Skocz do zawartości
Jola1

Ceny jaj wylęgowych mięsnych

Rekomendowane odpowiedzi

wstawiałem z końcem maja , materjal lęgnięty w niemczech . Jakość ptaków dobra . Kolega wstawiał tydzień przede mną i podobna opinioa . Nie szczepię na "eske" chyba że to się " jakoś " inaczej nazywa . Mój mail. kamyk@pro.onet.pl .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez wstawialem w maju i narazie nie moge narzekac wiem tylko ze w tym czasie wybili im jakies stado praprarpdzicielski w szkocji.

co to jest "ESKA" czy to chodzi o mareka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi o salmonellę i oszczepienia dodatkowe żywą szczepionka .pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli przejmuje działalność drobiarską po Rodzicach. Posiadam kurnik 12 x 75m. Moi Rodzice hodują gęsi a ja chciałbym się „przestawić” na produkcje jaj reprodukcyjnych. Moi znajomi twierdzą, że jest to wymagający, ale wdzięczny materiał do hodowli. Czy którekolwiek Osoba z szanownego gremium może mi powiedzieć coś więcej o tejże hodowli. Chciałbym wiedzieć ile kosztuje produkcja jaja i jak się ona odnosi do ceny w sprzedaży. Z poszanowaniem Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do szczepienie zywa szczepionka to slyszalem ze byl taki przypadek jakes pol roku temu kolo kutna ze po szczepieniu zywa szczepionka zaraz po szczepieniu wyskoczyla salmonella, wydaje mi sie ze to kolejny wydatek a 100 % pewnosci nigdy nie ma.

a jesli chodzi o pytanie marka marka to hodowla reprodukcji jest taka jak wszystko inne jak jest dobrze to jest dobrze a jak jest slabo na rynku i nikt sie nie odzywa z wolnego rynku na podkup to jest kicha, w tamtym roku telefony non stop a w tym magazyny pelne jaj ciezko je sprzedac, trzeba poprostu pozadnie pilnowac hodowli latac z waga(wazyc wszystko) i miec troche szczescia i kontakt z dobra wylegarnia a jesli chodzi o szczegoly to musisz sie zkontaktowac z ktoryms z serwisantow od kurczakow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za taki szybki odzew na moje pytanie. Myślę jednak, że jest to mniej pracochłonne zajęcie niż hodowla gęsi, więc będę starał się założyć stado. Nie będę jednak kimś znaczącym, bo docelowo chcę mieć ok. 4500 niosek, jednak najpierw będę uczyć się na 450 sztukach. A mam jeszcze jedno pytanie do Koleżanek Kolegów: ile kosztuje wyprodukowanie jednego jajka i jakie są obecnie ceny na rynku? Serdecznie pozdrawiam i czekam na odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed każdym wstawieniem liczę faktyczny ( tak jak robi to każda firma produkująca jakikolwiek inny produkt np.okna) koszt wyprodukowania 1 jaja przy uzysku od jednej nioski 145 szt( można uzyskać więcej ale to loteria zależy od piskląt ,paszy , rynku) , na dzisiaj przy tych cenach paszy ,szczepień,kosztach kredytu obrotowego, amortyzacji , kosztach pracowniczych oraz energii i ogrzewania -koszt wyprodukowania 1 jaja na dzisiaj wynosi 1,05zł ( inny sposób liczenia kosztów jest liczeniem na cuda np.Tuska).pozdrawiam decyzja należy do ciebie marek marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błąd w obliczeniach, literówka, czy chcesz kolegę zniechęcić?

 

przed każdym wstawieniem liczę faktyczny ( tak jak robi to każda firma produkująca jakikolwiek inny produkt np.okna) koszt wyprodukowania 1 jaja przy uzysku od jednej nioski 145 szt( można uzyskać więcej ale to loteria zależy od piskląt ,paszy , rynku) , na dzisiaj przy tych cenach paszy ,szczepień,kosztach kredytu obrotowego, amortyzacji , kosztach pracowniczych oraz energii i ogrzewania -koszt wyprodukowania 1 jaja na dzisiaj wynosi 1,05zł ( inny sposób liczenia kosztów jest liczeniem na cuda np.Tuska).pozdrawiam decyzja należy do ciebie marek marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

