Skocz do zawartości
Marek Sz

Wszystko o rozsiewaczach nawozowych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Posaidam ksiazki do następujących rozsiewaczy:

 

-rozsiewacza nawozów ("lejek") zawieszany RNZ (NO12)

-rozsiewacza nawozów zawieszanego dwutarczowego MS400, MS500, MX850 m premium, MX850 h premium , MX1200 h premium, MX1600 h Premium

-instrukcja obsługi i katalog czesci Rozsiewacza Nawozów N015 KOS

 

 

Jeśli ktoś chce , mój mail : Comp4ct@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio nabyłem raucha na oko zsa 750, pisze na oko bo brak nalepek, dałem 2,5 tysiaka. Tarcze ekran i dno z nierdzewki, jak nowe, otwieranie hydrauliczne na 1 siłowniku chyba od amazonki sito, troche rdza żżera skrzynie i miejscami rame ale ogolnie w tej cenie to chyba spoko. Teraz rzecz której chyba nie trzeba mowić dla rozsądnych użytkowników używek. Zajrzyjcie do skrzyni przekładniowej. Mieszadło jest wyprowadzone bezpośrenio ze skrzyni i jest spora szansa że uszczelniacz poszedł sie jeb...ac. Dostają sie tam nawozy z wodą i inne syfy. U mnie zamiast oleju była gęsta brązowa breja. I druga sprawa dla tych co sie przymierzają do zakupu to zwróccie uwage na te przeguby które łaczą dzwignie otwierania z zasuwami. U mnie są przerdzewiałe a jeden to nawet spadł z kuli i nie ma szans ustawić żeby równo sypał. Może ktoś wie gdzie na podlasiu dostac te przeguby. Aha tarcze z tymi pólkolistymi łopatkami to bardzooooooooo stary model. U mnie już są wieksze tarcze i łopatki kanciaste profilowane. A co chodzi o tabele wysiewu to nie róbcie akcji tylko wejdzcie na strone kuhna i tam są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łopatki łukowato wygięte są STANDARDEM dla serii ZSA i jeśli masz inne to albo masz inny model albo masz łopatki do dokarmiania pogłównego albo masz tarcze z łopatkami nie od tego rozsiewacza i nic ani nikt Ci nie podejmie się go ustawić- nawet serwis KUHNa.

a co do tabel wysiewu to możesz szukać na stronach nie tylko Polski ale całej Europy i do tak starych (90- 91 rok)rozsiewaczy jak ZSA nie znajdziesz, a nie radzę ustawic ZSA do tabel np MDS lub AXis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje, moj bład. Jakoś mi ten ZSA w głowie siedział a ja miałem na myśli MDS. I rzeczywiście tabele są tylko do mds ale te ZSA to chyba sprzęty stare jak świat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam literature do następujących rozsiewaczy:

 

-rozsiewacza nawozów ("lejek") zawieszany RNZ (NO12)

-rozsiewacza nawozów zawieszanego dwutarczowego MS400, MS500, MX850 m premium, MX850 h premium , MX1200 h premium, MX1600 h Premium

-instrukcja obsługi i katalog czesci Rozsiewacza Nawozów N015 KOS

 

 

 

Jeśli ktoś chce , mój mail : Comp4ct@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc niedawno kupiłem sobie rozsiewacz D-038.

1. czy ma ktos moze katalog czesci??

2. czy wogóle ktos z was posiada taki rozsiewacz??

3. mam wiecej pytan ale je bede zadawał dopiero jak bedzie ktos kto mi na nie odpowie

 

POZDRAWAIM WSZYSTKICH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
łopatki łukowato wygięte są STANDARDEM dla serii ZSA i jeśli masz inne to albo masz inny model albo masz łopatki do dokarmiania pogłównego albo masz tarcze z łopatkami nie od tego rozsiewacza i nic ani nikt Ci nie podejmie się go ustawić- nawet serwis KUHNa.

a co do tabel wysiewu to możesz szukać na stronach nie tylko Polski ale całej Europy i do tak starych (90- 91 rok)rozsiewaczy jak ZSA nie znajdziesz, a nie radzę ustawic ZSA do tabel np MDS lub AXis

Nawet nie wiesz jak się mylisz. W ZSA nie są standartem łopatki łukowo wygięte, a tabele wysiewu są tak samo dokładne jak do nowych modeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy rozsiewaczy Amazone ZAM/ZAU: O ile powinny się podnosić końce łopatek długich i krótkich przy nawożeniu pogłównym? Po spawaniu nowych śrub trochę się poprzestawiało, czy może powinny się podnosić o 1cm długie i krótkie?

