Skocz do zawartości
malnika

kontrola programu "młody rolnik 2005"

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktos z osob, ktore otrzymaly premie w 2004/05 roku spełnił wszystkie warunki umowy, złożył dokumenty do ARiMR i mial albo spodziewa się kontroli? moze ktos podzielic sie doswiadczeniem z takiej kontroli.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co taksówkarzu a może innego zawodu. Boisz się że cie złapią a dobrze ci tak nauczysz się jak być rolnikiem a myślałeś że będziesz żył kosztem rolników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

malinka po twoich postach widać że kombinujesz jak kasę wyciągnąć takim jak ty do d..y powinni się dobrać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie kumam was :/ od razu z jakimis zarzutami. chyba sami sie bczegos obawiacie bo kazdy sadzi wg siebie.

Z tego co wiem duzo osob jescze nie mialo takiej kontroli a sposrod moich znajomych ja jestem pierwsza ktora spelnilam wszytskie wymagania, zlozylam papiery i kontrole mam miec na przelomie stycznia/lutego. wiec chcialam sie dowiedziec co i jak na takiej kontroli a tu od razu zarzuty ze kombinuje ???

 

czy wy potraficie czytac ze zrozumieniem? chyba nie :./

 

MR to nie zabawa i tu nie ma co kombinowac albo sie spelnilo warunki umowy albo nie . nie wiem jak na kontroli na miejscu mozna cos kombinowac ale wy chyab uwazacie ze mozna :/bleh

 

robocik , damian9871 no comments

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malwinka Mialas juz kontrole na miejscu? Jak bys mogla cos napisac co sprawdzali itd!! jakie warunki mialas do spelnienia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie jestem mowy na tym forum przeglądem go od dłuższego czasu a szczególnie interesuje mnie temat młodego rolnika 2005rok którego jestem beneficjentem dlatego chciałbym porozmawiać w tej sprawie i przede wszystkim potrzymać temat który jak narazi słabo się rozwija pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja skorzystałem z programu MR, pieniądze otrzymałem w czerwcu 2005. Mam następujące pytanie,

pracująca za granicą leglenie w niemczech w roku 2007 i 2008 nie byłem płatnikiem krus przez okres 3 miesiecy w obu rokach.

Proszę o odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może jednak zagląda tutaj ktoś, kto miał już kontrolę na miejscu po złożeniu dokumentów z poprzedniego PROW? Byłabym wdzięczna za info, jak ta kontrola wygląda, jakich dokumentów żądają kontrolujący i w ogóle jakieś istotne szczegóły mnie interesują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałam póki co kontrole na miejscu, więc głównie mierzą pole czy jest tyle ile zgłaszamy i oczywiście czy jest ta uprawa którą zgłosiliśmy i wg tabeli SGM obliczaja ESU. pózniej papiery idą do oddziału regionalnego. I tam pewnei sprawdzaja poprawność dokumentów. żywotność, itp itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malnika, po jakim czasie od złożenia kompletu dokumentów przyszli Cię skontrolować? Mam jeszcze pytanie, czy chcieli jakieś inne dokumenty np. harmonogram stosowania środków ochrony roślin? Jaki czas wcześniej powiadomili Cie o kontroli? Dzięki, że się odezwałaś:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam droga malnika ty miałaś kontrole związana z dopłatami bezpośrednimi jeżeli mierzyli ci same pola jak by przyjechali na młodego rolnika to przetrzepali by ci wszystkie papiery oraz warunki utrzymania zwierząt. tak tylko sobie myślę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nigdy nie mialam kontroli zwiazanej z doplatami bezposrednimi. Mialam kontrole na miejscu Mlodego rolnika , ale napisalam ze papiery z kontroli poszly teraz do biura regionalnego i podejzewam ze jescze beda mnie wzywac w zwiazku z dokumentami roznymi , esu itp. gdyz termin na kontrole maja wlasciwie do 5 lat od otzrymania pieniedzy na konto a nie 5 lat od przejecia gospodarstwa (tyle to nam sie liczy na spelnienie wymagan)

a na miejsu kontrola wyglada wlasnie tak ze mierza pole, i w tabeli sgm wpisuja ile masz hektarow i daja ci kopie protokolu z czynnosci kontrolnych .

sa tam rozne punkty do wypelnienia, m.in o tym czy jest grunt w dobrej kulturze, czy gospodarstwo jest zywotne ekonomicznie.czy nie zmniejszyla sie jego wielkosc od daty zlozenia dokumentow.czy sa spelnione minimalne standardy w zakresie ochrony srodowiska, itp itd.

 

aha kontrole na miejscu mialam kilka dni przed zakonczeniem terminu wypenienia zobowiazan. wiec w ostatnich dniach do mnei przyszli.

 

Byc moze jak skontakyujecie sie ze swoim biurem powiatowym to was poinformuja czy jestescie wytypowani do kontroli. (okolo 5% gospodarstw)

bo w jednym biurze mi zaproponowali ze mi powiedza, a z kolei w innym ze nie moga ze info dojdzie 48h przed kontrola.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha, ja nie mam zwierzat ani nie uzywam srodkow ochorny roslin (pelna ekologia) wiec u tych co mają nie wiem jak to bedzie wygladac. zawsze mozecie sie skontaktowac z biurem kontroli na miejscuw waszym biurze regionalnym. powinni udzielic info jak to wygladaw takich przypadkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano właśnie nie masz zwierząt to faktycznie twoja racja ciekawe jak ktoś ma zwierzęta co oni wymyślą. ja kiedyś miałem kontrole ale obszarową to łazili po polach i mierzyli wszystko. dzięki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, czy ktoś z Was może miał kontrolę młodego rolnika i oprócz ziemi uprawnej ma też zwierzęta? Długo czasowo trwa kontrola na miejscu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie moje niekoniecznie dotyczy kontroli programu młody rolnik 2005 ale w ogóle chciałbym w przyszłości skorzystać z tego programu a mamy w gospodarstwie zwierzęta i ciekaw jestem jak taka kontrola wygląda?? dokładnie ze szczegółami. może ktoś z tego PROW-u już miał taka kontrolę??

 

Pytam ponieważ ostatnio znajomy wziął trochę sprzętu na modernizację i teraz ma problem ze zwrotem ze względu chyba na dobrostan zwierząt albo coś innego w każdym razie nie wygląda to różowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem dzis kontrole z młodego rolnika i nie podpisałem protokołu, wg ich punktacji wyszło mi dwie pozycje pozytywne a dwie negatywne, w ogóle chore są założenia jakimi sie chłopaki sugerowali bo porównali szacunkową ilość poszczególnych rodzajów użytków rolnych do wielkości gospodarstwa jaki podałęm w tabeli 2.2 gdy pisałem wniosek a inny jest rzeczywisty teraz wzięty z wniosku obszarowego

za dużo kupiłem ziemi, zamiast 5 ha to prawie 10 i wielkość zbóż do wielkości gosp jest za mała a wielkość łąk do wielkości gosp za duża a jeszcze nie zdążyłem rozkręcic, nie wspomne ze kasy z dofinansowania sporo brakło musiałęm swoje dołożyć

jestem taki wkur.... ze masakra niewiem co z tego bedzie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...