błąd w obliczeniach? od zeszłego roku ceny pasz poszły o 40% , z 660zł /t na 1100zł/t (produkcyjna) , pasza w kosztach stanowi 50-55%, a gdzie energia i gaz, koszty obsługi fermy wzrosły o50% bo nie ma ludzi do pracy , koszty weterynarii i szczepienia więc sami sobie odpowiedzcie , może ja nie mam racji ale wreszcie liczmy faktyczne koszty a nie z grubsza , większość hodowców się kredytuje więc te kury muszą za to zapłacić , chyba że ma się inne źródła finansowania ja nie mam . pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Jolu 1 za odpowiedź. Cenię to, że podałaś mi koszt całkowity produkcji. Ja również będę musiał zaciągnąć kredyt obrotowy by mieć środki na sfinansowanie produkcji. Rozumiem, że koszty pracownicze wzrosły, bo każdy „się ceni”. W moim przypadku koszty związane z pracownikami mogę odjąć, ponieważ sam będę pracować na fermie. Jeśli ktoś ogrzewa gazem to też słyszałem, że jest to „drogi interes”, więc zakupiłem piec centralnego ogrzewania na miał- czy dobrze? Drodzy Forumowicze – chyba tak to się odmienia, przepraszam, że ciągle męczę was tym samym jednym pytaniem, ale chciałbym się dowiedzieć w cenie oscyluje jajko na rynku krajowym, myślę naturalnie o reprodukcyjnym jajku kury mięsnej. Pozdrowienia dla wszystkich a w szczególności dla Joli 1 za tak wnikliwą analizę kosztów produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na dzisiaj z tego co się orientuję ceny oscylują od 0,62-0,68 zł netto.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marek marek co moge od siebie dodac jeszcze to to zebys poszukal sobie pozadnej wylegarni nie wiem z kim nawiazales kontakt ale na poczatek musisz zaczac od tego i nie licz na tych z wolnego rynku bo oni sa dobrzy jak idzie towar a jak jest przestoj to sie do nich nawet niedodzwonisz, jak juz znajdziesz pozadna firme to tez im nie ufaj do konca bo takich na 100% nie ma. jak juz zaczniesz prdukowac to pierwsze pieniadze uzyskasz po 30 paru tygodniach wiec nie wiem czy kredyt obrotowy zarobi na siebie przy takim olbrzymim nakladzie (podejrzewam ze przy 4,5 tys wydasz do pierwszych pieniedzy ze 200 tys zł a potem ci zacznie potrochu splywac).

co do twojej samodzielnej pracy to tez nie wiem czy dasz sobie rade, odpoczniesz podczas odchowu ale potem oprocz zbioru jaj musisz sie liczyc z praca nad stadem to tez troche zajmuje czasu(selekcja wazenie prawdopodobnie skorupa, gniazda).

jedyne co ci moge zyczyc to powodzenie jesli do tego podejdziesz sumiennie to moze ci sie uda a w razie problemow wal smialo do serwisu od ptakow rossa czy hubbarda oni sa od tego by uczyc za to biora duza kase napewno wieksza niz ty bedziesz mial z kilku takich swoich ferm)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marek marek nie pomyśl sobie że chcę cię zniechęcić ale reprodukcja nie jest łatwa dla nowicjusza(bez urazy) ,przy tak niepewnym rynku musi ci się udać rzut super żebyś może zarobił - super nieśność, super wylęgi ,super zdrowotność i jeszcze żeby nie wpaść w łapy weterynarii z salmonellą- w produkcji co 2 tyg. badanie kału na salmonellę , jest to dość stresujące zajęcie, gdybym mogła to rozstałabym się z tym "diabelskim młynem" gdzie każdy cię wykorzystuje na każdym kroku od dostawcy piskląt do odbiorcy jaj przez wytwórnię pasz . Apropo koledzy i koleżanki czy Ross też daje wam dodatkową umowę sprzedaży przy zakupie piskląt wg której zapisów hodowca ma związane ręce jeśli chodzi o reklamacje, a badanie bakteriologiczne uznane będzie jaśli materiał pobrany zostanie zgodnie z procedurą EPI Ross( nawiasem mówiąc nie wiadomo jaką ) wkurza mnie mocno to- najpierw zapłać a jak pisklęta rozładujesz to dalej twój problem a problemów z jakością piskląt jest ostatnio sporawo ,takiej umowy nie powinno się podpisywać bo podpisując ją godzimy się na te warunki i nie obowiązuje wprzypadku reklamacji k.p.c. taką umowę powinni poczytać brojlerzyści ciekawe co by powiedzieli na te warunki .POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym przy odchowie szalenie istotna jest pasza.O wiele bardziej istotna niż przy brojlerze.Może poprawić wynik nawet do 15%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wam Koleżanki i Koledzy za wyczerpujące odpowiedzi. Jeśli chodzi o hodowle to znam się z wieloma ludźmi z tejże branży. Ze zbytem tez nie będzie problemu. Tylko zastanawiające jest jedno, jeżeli koszt produkcji wynosi 1,05zł, a za jajko płacą 0,65-0,68zł, to jaka w tym logika? Czy Koleżanka Jola 1 nie przeliczyła tego wszystkiego zbyt bardzo.

