Skocz do zawartości
Jola1

Ceny jaj wylęgowych mięsnych

Rekomendowane odpowiedzi

żywiec po 4,2 i więcej to...

jaja wylęgowe w tym razie po 1zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tego Ci Stachu życzę! Sobie zresztą też

Napiszcie jak tam ruch w interesie. U nas zainteresowanie się po mału robi , ceny natomiast jeszcze nie idą w górę, ale myślę, że to kwestia dni!

Oby tak było!

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ruch jest i to duży rozmawiałem z kierowcami to niby mają full pracy i zamówień na kurczaki, z paszarni kierowca też mówił, że ruch się zrobił tak od tygodnia.

cena od 72-80gr

do przydomowej hodowli brojler nie ma zejścia.

niech się cena ruszy 20sto letnie auto trzeba w końcu wymienić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
żywiec po 4,2 i więcej to...

jaja wylęgowe w tym razie po 1zł [/quote

 

puknij się w ten stary łeb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sasza albo inny rusku może odrobiny kultury, pukać to ja mogę panienkę

stary to raczej nie jestem i daleko mi do starości...

każdy chce godnie żyć...

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam kolegów i koleżanki , na rynku jaja ruszyło się bo podobno w Holandii znowu ptasia grypa i do tego mniejsze wstawienia z II kw. br. , wcześniej wycięte stada starsze , chyba szykuje się poprawa na rynku jaja, ceny jakby trochę w górę na wolnym od 0,74- 0,80 zależnie od wieku stada. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam kolegów i koleżanki , na rynku jaja ruszyło się bo podobno w Holandii znowu ptasia grypa i do tego mniejsze wstawienia z II kw. br. , wcześniej wycięte stada starsze , chyba szykuje się poprawa na rynku jaja, ceny jakby trochę w górę na wolnym od 0,74- 0,80 zależnie od wieku stada. pozdrawiam

 

 

Potwierdzam, wolny rynek 0,8 +VAT (a myslę, że będzie jeszcze więcej). Duże zainteresowanie jajkiem, w piątek dzwoniły do mnie już 3 wylęgarnie. W tym jedna z drugiego końca Polski.

Pozdrawiam i proszę.... pilnujcie cen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno -- kura nioska reprodukcyjna 2,4-2,5 netto/kg (Zalewo, Uniszki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyt stabilny ,ale ceny paszy w górę NR 1 860zł/t netto.

A jeszcze jedno służby wet. przymierzają się do wprowadzenia numeracji stad reprodukcyjnych . Chcą nadawać numery na każdy kurnik osobno , nie interesuje ich to , że na kilku kurnikach są te same kury często razem odchowane . Wszystko będzie dobrze , ale doszły mnie słuchy ,że ocena hodowlana przeprowadzana przez KRD ma być zgodna z tą numeracją .Jeśli tak to znowu przyjdzie płacić za coś co nam nic nie daje . Z jednej strony dąży się do dużych stad , a z drugiej strony administracyjnie dzieli się "włos na czworo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamyk zapomniałeś podać cen ......

 

Proszę wszystkich repro o podanie cen na kontraktacji i wolnorynkowych. Tylko dzieląc się informacją możemy spowodować wzrost cen.

 

Ja sprzedaję wolny rynek 0,8+vat , czy ktoś ma więcej?

proszę pisać --- podniosę

 

Pozdrawiam

Kurczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena max ok 80gr nikt więcej Ci nie da niestety

urzędasy zawsze coś wymyślą tylko kasa kasa..

używacie paszociąg roxell kixoo warto przechodzić z pełzakowego? bo już sam nie wiem każdy mówi coś innego.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki.. u mnie cena na kontrakcie 73netto bazowa plus 1gr za certyfikat IKB i ,5gr za szczepienie na coli , na wolnym rynku nie sprzedaję .

Co do paszociągu mam na odchowie chor-tim z kalibracją , ale nie daje liniowego rozprowadzenia paszy jak oferuje producent.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.A cóż to jest Kamyk ten certyfikat IKB?

