Skocz do zawartości
Marek Sz

Wszystko o rozsiewaczach nawozowych

Rekomendowane odpowiedzi

Słyszałem właśnie na temat tych łańcuchów wiele narzekań. Zobaczymy jak będzie z moim mx bo na razie łańcuch się błyszczy jak nie wiem co. Po robocie wymyłem cały rozsiewacz a łańcuch spryskałem WD więc myślę że korozja go nie chwyci

 

Ja dopiero w tym roku dowiedziałem sie o istnieniu tego łańcucha jak sie rozsypał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy w tych rozsiewaczach Amzaone np 400 litrów czy Polskich 2 tarczowych są jakieś mieszadła nawozów ? Bo czasami się 2 na raz sypie nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie czy w tych rozsiewaczach Amzaone np 400 litrów czy Polskich 2 tarczowych są jakieś mieszadła nawozów ? Bo czasami się 2 na raz sypie nie ?

te "mieszadła to chyba bardziej na celu mają rozdrobnić bryły jak wymieszać dwa różne nawozy! są wogóle w rozsiewaczach takie mpiszadła które by mieszały dwa różne nawozy?? i jak to ma siędo do tabeli wysiewu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te mieszdła na spodzie mja na celu rozbijanie brył lub jesli nawuz nie jest w formie granulatu tak jak np polifoska tylko bardziej nieregularne kształty lub miesznaka NPK to nawóz lubi sie w czasie transportu ubijac i trzeba go ruszyc żeby cos poleciało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszanie dwóch nawozów zdawało egzamin jedynie w lejkach bo tam o dokładności wysiewu można tylko pomarzyć- wiem bo sam używałem . A jak ktoś chce eksperymentować w rozsiewaczach dwu talerzowych wysiewając dwa nawozy razem to jego sprawa jeśli nie zależy mu na kasie.

Sprawa jest jasna- nigdy nie wysiejesz równomiernie dwóch nawozów o różnych średnicach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w lejku saletrza ki polifoske mieszam i cacy super równo wybełtane jak trzeba hehe a w tych nie? hehe brrrrr lipa... no

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sieje kilkanawozów amozanoe zau 1501 i nie widac na łace nierównomiernosci tylko odpowiednio wsypuje do rozsiewaczxa i nawóz jesyt ładnie pomieszany wtrakcie siania, troche tez mieszam podczas wsypywania np łopata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z bigbaga to raczej w lejku nie wymieszasz ja czekam na MX 1600 w piątek ma być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja czekam na MS400 w full wyposarzeniu:D moze w piatek bendzie:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użytkownicy rozsiewaczy dwutalerzowych czy mógłby ktoś z was zeskanować lub przepisać z instrukcji rozsiewacza w jaki sposób reguluje się kąt łopatek na tarczy w zależności od szerokości i rodzaju nawozu (i przesłać na mój email) ,i czy dobrze rozumiem że jeśli siejemy np.15 metrów to faktyczny wysiew jest na 30 m a przy następnym przejeżdzie nawóz nakłada się , a jak siejecie od granicy dzałki (wiem że są tarcze graniczne ale zmieniać od każdej miedzy?), dziękuję za odpowiedzi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co cieakawego wchodzi w wyposarzeniu MX400 ciekawego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Użytkownicy rozsiewaczy dwutalerzowych czy mógłby ktoś z was zeskanować lub przepisać z instrukcji rozsiewacza w jaki sposób reguluje się kąt łopatek na tarczy w zależności od szerokości i rodzaju nawozu (i przesłać na mój email) ,i czy dobrze rozumiem że jeśli siejemy np.15 metrów to faktyczny wysiew jest na 30 m a przy następnym przejeżdzie nawóz nakłada się , a jak siejecie od granicy dzałki (wiem że są tarcze graniczne ale zmieniać od każdej miedzy?), dziękuję za odpowiedzi .

a troche precyzyjniej jaki rozsiewacz cię interesuje bo w RAUH odginasz blokade i sobie przestawiasz zajmuje to max 2 minuty. a co do siania od granicy to zamyka sie jeden otwór i tylko jeden tależ rozrzuca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co cieakawego wchodzi w wyposarzeniu MX400 ciekawego ?

