Skocz do zawartości
Marek Sz

Wszystko o rozsiewaczach nawozowych

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Amazone AF-1204 R (dwutależowy) jeszcze nim nie siałem i może ktoś podpowie jak ustawić podziałkę na ile. Nie mam do niego instukcji, w tej chwili jest ustawiony na 13. Wiadomo że wszystko wyjdzie w praniu, ale trzeba mieć jakiś punk odniesienia, bo nawozy drogie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam pytanie dlaczego w rozsiewaczu do wapna Piast taśma ucieka mi ciągle w jedną stronę nie zależnie od ustawień wałka napinającego. Sprawdzałem to na nie załadowanym rozsiewaczu.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może taśma jest rozciągnieta jedna stroną?(jest nie równa) w skutek zużycia lub bład fabryczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientujecie się , gdzie można kupić taśmę do Piasta ? A może ktos dorabia takie rzeczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po regulacji wałka powinno się coś zmienic. Może źle regulujesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może tylnym wałkiem coś pokombinować? Bo tym z przodu to nawet naciągałęm jedną stronę a drugą luzowałem maxymalnie a później zmiana stron i nic zawsze jedzie taśma w prawo. Powolutku ale jednak!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli schodzi w prawo to prawą stronę musisz naciągać.

Jeżeli tylny wałek jest mocowany na podłużnych otworach to też możesz spróbować prawą stronę trochę naciągnąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może tylnym wałkiem coś pokombinować? Bo tym z przodu to nawet naciągałęm jedną stronę a drugą luzowałem maxymalnie a później zmiana stron i nic zawsze jedzie taśma w prawo. Powolutku ale jednak!

Ja u siebie pod mocowania z tyłu podkładałem podkładki, jak ci ściaga na prawo to musisz podłożyc pod prawą strone, zmierz jeszcze odległości pomiędzy tylnym i przednim wałem na każdej ze stron, jeśli są równe lub z prawej większa, znaczy że masz koślawą taśme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A tam na zaczepie nie ma filtra oleju?

Może jest zapchany?

dzieki wielkie moze jutro zobacze czy cos w nim tam siedzi.
wykreciłem filtr ale nie da rady go za chiny rozkrecic na rózne sposoby tak trzyma za niego wkreciłem waż i taleze kreca sie jak nalezy miałes racje wina filtra jeszcze raz dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na ile rzuca rcw-3 ja do ubiegłego roku robile scieżki 12 taki opryskiwacz teraz robie sciechy na 15 ale czy dałby rade rzucac na 18m?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie pod mocowania z tyłu podkładałem podkładki, jak ci ściaga na prawo to musisz podłożyc pod prawą strone, zmierz jeszcze odległości pomiędzy tylnym i przednim wałem na każdej ze stron, jeśli są równe lub z prawej większa, znaczy że masz koślawą taśme

 

Pół dnia walczyłem z tą taśmą i nic. Właśnie naciągałem prawą stronę ile się dało (tak aby taśmy nie zerwać) a lewą luzowałem do zera i ni cholery na prawo złazi. Przecież to przeczy prawom fizyki (idzie do góry - jakby wałki były nieskończenie długie to by właziła, aż by pękła ). Taśma nie jest za stara bo jest elastyczna tylko boki ma trochę poszarpane. A czy mógłbym kręcić wałkiem do tyłu i wtedy zobaczyć co się stanie?? Poprzedniemu właścicielowi ponoć nie schodziła , ale mógł mówić prawdę, bo guma uszczelniająca skrzynie po prawej stronie była połową pęknięta i zlazła na wałki - także to ona była barierą dla taśmy i nie pozwoliła jej uciec na prawo. Ja to naprawiłem i teraz "masz babo placek"

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupnem rozsiewacza do nawozów. Musi spełniać kilka warunków, skrzynia ładunkowa min.600l do 1000, oczywiście dwie tarcze, szerokość wysiewu standardowo 12m, najlepiej sterowany hydraulicznie. Nie dysponuję dużą kwotą przeznaczoną na ten cel, bo około 4000zł (+/-) 500 więc w grę raczej wchodzi tylko sprzęt używany lub ewentualnie rozsiewacz firmy PROMAR http://roltech.eu/index.php?PHPSESSID=49f973eb01362b8722ee22a236d43f53&akcja=03&artykul=000150

 

Zna ktoś może jakieś opinie na temat tych rozsiewaczy, jak sieją, jaka jakość wykonania?

 

Mam właśnie dylemat, czy kupić nową maszynę mało znanego krajowego producenta, czy używaną zachodnią, bo krajowych wyższej klasy raczej nie ma ofert sprzedaży.

 

Proszę o porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukaj AMAZONE to mercedes w tej cenie znajdziesz , szkoda że w sezonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z amazone to jedynie model ZA-U 1001 mnie zainteresował, szukałem też wcześniej ale nie było nic ciekawego w mojej okolicy. Ciekawi mnie ten PROMAR i bliźniaczy mu JAR-MET jakie mają opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tych nie znam ale toleś miał z brzegu nowy i nigdy więcej ja mam amazone kilka lat sieję i super nie nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ZA-U 1001, bardzo popularny rozsiewacz. Kupiłem w tamtym roku po sezonie, za 2800, w sezonie gośc za niego wołał 4000. Tylko nie wiem, jakie są jego ustawienia. Posiada ktoś tabele po polsku na kompie? Byłbym wdzięczny. Jak ktoś ma to prosze o kontakt na gg: 1156265.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Aras DSL!!! Podłożyłem po jednej podkładce z tyłu pod mocowanie wałka i gra muzyka. Teraz mogę przednim wałkiem regulować jak taśma ma iść - w lewą czy prawą stronę.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam kolejne pytanie. czy ktoś z was jest w stanie przetłumaczyć niemieckie nazwy nawozów na język polski. oto przykłady:

Kalkammonsalpeter

Phosphatkali

Nova-Phos

Kali grob

Staubformiger Dunger, Thomasphosphat usw

Thomaskali

Thomasmehl+Kali (mit Wasserzusatz)

Stickstoffmagnesia

Harnstoff

Korn-Kali

Schwefelsaures Ammoniak

RHE-KA-PHOS

Perlkalkstickstoff

 

byłbym bardzo wdzięczny jakby ktoś to przetłumaczył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie jaki model roziewacza amazone polecicie, taki od 2 do 3 t ładowności

tak do 8 tys zł. bo tych modeli to jak gwiazd na niebie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...