcej lub mniej. Hmmm damian 9871 ma racje to może działac jak śrutownik. Czyli zostaje zastowac jakieś uszczelnienia pod mieszadło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak miałem amazonke to tak samo było, pasy ciemne za ciągnikiem i własnie leciało spod mieszadeł, obijało sie o rame i spadało na ziemie. Napchałem tam masy uszczelniającej (takiej co sie samochody konserwuje) i poźniej było dobrze ale w tym samym roku sprzedałem ten rozsiewacz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te mieszadła napawaj i obtocz a w dnino wstaw docięte kawałki blachy {k.o.} i przykręś a pod nie jakąć mase uszczelniającą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje jak coś z tym zrobić, niestety nie sprawdzę czy dało to efekty teraz bo wszystko już na polu rozsiane ale dzięki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam pytanko czy ma może ktoś tabele wysiewu do rozsiewacza "LELY" szerokość ok 18 m, skrzynia 1200 l. Z góry dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupić amazone około 1500-1800l,przeglądałem w necie i widze przeważnie modele zau, zaf, zax perfect, może mi ktoś powiedzieć czym one się różnią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat. Czy chcac zaczepić rozsiewacz nawozów do przodu ciagnika wyposażonego w WOM I TUZ dany rozsiewacz musi byc wyposażony jakos specjalnie? Czy przekladnia w rozsiewaczu musi byc specjalnie dostosowana do zaczepiania z przodu ciagnika??

 

Z gory dzieki za informacje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam dylemat. Czy chcac zaczepić rozsiewacz nawozów do przodu ciagnika wyposażonego w WOM I TUZ dany rozsiewacz musi byc wyposażony jakos specjalnie? Czy przekladnia w rozsiewaczu musi byc specjalnie dostosowana do zaczepiania z przodu ciagnika??

 

Z gory dzieki za informacje!

 

Nie ma takiej opcji na dobre rozsiewanie z przodu. Nie ogarniesz tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

remontował ktoś ZASUWKI w Amazone ZAF

mają takie "wżery" w tych plastykach ,co z tym zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, jak ustawiacie rozsiewacz dla siarczanu amonu np. w porównaniu z saletrą z puław albo mocznikiem lub czymś innym.

(Chodzi mi o takie coś) tzn. jeżeli dla saletry ustawie dzwignię na 2 to mi wysieje 200kg a jak ustawie na 2 dla siarzcanu to mi wyjdzie 150kg. Podajcie przybliżone wartości żebym miał orientacje od czego zacząć.

Miałem gdzies zapisane ustawienie ale gdzieś posiałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do siarczanu ustawiam rozsiewacz tak jak do saletry ale nie z puław tylko z kędzierzyna czyli tak gruba albo jak CAN. wtedy dla tego i tego wychodzi mi 200 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja do siarczanu ustawiam rozsiewacz tak jak do saletry ale nie z puław tylko z kędzierzyna czyli tak gruba albo jak CAN. wtedy dla tego i tego wychodzi mi 200 kg

dzieki @luki21 ustawiem tak jak pisałeś i mi wyszło 205kg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja do siarczanu ustawiam rozsiewacz tak jak do saletry ale nie z puław tylko z kędzierzyna czyli tak gruba albo jak CAN. wtedy dla tego i tego wychodzi mi 200 kg

dzieki @luki21 ustawiem tak jak pisałeś i mi wyszło 205kg.

 

Nie ma sprawy sam też kiedyś nie mogłem tego rozkminić. Ale teraz już wiem co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy ktoś moze mi powiedziec jak dokładnie ustawić łapki na tarczy rozsiewacza "lejek" ten plastikowy kupiłęm go rok temu totalna porażka ojciec mnie namówił i teraz tego żałuje ustawiłem 3 łapki na 2 otworze a 2 na 1 no i jest juz lepiej rozsiewacz posiada 2 otwory otwierające i zamykające i nie wiem jak z tym cholerstwem sobie poradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez tak myslalem dopoki nie przestawilem przypadkiem lapek i teraz sieje na dwie strony w dobrych warunkach nawet 18m sam sie zdziwilem

rzucal nawozem do ciagnika nawet oslona dorobiona nie pomagala i dalem wszystkie lapki do przodu i teraz idzie na dwie strony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój rozsiewacz posiada 4 łapki na talerzach jest to nowy plastikowy lejek ustawiłem 2 łapki na przeciw siebie na 2 dziurze a 2 a 1 dziurze podobno to mas dac ale bardzo w to wątpie ogólnie rozsiewacz porażka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie dotyczące starego rozsiewacza do nawozu.

Mianowicie ma taki problem związany z rozebraniem jednej części która jest na zdjęciach ( chodzi o to że tam jest wałek i na to jest nasadzona tuleja, przez tuleje i wałek przechodził bolec którego nie szło wyciągnąć ale sobie z nim poradziłem) Pytanie moje brzmi jak ściągnąć z tą tuleje z tego wałka...??

 

Próbowałem zbijać ale nic, nie chce robić tego na siłę bo nie chce tego całkowicie popsuć.

 

Maszyna stała około 3 lata nieużywana.

 

dsc00027

dsc00028

dsc00029

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich, czy ktos z was mógłby mi podac modele rozsiewaczy nawozów które napędzane sa tylko i wyłacznie olejem hydraulicznym bez użycia wałka przekaźnika, z góry dziekuje:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak ustawić amazone za-f 603 tak aby wysiał 200kg i 150kg saletry amonowej oraz 125kg polidapu będę siał c-330M i jak ustawić łopatki bo mam z regulowanym kątem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...