Skocz do zawartości
Marek Sz

Wszystko o rozsiewaczach nawozowych

Rekomendowane odpowiedzi

Mi w ubiegłym roku popsuł się stary metalowy lejek (konkretnie stanęła przekładnia) i też myślałem o kupnie tego badziewia, ale po dokładniejszym obejrzeniu dałem sobie spokój. Zbiornik jest kiepsko zamocowany, pewnie rozleci się po paru sezonach, przekładnia też jest w nich jednorazowa bez części zamiennych...

W końcu zreperowałem stary niewielkim kosztem i śmiga jak rakieta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stara amazonka czy rauch jest może droższa od nowego lejka ale to jest porządny chociaż używany sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest zgadzam się w 100%. Sam kupilem w zeszłym roku rozsiewacz amazone i jestem z niego bardzo zadowolony bo z tym lejkiem to było jeżdżenia a jeżdżenia. A z tym zaoszczędziłem o ile więcej czasu i paliwa. Teraz lejka to tylko używam czasami na 0,6 ha za domem. Chociaż u mnie jeden gościu siał przez 15 lat lejkiem 80ha. Teraz kupił nowy z brzegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!panowie mysle ze pomozecie mi rozwiazac problem z rozsiewaczem amazone z-af 603,otoż zakupilem w/w maszyne i wiosna chce siac saletrzak i niebardzo wiem jak to ustawic siewka bedzie chodzila z 360 i mam pytanko jakim biegiem siejecie jakie obroty chce wysiac 180kg/ha badz 200kg mam tabele

-triplephosphat

-diammoniumphosphat

-schwefelsaures ammoniak

-stickstoffkali

-sticksstoffmagnesia

-ammonsulfatsalpeter

-schwefelsaures ammoniak

-kalksalpeter

-harnstoff

-hyperphos

-hyperphos-kali

-magnesia-kainit

-kornkali und kali grob

-thomas+kali,gek

-novaphos,superphosphat

-phosphat-kali

-gekornt

-rhe-ka-phos

-perlkalkstickstoff

 

co to sa za nawozy nazwy tych nawozow jakim nawozompolskim odpowiadaja i co mozna najbardziej porownac do saletrzaku aby mozna spokojnie wysiac zadana dawke nawozu 180 kg\ha.pozdrawiam i z góry dziekuje za pomoc!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie amazona masz tableę ale też jest problem z dobraniem nawozów. Moim zdaniem będzie coś w okolicach ustawień na nawozy potasowe granulowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o bieg to ja moim 3p to na 3 jeżdżę i tak 1500 - 1600 obrotów więc myślę, że zwykłą 360 powinieneś jeżdzić tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!mam pytanie do posiadaczy roziewaczy amazone typu zaf otoz chodzi mi o zasuwy w skrzyni obydwie powinny otwierac sie na jednakowa szerokosc np przy ustawieniu na podzialce na 10? bo mi wydaje sie ze jedna strona jakby troszke szerzej byla otwarta od drugiej regulacje mozna dokonac poprzez wkrecanie badz wykrecanie ciegielek ,ale w jaki najprostrzy sposob mozna sprawdzic ustawienie tych zasow aby obie jednakowo sie otwierały bo mierzyc to tam za bardzo nie ma jak!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam powie mi ktos jak w rozsiewaczu kos ustawic dawke jest niby skala ale jak ona sie ma do zasuswy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mario 98 jesli mógł byś to odezwij się... mam już tego Kvernelanda DS-C w garażu i jest to to samo co RS-C tylko nazwa sięzmieniła znalazłem ten programik na neci i wcale nie tak łatwo wysiać te 100kg na h nawozu... bo on dopiero chce wysiać ten nawóz przy prędkości 18km/h no w zbożu to moze i pojade tak ale po roli to nie ma szans... Granulometr jest dosć ciekawą sprawą nie powiem ale bardziej przydatny jest pomiar kg/litr ale to we własnym zakresie. Mikrowysiew to jest taka blaszka którą w dnie rozsiewacza sie montuje pod tą zawlceczkę ona przysłania 3 otwory i zostaje 1 otwór wylotowy i na tym to polega jedna sztuka to 44euro szookk... Kto pomoże to jakoś ustalić i wogóle ? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!panowie mam problem otoz nie wiem jakl ustawic amazonke ZA-F 603 chce siac saletrzak z canvilu w dawce 180 kgna ha badz 200 na ha i niewiem ile ustawic na podzialce jak ustawilem wartosc skali na 9 to bylo za malo natomiast 13 za duzo moze ktos z was wie jak to ustawic dodam ze obroty sa 2000 tys na wom wysokosc roziewacza ustawiona na 80 cm od podłoza niewiem jak to ustawic pomozcie?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zamierzam kupić nowy dwutarczowy rozsiewacz do nawozu przez dofinansowanie z ARiMR przy tegorocznym naborze wniosków Do tej pory siałem lejkiem ( z hydraulicznym sterowaniem zasuwą) . Rozsiewacz miał by być zagregatowany z C-3603P. Szerokość wysiewu na 15 m. Czy macie jakieś propozycje co by można kupić w miare rozsądnej ceny i dobrej jakości.

