Skocz do zawartości
Marek Sz

Wszystko o rozsiewaczach nawozowych

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ustawić lejka,żeby wysiać 200kg/ha??Jakim biegiem i ile obr(C-360)??

to jest właśnie fajne w lejkach (każdy sieje inaczej) także zostaje metoda prób i błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Użytkownicy rozsiewaczy dwutalerzowych czy mógłby ktoś z was zeskanować lub przepisać z instrukcji rozsiewacza w jaki sposób reguluje się kąt łopatek na tarczy w zależności od szerokości i rodzaju nawozu (i przesłać na mój email) jest to rozsiewacz KUCHN MDS 921

 

Spróbuj na http://www.kuhn.com.pl/internet/webpl.nsf/ w zakładce SERWISY W SIECI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest właśnie fajne w lejkach (każdy sieje inaczej) także zostaje metoda prób i błędów.

 

No myslałem że mnie szlag trafi dzisiaj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!W piatek ustawiłem lejka na piaty otwór i niby miało być 200kg/ha przy takim ustawieniu i było.Dzisiaj pojechalem siać polifoskę i ustawiłem tak samo,jeździłem na takich samych obrotach i biegu,pole dokładnie 1ha i wyszło 300kg/ha (podkreślam,że tak samo ustawiłem tego h...)I co na to powiecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może po świeżo oranym drugim razem jeździłeś, ale 100 kg różnicy to i tak troche za dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[.)I co na to powiecie
Ten typ tak ma, wiem o tym bo sam takim sieję, bo dużego przyczepianego nie zawsze chcę paprać, bo jego umycie to makabra, ale jest bardzo dokładny i łatwy do ustawienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[.)I co na to powiecie
Ten typ tak ma, wiem o tym bo sam takim sieję, bo dużego przyczepianego nie zawsze chcę paprać, bo jego umycie to makabra, ale jest bardzo dokładny i łatwy do ustawienia.

A jaki to ten '' duży przyczepiany ''?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki to ten '' duży przyczepiany ''?

N035 z Brzegu, napęd na taśmę a raczej przenośnik łańcuchowy od koła. Naped na tarcze hydrauliczny. Wapna wchodzi do 4 ton. Granulowane sieje do około 20 metrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Amazona szukałem ustawień dla rozsiewacza Zaf-603 i nie rozumiem co to znaczy zasuwa 13 lub 14 czy ktoś może mi powiedzieć w który otwór włożyć bolec aby wysiać ok 200 kg polifoski?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ustawić starego lejka żeby sypał na dwie strony równo na odległość 10m?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak ustawić starego lejka żeby sypał na dwie strony równo na odległość 10m?

Jeżeli w ogóle da się tak zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz zrobić 2 dziury ale nie wiem w którym miejscu. Wiem że była seria takich robionych fabrycznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam lejek z tymi 2ma dziurami .Fakt jest ze sypie rowno w obie strony ale za to przy malych dawkach sie zapycha gzies mam insrukcje od niego ak bys kupil sam mechanizm to moglbym Ci skserowac ustawienia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak ustawić starego lejka żeby sypał na dwie strony równo na odległość 10m?

 

Teoretycznie to żeby sypał równo na obie strony to przesuwasz otwór w dnie, zgodnie z ruchem tarczy lub odwrotnie.Gdy obie dźwignie przesuwasz razem to otwór pozostaje w jednym miejscu, by go przesunąć wystarczy ruszyć obie dźwignie w przyciwne strony o ten sam kąt.

 

szerokość regulujesz obrotami WOM, czyli gazem.

 

Tak się to robi, ale watpię by się udało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

jestem w posiadaniu ksiazek do nastepujacych rozsiewaczy:

 

-rozsiewacza nawozów ("lejek") zawieszany RNZ (NO12)

-rozsiewacza nawozów zawieszanego dwutarczowego MS400, MS500, MX850 m premium, MX850 h premium , MX1200 h premium, MX1600 h premium

 

 

Gdyby ktos potrzebowal, oto moj mail:

 

Comp4ct@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przy zakupie nowego rozsiewacza "lejka" 400kg (chyba za 800zł) dołączają tabelę wysiewu?Wkurza mnie sianie na oko i to w dodatku pożyczonym rozsiewaczem,więc muszę kupić nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie ktory RCW jest lepszy naped tarczy na walek czy na hydraulike?
mam na hydraulikę N035 i uważam że jest lepszy od zwykłego na WOM, tylko pompa musi być sprawna i dosyć wydajna . Jeśli pompa słaba to lepszy na WOM. Kiedyś swoim siałem nawet c-330 i T-25 ale jest to zarzynanie ciągnika bo mają zbyt mało wydajne pompy i trzeba pracować na maksymalnych obrotach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

jestem w posiadaniu ksiazek do nastepujacych rozsiewaczy:

 

-rozsiewacza nawozów ("lejek") zawieszany RNZ (NO12)

-rozsiewacza nawozów zawieszanego dwutarczowego MS400, MS500, MX850 m premium, MX850 h premium , MX1200 h premium, MX1600 h premium

typ-DPX seria94/DP0310

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. Ja kupiłem urzywany rozsiewacz amazone 600 litrów dwu tależowy chydraulicznie otwierany jestem z niego bardzo zadowolony wysiewa co do grama,jest prosty w obsłudze. Jestem tego zdania że lepszy jast sprzęt kilkoletni zagraniczny niż nowy polski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...