bb31018c8e84d875.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Planuję zakup rozsiewacza do nawozów i co ważne wapna. Zawieszanego. Zorientowałem się że jedynie mogę liczyć na zakup Kłosa lub Motyla. Czy ktoś wie czym one się różnią i który jest lepszy? Czy ktoś rozsiewał wapno zwykłym lejkiem? Jak to idzie? Czy się nie zapycha?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykłym lejkiem? Wilgotny nawóz potrafi się zapchać a co mówic wapno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie kupujcie nowych rozsiewaczy nawoz. Sa niepotrzebne Nawuz jest zadrogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stanąłem przed dylematem zakupu rozsiewacza ok 400kg. Używka z zachodu za jakieś 800-900zł w znośnym stanie czy nówka polski za 850zł? Siałem lejkiem z wysypem umieszczonym bardziej z boku i siało sie do dupy a ten za 850 ma wysyp ma na samym dole kosza centralnie na tarczę(nierdzewka). Proszę o poradę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem dokładnie nowy polski rozsiewacz i doszedłem do wniosku,że(szok)...tego w ogóle nie powinni robić i sprzedawać poprostu zrobiony z gównolitu... Te blaszki którymi reguluje sie szczeliny wysypu to jak papier... gdy rączke od otwierania szczelin ustawiłem na max to jeden otwór był otwarty w połowie a drugi wcale( no i jak takie coś ma w ogóle siać?). A i jeszcze obudowa przekładni napędzającej talerz jakby z plastiku i w dodatku złożona na silikon i co do talerza to też do bani jak cały rozsiewacz. Kupuje zachodnią używkę. Innym też odradzam polskie szajstwo. Niech was ręka Boska broni od tego cholerstwa!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce kupić nowy rozsiewacz zachodni ok 1000litrów jaka marka najlepsza i niepsujaca się? prosze o porady wlascicieli takich rozsiewaczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chce kupić nowy rozsiewacz zachodni ok 1000litrów jaka marka najlepsza i niepsujaca się? prosze o porady wlascicieli takich rozsiewaczy

ja bym ci polecił bogbale bo sam uzywam bardzo prosty w obsłudze i bardzo dokładny ostatnio siałem gorczyce po 15kg/ha i bardzo dobrze sieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy może mi ktoś powiedzieć gdzie znajdę tabele wysiewu do Amazone ZA-E 402

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko oglądałem rozsiewacz Amazone dwutależowy, otwierany chydraulicznie, 800 litrów w bardzo atrakcyjnej cenie ok 1000 PLN, niestety trochę zgnita blacha. Moje pytanie czy lepiej kupić takiego i go troche odremontować, pomalować itd. czy szukać w stanie "prawie nówka" i dać więcej kasy za takiego. Tarcze chodzą luzów bardzo nie widać, Chyba że tak w przekładnich syfu jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy jak bardzo blacha jest zgnita. Mój nie jest hydrauliczny i dawałem za niego 2 lata temu 2000zł i tylko do niego kupiłem puszkę farby bo gdzie niegdzie był lekko zardzewiały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że nie dokończyłem tego w moim ostatnim poście ale musisz sobie to przekalkulować bo jeśli kupić złom i w niego kase władować to lepiej kupić w lepszym stanie za trochę więcej kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgnity jest na środku, czyli na szwach, tam trzeba będzie wstawić kawałki nowej blachy, poz tym tak jak piszecie dobrze umyc i piszka farby chlorokauczukowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie o rozsiewaczu Vicon Rotaflow R-C ? czym ieróżni od Rs-M ? ktoś ma taki rozsiewacz? prosto się ustawia dawke na hektar? a szczególnie chodzi mi o te małe dawki jak np 100kg na h np saletry? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co powiecie o rozsiewaczu Vicon Rotaflow R-C ? czym ieróżni od Rs-M ? ktoś ma taki rozsiewacz? prosto się ustawia dawke na hektar? a szczególnie chodzi mi o te małe dawki jak np 100kg na h np saletry? pozdrawiam

 

Ja posiadam takowy rozsiewacz. Czym sie różni od Rs-m nie mam pojęcia bo takiego nie miałem. Ustawianie jest z jednej strony proste a z drugiej trudne. Akurat tak się złożyło że dostałem instrukcję od innego modelu (nawet nie zwróciłem uwagi) . Dopiero gdy przyszło co do czego, zorientowałem sie ze to nie ta instrukcja bo inaczej opisywała ustawianie. Na szczęście przypomniałem że kedyś na broszurze widziałem strony na których można ustawić dawkę. Pierwsza z nich to strona na komórkę ( http://vicontab.com ) dzięki której można ustawić dawkę na polu a druga to www.viconspreadingcharts.com . Wadą jest że tabela wysiewu daje tylko nawozy firmy Yara lecz z siewnikiem jest dostarczony specjalny miernik który pozwala na zbadanie gęstości nawozu. Najpierw nie mogłem się połapać o co tam chodzi ale teraz jest luzik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...