Skocz do zawartości
Eryko.

Opony do Maszyn Rolniczych

Rekomendowane odpowiedzi

Typ bieżnika uniwersalny, przeznaczenie - przyczepy... Czy się sprawdzi? Załóż i się pzrekonaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ry-Bo jeśli dobrze się domyślam to ta opona ma chdzić na forszaju jeśli tak to na suche gleby będzie dobra ale na torfowe niezabardzo pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpisali mi, ze maja taka za 960 zlotych. jakeijs firmy deestone? ma to ktos? wyslali zdjecie i niby jodelka jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sieczkarniach fortschritt e-281 są takie koła.Może gdzieś u handlarzy

znalazło by sie coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam zamiar kupić nowy ciągnik i w jednej cenie mam do wyboru 4 rodzaje opon. Wszystkie są w rozmiarze 16,9 x 34 tył i 13,6 x 24 przód… Kosztują tyle samo różnią się tylko marką. Może mi ktoś coś konkretnego polecić? Jakieś wady / zalety? Może jakiś użytkownik konkretnej marki się wypowie? Pod spodem przykłady bieżników, proszę nie sugerować się rozmiarami bo jak wspomniałem są takie same, a zdjęcia daję tylko poglądowo.

Są to :

1. Pirelli http://www.wrp.pl/admin/obrazki/1671.jpg

2. Kleber http://www.kth-online.de/ebay_bilder/topker.jpg

3. Continental http://www.cgs-tyres.com/uploads/tx_ccpress/3._Continental_AC75_02.jpg

4. Firestone http://www.ogumienie.com/opony.asp?oid=59964&ref=nokaut

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy do czego będziesz używał ten ciągnik. Ja Pirelli używam tylko do orki, mają kształt trapezu i dobrze układają się w bruździe. Kleberów używam na ciągniku do uprawy i siewu, mają większą powierzchnię płaską i gęstsze klocki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może wie czy na felge, na której jest opona 360/70 R20 (MTZ przód) można założyć oponę 380/70 R20 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ktoś może wie czy na felge, na której jest opona 360/70 R20 (MTZ przód) można założyć oponę 380/70 R20 ??

spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założyć możesz ale szybko ją zniszczysz. Średnica opony jest proporcjonalna do jej szerokości, więc jak zwiększasz jej szerokość z 360 na 380 mm to zwiększa się jej średnica. Z matematyki wynika że zwiększając srednice zwiększasz też obwód koła, obroty koła przedniego w stosunku do tylnego pozostaną te same ale przez zwiększenie obwodu przód będzie jechał szybciej. Przy włączonym przodzie szybko zużyja się takie oponki.

Mógłyś założyć szerszą od 360 ale mocniej obniżoną np. 380/65 wtedy obwód byłby zbliżony do 360/70 albo na tył założyć troszkę szersze niz masz obecnie.

Ważne też czy na tyle masz obecnie zdarte czy nowe opony, jak nowe to z biedą mogą być 380/70 ale jak zdarte to zapomnij o większych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zwiększając szerokość opony o 2 cm średnica koła zwiększy się tak bardzo żeby różnica przędkości powodowała zwiększone zużycie opony ? I kolejne pytanie : jeżeli teraz z tyłu załozone mam 16,9 R38 to jakich musiał bym szukać żeby pasowały do 380 z przodu?? Pytam się bo na oponach nie znam się wcale, a kombinuje cos z używanymi bo średnio mi się widzi wydać 5 tyś zł na komplet nowych opon które i tak zaraz zedre przy pracy z ładowaczem czołowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwiększając o 2 cm średnicę zwiększasz obwód o prawie 7 cm na każdym obrocie koła, to nie jest mało. Nie mam przy sobie tabel ale chyba zamiast 16,9 stosuje się standardowo 480/70 więc większe byłyby 520/70. Ale nie jestem pewien, postaram sie to sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szopen na racje.wiem bo zakładałem.16,9=480/70 a z przodu mam 360/70 do 380 beda pasowac 520 oczywiscie tez na 70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktoś używał opon do ciągnika po naprawie? Są to opony po zwrotach gwarancyjnych z wadami (pęknięciami na bokach) i naprawiane (wymieniane druty itp) czy ktoś takie opony stosował i czy taka naprawa wytrzyma kilkanaście lat? Czy takie opony nie "biją" ?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy moge na felge na której jest opona o wymiarze 16,9-38 (z tego wynika ze szerokość ok 430cm) założyć opone szerszą np 480 lub 520 tak zeby jej nie zaszkodzić i zeby dobrze pracowała??

we wczesnijeszych postach czytałem ze wraz ze wzrostem szerokośc proporcjonalnie wzrasta średnica ale nie wiem czy zewnętrzna czy wewnętrzna??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz założyć szersze pod warunkiem że będą obniżane np. /80, /70. Musisz sprawdzić obwód starej opony i według tego dobrać odpowiedni obwód nowej.

Jeżeli zwiększa się średnica zewnętrzna to nie zwiększa się wewnętrzna bo musiałbyś zwiększać średnicę felgi. Pisząc po ludzku zwiększając szerokość opony zwiększasz balon opony a żeby tego nie robić stosujesz opony obniżane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem dokładnie i mam w traktorze opony 16,9/14-38, jakiei rozmiar opony powinien byc dobry dla szerokości 480 a jaki dla 520?? jesli ktos wie to niech napisze bo sam nie bardzo orientuje sie w tym temacie, pozdrawiam i wszystkiego najlepszego w nowym roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś mam może na sprzydaż opony do ursusa C-330 ?? Rozmiar to 9,5-32. Z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...