Skocz do zawartości
Marek Sz

Wszystko o rozsiewaczach nawozowych

Rekomendowane odpowiedzi

Na stronie Amazona szukałem ustawień dla rozsiewacza Zaf-603 i nie rozumiem co to znaczy zasuwa 13 lub 14 czy ktoś może mi powiedzieć w który otwór włożyć bolec aby wysiać ok 200 kg polifoski?
w nowszych modelach rozsiewaczy jest podana skala i wg.niej ustawiasz zasuwę np na nr 13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupiłem teraz rozsiewacz agromet brzeg MX 850 nówkę i po 4 sekundach pracy na sucho poszedł cały napęd Zgrzyt tylko był i cały rozsiewacz się trząsł. Niezle co cała przekładnia ma już do mnie jechać. Dobrze że nawozu nie nasypałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wierze i na sucho jakis czas powinien pochodzić a nie 4s. bo jak są tak dobre to z olejem też po sezonie wysiądzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Kupiłem teraz rozsiewacz agromet brzeg MX 850 nówkę i po 4 sekundach pracy na sucho poszedł cały napęd Zgrzyt tylko był i cały rozsiewacz się trząsł. Niezle co cała przekładnia ma już do mnie jechać. Dobrze że nawozu nie nasypałem.

 

Ja tez mam podobny rozsiewacz tylko ze mx 950 , jest on w moim gospodarstwie 2 latka i już pare razy się popsuł . Taka jest prawda nasze Polskie produkty trzeba popierac tylko szkoda ze jakość wykonania jest na średnim poziomie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pare ładnych stron do tyłu była rozmowa w której co nie którzy zachwalali polskie rozsiewacze, ja mam raucha już ponad 2 lata niema ani kawałecza rdzy i ani razu sięnie popsuł. teraz utwierdziliście mnie w tym że dobrze zrobiłem kupując zachodni srzęt a nie polski.(droższy ale lepszy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Lepiej zapłacić te 2-3 tys. więcej i zaoszczędzić na nerwach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto robi próbę kręconą? Interesuje mnie jaki odsetek użytkowników rozsiewaczy naprawdę sprawdza ilośc wysiewanego nawozu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w moim MX 950 robię próbę kręconą, zawsze, kiedy rozsiewam jakiś nawóz, którego wcześniej nie siałem, bo tabela nie jest zbyt dokładna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny nawozów poszły cholernie w górę. Tym oszczędniej trzeba je wysiewać i tym dokładniej dozować. Co planujecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i to gwałtownie dzisiaj dwoniłem żeby domówić troche nawozu to po wczorajeszj cenie mam bo dzisiaj już 100 więcej

co do pytania kolegi to ja poprostu będe sięstarał dobrze ustawiać rozsiewacz

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym roku mam w planie analizę glebową dla wszystkich działek i wapnowanie - uważam że dzieki temu będę mógł lepiej wykorzystać nawozy mineralne. No i próba kręcona, próba kręcona, próba kręcona!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam ksiazki do rozsiewaczy:

 

-rozsiewacza nawozów ("lejek") zawieszany RNZ (NO12)

-rozsiewacza nawozów zawieszanego dwutarczowego MS400, MS500, MX850 m premium, MX850 h premium , MX1200 h premium, MX1600 h Premium

-instrukcja obsługi i katalog czesci Rozsiewacza Nawozów N015 KOS

 

 

jesli ktos potrzebuje, prosze pisac na maila:

 

Comp4ct@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co uwazacie o rozsiewaczu Vicon RS-C700 firmy Kverneland , jesli ktos taki posiada to czy jest z niego zadowolony i jak dziala przynim mikrowysiew ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest na forum jakiś użytkownik rozsiewacza Agromet Brzeg typ N014 (zaczepiany jednotarczowy) jeśli tak to proszę o opinię na ten temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy wiecie może ile teraz kosztuje plandeka ze stelażem do MX Premium 850 z Brzegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis kupiłem rozsiewacz nawozów bogballe bl1000 i potrzebuje do niego tabeli wysiewów, jeżeli ktoś taki ma lub bl800, bl 600 to niech mi napisze jak mniejwiecej go ustawić na 12 metrów i jak powinny być ustawione wajchy dla kilku przykładowych nawozów, bo nawet nie wiem jakim biegiem jechać i jakie obroty (posiadam c360 3p) albo jak ktos nie mam tabeli to niech napisze jak ustawia a ja to sprawdze i bede ewentualnie korygował za wszelkie info dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do posiadaczy rozsiewaczy Bogballe BL 600/800/1000 czy podczas siania na 12m prawa wajchamusi być na 0 czy ja sie przestawia trochw w góre lub w dół, bo znalazłem instrukcje po duńsku i nie mam jej jak przetłumaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...