2. 73netto + wart. biologiczna

3. Paszociągi

Używam pałzakowego - prostota konstrukcji, po skończonym cyklu demontujesz na części pierwsze, wymoczysz, wymyjesz wydezynfekujesz. Kury mają na co podskakiwać - właściwy odruch przy włażeniu do gniazd i automatycznych i zwykłych. To wg mnie jego zalety w porównaniu do paszociągów spiralnych. No i jest tańszy.

Wady:

Upierdliwości przy demontażu i ponownym montażu.

Zapycha się - jak używasz to wiesz co mam na myśli- trzeba przy karmieniu latać i doglądać, przynajmniej u mnie.

Co mnie wqrwia najbardziej- kontuzyjność -poranione łby, wisielce na "grillach" i narożnikach itp.

Wydaje mi się że spiralne są mniej pracochłonne (w czasie przerw ) jak i w codziennej obsłudze - chyba nadają się do pracy w automatyce (tzn. pasza idzie sama bez obecności człowieka). Bo w przypadku pełzaka tego sobie nie wyobrażam. Sorki za przydługie wywody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

głownie pracochłonność, czas podawania paszy no i awaryjność mnie denerwuje co sądzicie o paszociągu z grillem restrykcyjnym http://www.farma.boo.pl/grafa/r5.jpg

 

a może jakiś krążkowy? inwestując w paszociąg zaoszczędziłbym dziennie prawie dwie godziny na czynność związane z wożeniem paszy no i naprawami czyli zawsze parę groszy mniej do zapłacenia pracownikom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Certyfikat wprowadził ZWD z tytułu potrzeb swojego kątrachęta . Wydawany przez Storteboom Groop . Ogólnie to zbiór juz w polsce obowiązujących zasad sanepidu , weterynarji , pipu i dotatkowych wymagań procedur dokumentacyjnych .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam go na produkcji od 22 lat ,z malymi modyfikacjami. Na odchowie rzeczywiście są problemy bo kury zjadaja paszę w "locie" , nakrywam paszociągi , w produkcji już takich problemów nie ma . Jak obserwuje stado po zgaszeniu światła to kury śpia na rusztach i na paszociągach , można pociemku przejść po kurniku aż do końca i pod nogami nie ma kur . W zimne noce gdyby kury spaly na ściółce to ich komfort napewno nie byłby tak wielki.Awaryjność jest niewielka , warunek bardzo staranne zmontowanie rynien ,zakretów i co ważne eliminacja wadliwych ogniw w łańcuchu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za błędy , prawidlowo - kontrahenta , ale kurek11 to znak ,że ktoś to jednak czyta . Szkoda tylko , że z takim sarkazmem .Za wytknięcie błędów się nie obrażam . Może napiszesz coś wiecej na temat ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Posiadam na sprzedaż odchowane kopguty reprodukcyjne Cobb 500, stado wstawione dnia 29.07.2010. W dniu dzisiejszym (1 grudnia 2010) mają ukończone 18 tygodni. Odbiór kogutów możliwy po 8 grudnia 2010. Posiadam ponad 700 sztuk. Zainteresowanym wyśle program szczepień na e-mail lub faksem w celu konsultacji z lekarzem prowadzącym stado.

 

Odbiór kogutów w powiecie siedleckim (woj. mazowieckie).

 

Możliwość wystawienia faktury Vat

 

Wojciech Czajkowski tel. 723-179-149[/i]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wylęgarnie dzwonią i pytają o jajko więc prawdopodobnie jest zapotrzebowanie bo część stad reprodukcji poszłopod nóż ze względu na ostatnią sytuację a przy słabym zapłodnieniu np. przy rossie nie było sensu przetrzymywać stad. pozdrawiam w Nowym Roku i życzę wszystkiego dobrego i mniej stresu na 2011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam . mam pytanie czy ktoś z was kolegów i koleżanek ma już w rossie koguta ze szkocji w produkcji i czy widzi różnicę (poprawę) w zapłodnieniu bo p. Dariusz twierdzi że będzie lepiej ,jestem ciekawa czy są już jakieś symptomy tej poprawy w kraju. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...