Pozdrawiam Jarott1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz uprzedzenia do polskich maszyn to wez pod uwage Unia Brzeg MS albo MX premium. MS miałem 2 sezony i dobrze sie spisywał, równo siał i miał dobre tabele wysiewów dla róznych nawozów, szerokość rozrzutu 10-24m. Teraz mam MX 850, ze sterowaniem dwuprzewodowym i plandeką kosztował 9500brutto. Wadą polskich rozsiewaczy jest niestety korozja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić ten

motyl

W nim jedynie rama może korodować bo skrzynia jest nierdzewna. Ciągam ten większy c-360 i nie ma żadnych problemów. Niestety ceny nie znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ka_mil możesz napisać o systemie wibrującyjnym w tym rozsiewaczu jak to działa, z tego co kiedyś widziałem gdzieś na targach to nima tam mieszadła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mogę polecić ten

motyl

W nim jedynie rama może korodować bo skrzynia jest nierdzewna. Ciągam ten większy c-360 i nie ma żadnych problemów. Niestety ceny nie znam.

 

Tzn jesteś zadowolony z tego sprzętu?? Sam się zastanawiam nad kupnem rozsiewacza i myślałem nad używanym Amazone ale może faktycznie Motyl byłby lepszy.

Jaki dokładnie ciągasz C-360, ten 1000L?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ten 1000l z nierdzewną skrzynią

Jak się nasypie do pełna to trochę ciężko ma podnieść ale daje radę. Rozsiewacz ten mam już kilka lat i złego słowa nie mogę powiedzieć. Sieje równo, prosta obsługa, hydrauliczne otwieranie z możliwością otworzenie jednej strony.

Jedyny problem jaki z nim miałem to gdy puszczał mi rozdzielacz w ciągniku(wina ciągnika nie rozsiewacza), polegał on na tym że hydraulicznie zamyka się denka a otwiera je sprężyna i na postoju na opuszczonym po zasypaniu trzeba było go podnieść to pół podwórka zasiane (taki urok c-360)

Amazone to super maszyny ale cena nowych trochę zniechęca.

Jak kupowałem siewnik do zboża to też miałem wybór używany amazone d8 albo nowy famarol. Wybór padł na amazone i był to dobry wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój RCW-3 na talerzach nie ma takich obrotów jakie powinien miec czyli słabo rzuca nie zaleznie z jakim ciagnikiem pracuje moja diagnoza jest taka ze to z tyłu te silniki hydrauliczne napedzajace talerze nadaja sie do regeneracji ale wole sie upewnic jakby ktos wiedział niech poradzi z gory thx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tam na zaczepie nie ma filtra oleju?

Może jest zapchany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A tam na zaczepie nie ma filtra oleju?

Może jest zapchany?

dzieki wielkie moze jutro zobacze czy cos w nim tam siedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z forumowiczów wysiewa nawozy rozsiewaczem VICON tym co zamiast talerza ma rurę, jak to w praktyce się spisuje i na ile noże rzucić nawóz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takiego Vicona ciąganego 1000 l.Sieje się tym na 12 metrów.sprawuje się dobrze rozsiewa równo.ja tym siałem też wapno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak ten 1000l z nierdzewną skrzynią

Jak się nasypie do pełna to trochę ciężko ma podnieść ale daje radę. Rozsiewacz ten mam już kilka lat i złego słowa nie mogę powiedzieć. Sieje równo, prosta obsługa, hydrauliczne otwieranie z możliwością otworzenie jednej strony.

Jedyny problem jaki z nim miałem to gdy puszczał mi rozdzielacz w ciągniku(wina ciągnika nie rozsiewacza), polegał on na tym że hydraulicznie zamyka się denka a otwiera je sprężyna i na postoju na opuszczonym po zasypaniu trzeba było go podnieść to pół podwórka zasiane (taki urok c-360)

Amazone to super maszyny ale cena nowych trochę zniechęca.

Jak kupowałem siewnik do zboża to też miałem wybór używany amazone d8 albo nowy famarol. Wybór padł na amazone i był to dobry wybór.

 

Może ktoś jednak zna cenę tych rozsiewaczy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...