Skocz do zawartości
Eryko.

Opony do Maszyn Rolniczych

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam założone ruskie radialki. latem chodzi w nich kombajn a po sezonie ciągnik i złego słowa nie powiem.

a prawdę mówiąc do ciągników pracujących w polu wytrzymalsze są diagonalne a te które śmigają po drogach to lepiej obuc w radialki.

 

no niezłe bajki

szeroprofilowe radialne na pole są idealne, wkońcu tu chodzi o siłe uciągu a uzyskujemy ją dzięki temu że cała powierzchnia dotyka podłoża , opona dłumi drgania ,dlatego jest większy komfort jazdy po polu , a jeśli chodzi o drogę no to radialne owszem ale szeroprofilowe dają wrażenie jakby ciągnik kołysał sie po drodze i tu ponoć lepsze diagonalne , choć wiadomo że zużywają sie nie równomiernie , a co do kolejnych czy poprzednich postów potwierdzam że marka stomil to bardzo dobre opony !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do transportu po drogach powinno być wyższe ciśnienie i wtedy nie będzie tak kołysać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to prawda że radialki zajebiście łapią wszelkie gwoździe łatwo zacinają się na szkle i innych ostrych elementach. Znajomy ma w 1014 i klei coś co miesiąc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Panowie na ile mth wystarcza srednio jeden komplet opon (tył)? Napiszcie również w jakim ciągniku

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przedni naped w zetorze 7341 około 2000mth, tył 5000mth opony diagonalne, ursys 3512 radialki 6000mth i jescze ich troche jest licze ze 15-20% bieznika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile mój mf może mieć motogodzin drugie diagonalne z tyłu 32' około 10% zostało, mało jeżdze po szosie, przód jak kolano, jedna od nowości została ale z tą drugą się zrównała, teraz mam nowe z przodu. A w c330 bez papierów więc po asfalcie tylko w poprzek szosy wogóle beirznika nie ubywa ale już kompletnie się rozlazły i spękały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w MF 4270 1250 mth na tyle wcale nie widać zużycie a na przodzie jest z 70-80 % protektora a ciągnik chodzi sporo z turem .

 

Z tego co widze to przednie z 4000 mth powinny wytrzymać a tylne pewnie 2x więcej

 

Rozmiary opon to 14,9 R 28 i 18,4 R 38

 

 

Znajomy kupił niedawno FORTERE 11741 i ma opony mitasa i mają strasznie wysoki protektor jakieś 5-6 cm na tyłnych oponach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie u3512 około 4000mth i tył około 60% jeszcze jest a z przodu to 10% zostało i nie mam na nim tura. (jest na ciapku )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie wiecie przypadkiem jaki rozmiar opon będzie szerszym zamiennikiem opon 16,9 R38 ? Chodzi o to żeby były szersze ale o tej samej wysokości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto wie ile kosztują bliźniaki na przód do NH TD60. potrzebuje te bliżniaki ze względu na pare rzeczy jedna z nich to ta ze mam łęki na podmokłych terench i jak robie siano kiszoke i podniose 2 balotu turem to przednie koło od NH sie zapadaja miałem od kumpla porzyczone bliżniaki na przód i i super sie jezdziło z balotami koła sie nie zapadały i nie było dziór na łace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

480/70 R30 taki rozmiar opony to jest 18,4 R30 czy 16,9 R30???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

480/70 r30 to jest odpowiednik 16,9 r30 tylko szerszy o 6cm wysokoscia bedzie identyczna jak 16,9 r30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
480/70 r30 to jest odpowiednik 16,9 r30 tylko szerszy o 6cm wysokoscia bedzie identyczna jak 16,9 r30

 

 

480 jet bliżej 18,4 (18,4*2,54=46,7cm=467mm)

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooo dzieki tata za stronke.ale tam w kazdej tabelce jest inaczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...