 

Jesli pisales do mnie to w full wyposarzenu jest:

- walek

- tarcza skrajna

- zamykanie hydrauliczne

 

malo ale mozna sie pochwali ze mam full opcje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesli pisales do mnie to w full wyposarzenu jest:

- walek

- tarcza skrajna

- zamykanie hydrauliczne

 

malo ale mozna sie pochwali ze mam full opcje

ile to kosztuje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No sorry, ale jeśli za full wypas uważa ktoś wałek, to ja wymiękam. Tarcza skrajna żaden wypas też, jak pisze gedii, lepsze rozwiązanie jest przestaawiane łopatki na tej samej tarczy.

adam69b - o jaki rozsiewacz pytasz? Ile rozsiewaczy, tyle sposobów, poszukaj instrukcji od modelu i marki jaki masz, ogólna, uniwersalna nie istnieje.

A co do mieszania nawozów, to we wszystkich można wymieszać - czy to jedno, czy dwutalerzowy. Można mieszać ile wlezie i tak gó..o z tego będzie. Granule są róznej wagi i kształtu, a obroty tarczy i ustawienia łopatek takkie samo - po opadnięciu na tarcze nawozy się rozdzielą, fosforowe, czy sól potasowa poleci dalej, mocznik spadnie zaraz za rozsiewaczem i tak dalej. Jak ktoś nie wierzy, to niech weźmie piłeczkę do ping-ponga i piłkę do tenisa ziemnego w jedną dłoń i rzuci przed siebie z dowolną siłą. Powodzenia.

A na łące to mało kiedy znać różnice, jaak siędaje nawożenie na poziomie 100 kg czystego składnika i dość gęsto jeździ, to wszędzie będzie ciemna trawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem jak przestawia się łopatki na tarczy tylko nurtuje mnie co to zmieni ,mam rozsiewacz sipmy jednotalerzowy(6 lat i kilka tirów nawozu nim rozsiałem) i instrukcję do niego ale w instrukcji jest napisane tylko to że zmiana kąta łopatek na tarczy zmienia szerokość siewu i wszystko , a natarczy są 4 otwory i nie wiem jaka może być szerokość na otw. 1 a np. 4 .

Chciałem poprostu dowiedzieć się jak to jest w tych dwutalerzowych.

Najprościej będzie kupić rosiewacz dwutalerzowy i gratisowo dostanę instrukcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe

zartowalem moze to nie amazone ale robic tym a kosem to pewnie jak z malucha do mercedesa:D

a kosztuje:

rozsiewacz 5000

hydraulika 450

walek 300

tarcza 250

ceny netto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc jeśli już tak dyskutujecie o full opcji to chyba nie masz takowej.

Choć nie wiem na 100% ale wszystkie rozsiewacze z Brzegu mogą być wyposażone jeszcze w kółka do swobodnego przemieszczania rozsiewacza po garażu - przynajmniej w moim MX 850 tak mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na każdym talerzu są tylko dwie łopatki i przestawia sięje za każdym razem jak zmieniam rodzaj nawozu długość i kont i za zwyczaj oby dwie mają różne długości i różne konty np. na 2b 3c itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie byłem dziś w agromie , stał MX 850-kwasówka. Zdziwiło mnie to że miał ślady tak jakby tą kwasówkę brała korozja , może to było tylko w miesjcach gdzie opierał się o coś w transporcie , no ale czy tak powinno być ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie byłem dziś w agromie , stał MX 850-kwasówka. Zdziwiło mnie to że miał ślady tak jakby tą kwasówkę brała korozja , może to było tylko w miesjcach gdzie opierał się o coś w transporcie , no ale czy tak powinno być ?

No raczej nie. przecież to bedzie miało styczność z nawozami i jak teraz go zżera to potem jeszcze bardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwasówka to jest lipa, pic na wodę. Firmy oszukują, że robią rozsiewacze z blachy kwasowej, a te blachy to tak napradę jakieś tanie podróby. Zamiast inwestować w rozwiązania poprawiającce jakość wysiewu, oszukują nas pseudokwasówką. Zachodnie rozsiewacze są zrobione z normalnej, dobrze pomalowwanej stali i ekstra sieją, a polskie z nibykwasówki rzucają byle jak i byle gdzie, zero próby kręconej, byle jakie tabele wysiewu i żadnej sensownej regulacji!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do tabel wysiewu to nie wiem jak inne firmy ale Rauch ma zajebiste tylko aktualizacje trzeba sciągać i jest ok tabela jest robiona do nawozu danej firmy i to mi się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łomżyniak masz chyba trochę racji , dziś przymnie ludzie w agromie kupowali MX 400 za 6.000 zł -bez nadstawek ,bez przekażnika i jeszcze ktoś go obszabrował na placu , normalna lipa na dwa talerze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...