Mam jeszcze jedno pytanie czy Wszyscy bazujecie na „instrukcjach” rossa czy hubbarda czy możecie polecić jakąś literaturę. Pozdrawiam Marek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o hodowle to znam się z wieloma ludźmi z tejże branży. Ze zbytem tez nie będzie problemu.

 

Więc marku marku marku Ty nam teraz pomóż. Chcemy sprzedać.

Dokadamy 40 gr /jajo , czyli ok 0,3mln/rzut/1000m2.

Bo to są jakieś jaja, nie tylko wylęgowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekonomia Polityczna Kapitalizmu.Myslę ,że od tej pozycji powinieneś zacząć.Bo jeśli wiesz że koszt produkcji jest 1.05 zł. a cena ja produkt ,jajko wynosi 0,65 zł.to w co ty dalej brniesz.Chyba że jesteś psem ogrodnika./przepraszam za określenie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam Jaka jest aktulana cena jaj wylegowych np ross czy cobb? na kontraktacji i wolnym rynku ?

Jest zbyt na jajka wylegowe? jak sytuacja w Polsce?

Z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak mam wam pomóc?

A jeśli chodzi o zbyt w moim przypadku to będzie zapewniony, bo mam propozycje podpisania kontraktu na sprzedaż z 2 wylęgarniami.

Ja tylko zestawiłem cenę podaną przez Jole 1 i wychodzi na to, wnioskując na cenach podanych przez Koleżankę, że należy dołożyć. Z tego, co ja się wiem rozmawiając z Kolegami; to pod warunkiem prowadzenia dobrej hodowli można uzyskać satysfakcjonujący dochód. Bo w przeciwnym razie Wy wszyscy musicie być ”filantropami” a nawet bardziej, bo wychodzi na to, że pracujecie za darmo i jeszcze dokładacie do interesu. Z tego forum tylko „Rysiu Ochocki” napisał – „Błąd w obliczeniach, literówka, czy chcesz kolegę zniechęcić?” i jestem mu wdzięczny za to, że „podniósł mnie na duchu” , bo np. „Alojz” – „Ekonomia Polityczna Kapitalizmu. Myślę,że od tej pozycji powinieneś zacząć. Bo jeśli wiesz, że koszt produkcji jest 1.05 zł. a cena ja produkt, jajko wynosi 0,65 zł. to w co ty dalej brniesz.” Czyli racjonalnie rzecz ujmując trzeba być –przepraszam za wyrażenie – (słowo zostało usunięte)m żeby zajmować się tą gałęzią drobiarstwa. To jak to jest, że Wy produkujecie i z każdym jajkiem tracicie 0,40gr???? Nie podajecie „specjalnie” takiemu „młodemu” jak ja takich informacji, żeby mnie zniechęcić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

całe drobiarstwo przez ostatnie lata poza małymi odbiciami które pozwalają na pozytywniejsze myślenie ( przełom2006/2007 wyłączając ptasią grypę ) to wielka wymuszona filantropia ze strony hodowców na rzecz niewidzialnej ręki "wolnego"rynku, ja tylko przedstawiłam ci marek marek obecną sytuację a decyzja należy do ciebie, niektórych z nas do produkcji zmuszają kredyty inwestycyjne które trzeba spłacać a banki chcą widzieć na kontach obroty i nie interesuje ich czy hodowca zarabia czy tylko mieli wirualne pieniądze.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marek marek!Jeśli masz propozycję współpracy z dwoma wylęgarniami,jeśli masz kolegów w branży,jeśli masz konkretny obiekt,jeśli wiesz ,że podpowiedzi ludzi z forum są nierzetelne-to po jakiego grzyba nas wszystkich wypuszczasz i zadajesz głupie pytania w infantylnym stylu.Przecież ty już wszystko wiesz! A jeśli jesteś sobą ,to styl w jakim rozpoczynasz biznes wróży niechybnie kłopoty,a my przy okazji twoich eksperymentów znowu nie zarobimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alojz, dlaczego sądzisz, że nie zarobisz ma moich ”eksperymentach”?

