Skocz do zawartości
ELżBIETA

Ubezpieczenia z dopłatą z budżetu panstwa

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze o wyjasnienie moich wątpliwości

- Czy 15 listopada mija tarmin w którym można uzyskac ubezpieczenie z dopłatą państwa?

- Czy dopłaty państwowe dotyczą jedynie składek do 3,5% w przypadku zbóż? Czyli suszy by nie obejmowały bo na nią składka chyba jest wyższa?Ile gdzie płacicie?

- Czy ubezpieczenie od ognia dotyczy zarówno pioruna jak i podpalenia? Jaka składka?

 

 

POSTARAM SIĘ POMÓC

- DO 15 LISTOPADA RZECZYWIŚCIE MOŻNA BYŁO ZAWRZEĆ UBEZPIECZENIE Z DOPŁATA Z BUDŻETU ,CO NIE ZNACZY ŻE WIOSNĄ NIE BĘDZIE TEGO MOŻNA ZROBIĆ- CHODZI O TO ŻE DO 15 LISTOPADA PRZYJMUJE SIĘ WNIOSKI Z UBEZPIECZENIEM M.IN. OD SKUTKÓW ZŁEGO PRZEZIMOWANIA

- NIE POTRAFIĘ POLICZYĆ JA TO WYGLĄDA - W SENSIE 3,5% ,NATOMIAST WIEM ŻE PAŃSTWO DOPŁACA 50% DO SKŁADKI JAKĄ OBLICZY NAM AGENT ( RÓŻNIE W RÓŻNYCH FIRMACH) SUSZA - HMMM JAST DUUUUUŻO DROŻSZA A NIE TYLKO TROCHĘ WIĘC JEJ NIE UBEZPIECZAM

- OGIEŃ- W RÓŻNYCH FIRMACH TO RÓŻNIE WYGLĄDA - JA SPRAWDZAŁAM DWIE, AGENT Z PZU POWIEDZIAŁ ŻE UBEZPIECZONE JEST TYLKO PRZY ZBIORZE - ZIARNO - A SŁOMĘ MOŻNA ZA DOPŁATĄ TEŻ UBEZPIECZYĆ, AGENT CONCORDII - POWIEDZIAŁ ZE ZBOŻE JEST UBEZPIECZONE W KAŻDYM MOMENCIE I NIEZALEŻCIE CO JEST PRZYCZYNĄ POŻARU - ODSZKODOWANIE JEST WYPŁACONE- A ŻE DOCIEKLIWA JESTEM SPRAWDZIŁAM W OWU I TAK TO WYGLĄDA

MAM NADZIEJĘ ŻE TROCHĘ POMOGŁAM POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem popytać i najbardziej mi odpowiada w przypadku zbóż :

grad + ogień składka 0,71% z czego ogień to 0,26% ale nie chcą go ubezpieczyć samego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Byłem popytać i najbardziej mi odpowiada w przypadku zbóż :

grad + ogień składka 0,71% z czego ogień to 0,26% ale nie chcą go ubezpieczyć samego

gdzie nie chca??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłem w Pzu to w pakiecie zimowym dotowanych miałem przezimowanie przymrozki wiosenne i grad dla rzepaku podstawa to 6% (3% pokrywa państwo +0,5% doliczają za coś ) płacimy 3,5% a dla zboża 4% minus dotacja = 2,5% płacimy tak to sobie popisałem

na wiosne ciut taniej bo bez przezimowania zboze 3,8% podstawa i rzepak 5,6% podstawa dla przymrozków i gradu

 

Ps. macie jakieś stare zasady bez dotacji ile kosztuje samo ubezpieczenie od przymrozków wiosennych w poszczególnych TUW TUW, PZU, Conkordia lub jak to będzie wyglądać w dotowanych

 

do Men2face

w TUW TUW niedrogo zapłaciłeś za ten rzepak - w porównaniu do PZU

 

jeszcze jedno najorsze że czasmi agenci nie do końca wiedza co mówią lub dla świętego spokoju ci przytakną - a co się naczytałem ogólnych warunków to rzeczywistość była ciutkę inna ale te ciut w razie szkody poniósbym duże straty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W TUW lub Concordii nie pamietam bo u nas jeden agent reprezentuje oba zakłady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reasumując jeśli chcielibyśmy ubezpieczyć 1 hektar rzepaku na sumę ubezpieczenia 4000 ( pakiet zima czyli przezimowanie, przymrozki wiosenne, grad , ogień)to

w PZU PŁACIMY 140 ZŁ ZA HA

W CONCORDII ZA TO SAMO 110 ZŁ ZA HA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no patrz o ogniu nikt nie wspomniał w PZU- ale jaki? bez względu na pochodzenie czy tylko od pieruna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem tylko że w Concordii bez znaczenia z jakiego powodu, - ogień to ogień czy to samozapłon, podpalenie, niedopałek , czy iskra od przejeżdżającego auta- odszkodowanie się należy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

orientujecie się jak zakończył się proces legislacyjny w kwestii ubezpieczeń? ja już niestety wykupiłem drogą polisę na przymrozki (rzepak) a teraz jestem zmuszony (na 90%) do wykupienia jeszcze pakietu suszowego, lecz składka rzędu 540 zł nie za bardzo mnie urządza i w przypadku braku odszkodowania ten sezon mogę zakończyć znacznie pod kreską;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze ale numer, zgodnie z warunkami dotyczącymi monitoringu suszy http://www.susza.iung.pulawy.pl/index.html?str=opis&lang=pl , suszę i jej wpływ na uprawy określa się na podstawie klimatycznego bilansu wodnego oznaczającego wystąpienie suszy dla gatunków roślin uprawnych i gleb, przedstawiającego mające wpływ na wielkość plonów bilanse;d http://www.iung.pulawy.pl/susza/Rozporzadzenie_MRiRW.pdf zgodnie z rozporządzeniem w okresie kwiecień-maj brak opadów i dowolnie ujemny bilans nie ma wpływu na wielkość plonów nie tylko rzepaku:shock: ale i kukurydza (do połowy czerwca) czy też drzewa i krzewy owocowe; być może takie rozwiązanie ma jakieś uzasadnienie ale w tym roku wydaje mi się całkowicie bezzasadne, teraz to już zupełnie nie wiem czy nawet w przypadku wykupienia polisy na rzepak, szkoda może zostać nie uznana ze względu na takie uregulowania prawne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam panowie macie ubezpieczone uprawy od suszy ? Wczoraj ponoc PZU ubezpieczalo ostatni dzien!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ostatecznie ubezpieczyłem tylko 15% rzepaku, tak czy inaczej to ubezpieczenie raczej nie przyczyni się do zrekompensowania szkód (szczególnie jeśli zakup polisy następował pod koniec kwietnia, zakłady ubezpieczeń najprawdopodobniej będą szacowały szkody po 30 dniach) lecz spowoduje znaczne zwiększenie kosztów i strat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualne składki które zapłaciłem za ubezpieczenie upraw od gradu i ognia:

zboża 0,85% wartości uprawy, kukurydza 0,76 % wartości.

Jak wasze ubezpieczenia? Tańsze czy droższe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich . Mam wielki problem ponieważ niewiem jak napisac oświadczenie strat rzepaku czy ktoś może wie i pomoże mi ??

 

Z góry thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

orientujecie się jakie są w tym sezonie stawki na ubezpieczenie od ryzyka suszy? mogą być przybliżone dotyczące którejkolwiek rośliny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...