Skocz do zawartości
Marek Sz

Wszystko o rozsiewaczach nawozowych

Rekomendowane odpowiedzi

tak zgodze sie z taba niema jak kos, jednatarcza to super wynazalek nie wiem jak u was ale u mnie sieje tylko na jedna strone kosy to juz przezytek

dobrze ze 2006 rok byl ostanim rokiem pracy z kosem cholery mozna dostac nawet niemozna go dobrze ustawic tz ilosc nawozu tylko na oko!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko na jedną stronę???

U mnie daje na 2 i wydałało mi sie ze tak ma każdy.

Mój sąsiad tez ma kosa i nie narzeka na niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kos może siać bardziej na jedno lub drugo strone gdy ktoś przesune tależ rozsiewający w jedno bądz drugo strone. Jest to dośc łatwe i można nawet przypadkem to zrobić jak jest słabo dokręcony.

Sam używam kosa i nie chce nic innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj sieje na jedna strone wiecej na druga mniej innego niechesz bo nidgy niesiales u mnie wszystkie amszyny sa dobre znaczy sei da sie z nimi wytrzywac ale z kosem to juz nie maly zasyp latwiej sie podjerzdza z zawieszanym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam czy ktoś wie co zmienia przestawienie łopatek na tarczy wysiewającej(mam na myśli kąt łopatka/tarcza) mam instrukcję lecz tam nic o tym nie piszą,czy zmieni się szerokość czy ilość nawozu lewo/prawo dodam że rozsiewacz jest jedno tarczowy z sipmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akcja rozsiewaczem z Brzegu MX Premiun 850 rozpoczęta i muszę wam powiedzieć że ten sprzęt mile mnie zaskoczył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MX Premiun 850 -ile do niego wchodzi saletry i jaki ma rozrzut ,myślę o czymś dwutalerzowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak sama nazwa wskazuje 850 kg i pozostaje jeszcze trochę luzu.

Jeśli chodzi o szerokość wysiewu to w standardzie dostajesz dwa komplet łopatek wysiewających dzięki którym możesz siać od 10-24 metrów (o ile się nie mylę) ale ja sieję np. saletrę amonową CAN na 15m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MX Premiun 850 - taki by mi pasował , wiesz ile teraz kosztuje brutto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+- 8500zł z przekaźnikiem i kółkami.

Ja kupiłem przed podwyżką 500 zł taniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MX Premiun 850 - a jak wygląda w nim sprawa otwierania : ręcznie czy hydraulicznie , a jeśli ręcznie jak z obsługą , czy jest to możliwe z ciągnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mx premium 850 od sierpnia. ja mam hudraulikę jednoprzewodową, dostępna też jest dwuprzewodowa i o ile dobrze pamiętam, to ręczne otwieranie też. mój kumpel ma siewkę z brzegu (chyba ms) z ręcznym otwieraniem i mówi, że dziś wziąłby hydraulikę.

jestem z mojego mx zadowolony, ale powłoki lakiernicze mógłby brzeg poprawić, bo niby proszkowo malowany, ale np. do powłok amazone daleko.

używa ktoś tarczy skrajnej? bo ja nie mam jej i zastanawiam się nad dokupieniem, a nie wiem, czy warto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym sie rozni MX od MS poza wielkoscia? teraz jest gorzej niz za komuny:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mx kiedy ja kupowałem swój rozsiewacz to mx mógł być bogaciej wyposażony, ale wszystkie parametry pracy ms ma identyczne jak mój mx.

ciekawostką jest że posiadam MX premium 950!!!!!!!! a takiego rozsiewacza nawet nie znajdziecie w ofercie Brzegu, bo szukałem i nie ma. a od mx 850 różni się tylko nazwą... więc mówię wszystkim, że mam 850. to dopiero paranoja nadawać różne nazwy takim samym rozsiewaczom......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha, dzieki

chce kupic taki rosiewacz ale jak sie niczym nie roznia to wezme MS-a tylko ze naniego trzeba czekac ponad miesiac:( a te lopatki skrajne to na czym sie roznia od zwyklych? czym mozna w MS lub MX zamknac jedna zasowke czy tylko dwie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza skrajna z tego co wiem jest trochę inaczej wyprofilowana, w innych miejscach ma otwory i ma teleskopowe łopatki.

co do zamykania zasów to przy sterowaniu ręcznym z kabiny ciągnika otwierasz lub zamykasz tylko obie na raz. można oczywiście zamknąć jedną z zasów, ale trzeba to zrobić dżwignią do ustawiania dawki nawozu z tyłu rozsiewacza. natomiast przy sterowaniu hudraulicznym możesz zamówić sterowanie jedno lub dwuprzewodowe. przy dwuprzewodowym można otwierać zasówy niezależnie od siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wskazówka dla nowych użytkowników mx lub ms. sprawdżcie, czy macie łańcuch do napędu mięszadeł ze stali nierdzewnej. jeśli tak to ok, a jeśli ze zwykłej sali to po sezonie wyjmijcie go i wykąpcie w oleju, bo w przeciwnym razie może się okazać, że na wiosnę łańcuch wam "zamarźnie" i prędzej go rozerwie niż przekręci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktos moze rozsiewacz SIPMY lub ma jakas opinie o nim bo jest lepiej malowany niz ten z brzegu ( proszkowo tak jak np. amazone)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wogóle istnieja łancuchy z nierdzewki. U mnie w amazone tez była juz strasznie skorodowany brakowalo wielu tulejek. W zeszłym roku wymieniłem i na zime konserwuje dos obficie olejem i powinno chyba byc oki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ma ktos moze rozsiewacz SIPMY lub ma jakas opinie o nim bo jest lepiej malowany niz ten z brzegu ( proszkowo tak jak np. amazone)

ja mam z SIPMY tylko jednotalerzowy , juz 6 sezonow i kilka pod chmurka i jest niezly (CO z ta klawiatura nie ma polskich znakow a w notatniku dzala)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w swoim mx mam łańcuch z nierdzewki.moi koledzy, którzy mają starsze rozsiewacze z brzegu ze zwykłymi łańcuchami jeśli nie wymoczyli łańcucha w oleju a tylko je polali olejem to na wiosnę musieli łańcuchy zmieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem właśnie na temat tych łańcuchów wiele narzekań. Zobaczymy jak będzie z moim mx bo na razie łańcuch się błyszczy jak nie wiem co. Po robocie wymyłem cały rozsiewacz a łańcuch spryskałem WD więc myślę że korozja go nie chwyci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...