W czym ma zaszkodzić Tobie moja przyszła hodowla????

Moim zdaniem nauka polega na pytaniu się i rozmowie z wieloma ludźmi, a nie tylko ograniczanie się do dwóch, trzech kolegów, dlatego też postanowiłem zdobyć trochę wiedzy na forum.

Pozdrowienia dla Ciebie Alojz i bądź spokojny, nie mam aspiracji być takim potentatem by zaszkodzić Twojej hodowli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marek marek

 

Na 4500 kur nie zarobisz godziwych pieniędzy, chyba że trafiłby się wyjątkowy rzut, ale to jak już napisano loteria...

Zysk na jednym jajku bywa bardzo niski (kilka groszy) i tylko przy większej skali produkcji można na tym jakoś wyjść. Inna sprawa że niektórzy się przeinwestowali i nie wyrabiają ze spłatą kredytów, bo sytuacja ogólnie jest niezawesoła ze względu na cenę paszy.

Jaką obsadę liczyłeś w swoim kurniku na 1 m2? Wydaje mi się że kur powinno wejść więcej niż gęsi.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Alojz, dlaczego sądzisz, że nie zarobisz ma moich ”eksperymentach”?

W czym ma zaszkodzić Tobie moja przyszła hodowla????

Moim zdaniem nauka polega na pytaniu się i rozmowie z wieloma ludźmi, a nie tylko ograniczanie się do dwóch, trzech kolegów, dlatego też postanowiłem zdobyć trochę wiedzy na forum.

Pozdrowienia dla Ciebie Alojz i bądź spokojny, nie mam aspiracji być takim potentatem by zaszkodzić Twojej hodowli.

marek marek.Przejmujac malutki obiekcik po rodzicach najprawdopodobniej zginiesz na konsolidującym się rynku w niedługim czasie.Skończyły się czasy małych kurniczków.Teraz przyszłość mają duże fermy.Rynek pokazuje co się dzieje z naszym rozdrobnionym rolnictwem.A z taką powierzchnią lepiej zająć się hodowlą chomików czy innych zabawek dla dzieci./bo to jest ta skala -/A może nie idż na siłę w niepewne interesy w niepewnych czasach ,lepiej poszukaj sobie jakiejś roboty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AWA masz rację, że musiałbym mieć wyjątkowy rzut, żeby jakoś godziwie zarobić. I doskonale się z Tobą zgodzę, że niektórzy przeinwestowali i teraz nie wyrabiają ze spłatą kredytów. Myślę, że w takiej nieszczęsnej sytuacji jest Jola 1 bo sama pisała, że najchętniej wycofałaby się z tej produkcji, ale ma zobowiązania bankowe.

Drogi Alojzie wiesz chomiki albo inne zabawki dla dzieci nie interesują mnie za bardzo, ale jeśli to taki dobry interes to może Ty na „małym odcineczku” rozkręcisz hodowle chomików, a swoim zaangażowaniem w udzieleniu mi kilku wskazówek dotyczących prowadzenia hodowli jesteś wprost aż nadto wylewny. Jednak prawdą jest (oczywiście zdarzają się wyjątki, i oby ich było jak najwięcej), że hodowcy nie chcą się dzielić informacjami na temat hodowli.

Alojz myślę jednak, że z moją ”OGROMNĄ MOCĄ PREZEROBOWĄ” nie będę miał dużych problemów odstawianiem jaj do wylęgarni, Małą hodowlę czyli ok. 4500szt łatwiej jest dopilnować i można uzyskać epsze wyniki niż wielcy hodowcy. Nie ubliżając oczywiście Twojej zapewne największej hodowli w Polsce. Wiesz wolę „jeść małą łyżką”, bo w razie czego z niej mniej się wylewa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...