Skocz do zawartości
Eryko.

Opony do Maszyn Rolniczych

Rekomendowane odpowiedzi

a czym sie te rodzaje roznia w tych tabelkach??

Budowa i kształtem bieżnika, ale głównie profilem, czyli wysokością, np TM 800, TM900HP, TM700, ale ogólnie to 520/70R30 są zamienne z 18,4/30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto wie gdzie kupic tanio opony 520/85 R 38 moga byc uzywane ale zeby byly jeszcze w dobrym stanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy opony marki Petlas są warte polecenia. Czy koś użytkuje takie opony. Prosze o opinie na ich temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pierwszy raz słysze o takich oponach, jakiej produkcji one są?

 

Tego to dokładnie nie wiem ale gościo co z nim rozmawiałem powiedział mi że to odpowiednik kormorana no i ceny przystepnenp za 13.6 R24 12 płucienną ok 700 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pierwszy raz słysze o takich oponach, jakiej produkcji one są?

 

Tego to dokładnie nie wiem ale gościo co z nim rozmawiałem powiedział mi że to odpowiednik kormorana no i ceny przystepnenp za 13.6 R24 12 płucienną ok 700 zł

znalazłem http://www.oponyrolnicze.sklep.pl/cenniki/mitas_r/mr_dia_n_.htm niektóre opony MITAS tak się nazywają

 

ALE są i PETLAS

http://www.gieldarolna.pl/baza/?s=160

http://oponyagro.pl/product-pol-9-Opona-rolnicza-14928-8PR-TA60-PETLAS.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Petlas to są tureckie opony , sąsiad kupił takie do 40 stki i nawet mogą być mają troche mniejszy bieżnik jak moje Barum TZ19 i średnica koła jest troszke mniejsza w przypadku petlasa , kupił je jeszcze przed watem czyli prawie 3 lata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie nie wicie moze gdzie mozna tanio kupic opony do MTZ interesuja mnie opony przednie i tylne 11.20 i 15.5-38

 

 

a teraz jeszcze jedno czy to sa naprawde zamienniki opon

11.2-20na 320/70/20

15.5-38na 400/75/38

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A którą markę byście wybrali Barumka czy Stomil Olsztyn. Mają to być opony do ciągnika na tył, radialki do pracy w polu 70% i na drogę 30%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja jakis czas temu kupiłem komplecik z felgami( nowymi) opony z niemiec takie od terenówek po 100zł komplet. Miał takie komplety gostek w Serokomli niedaleko KOCKA, który ma serwis opon i przywoził sam te oponki z niemiec. Uzywam juz ich z 5lat i 6t sie nie boja Włanie w jednej przyczepie 4,5t mam założone te komplety

Wiesz Biały zaczynam już wątpić w to wszystko, co tu na forum wypisujesz.

Tak niby wszystko u Ciebie super, a na oponach do przyczepy oszczędzasz, i jeszcze zachęcasz innych do kupna. ZAKŁADANIE OPON Z TERENÓWEK JEST ZBRODNIĄ. Opony te mają inne indeksy nośności, co znaczy, że mają mniejszą nośność. Próba podniesienia nośności przez dopompowanie powietrza prawie zawsze kończy się rozerwaniem opony. I nie interesuje mnie, że u Ciebie one,,chodzą'', ja z samochodami terenowymi jestem za pan brat od ładnych paru lat i widziałem już jak fabrycznie nowe opony rozpadają się w terenówkach podczas ekstremalnej jazdy. Przeciętna waga samochodu terenowego to czasem mniej niż waga samej przyczepy, a gdzie jeszcze ładunek. Radzę, więc zastanów się zanim coś palniesz, i wierz mi MYŚLENIE NIE BOLI!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wes sie gosciu od...dol i przestan sie wymadrzac. Te całe koła które kupiłem kiedys pewnie to juz ponad 5 lat po 100zł za komplet 4x100 =400zł ( nowa felga + opona brigestona) to chyba bardzo duza oszczednosc bo jedna nowa jakas chinska 11,5 x15,3 kosztuje 300zł!! Taki komplet mam tylko w jednej przyczepie. Maja jescze jeden duzy plus super sie zachowuja na łakach na pewno 100 razy lepiej niz 20 a porównywalnie z 11,5x15,3

Sa zamontowane w przyczepie d47, która nie żadko przewozi 6t nawet sladu zuzycia na nich nie widac, wiec jesli by mały byc niby takie słabe to juz dawno by sie rozleciały !!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw należy postawić pytanie czy ja się ,,przy.....liłem''. Oszczędzaj sobie dalej, tylko rób to sam, innych do tego nie zachęcaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janek moze masz i racje chociaz ja przy 4-t juz 5 lat sune na jepówkach po 40 dych ale moze kiedys nie wytrzymaja ale wtedy cena mnie skusila,cze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam! Jestem na forum po raz pierwszy i proszę o doradztwo jakie opony kupić do C-330. Mitas, Petlas, Kormoran, Dębica, Barum, Trayal czy inne.

Dodatkowo proszę o informację czy lepsze są 6PR czy 8PR.

Najlepiej interesowałyby mnie do 600zł. za sztukę. Dzięki. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam! Jestem na forum po raz pierwszy i proszę o doradztwo jakie opony kupić do C-330. Mitas, Petlas, Kormoran, Dębica, Barum, Trayal czy inne.

Dodatkowo proszę o informację czy lepsze są 6PR czy 8PR.

Najlepiej interesowałyby mnie do 600zł. za sztukę. Dzięki. Pozdrawiam.

Pewnie, ze lepsze są 8PR, natomiast co do firmy, to jeśli chcesz tanie oponki, to chyba pozostaje ci jakaś chinszczyzna, chociaż nie wiem, czy Mitas też nie ma oferty w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam! Jestem na forum po raz pierwszy i proszę o doradztwo jakie opony kupić do C-330[/b
masz za 550 http://oponyagro.pl/projector.php?product=12&client=83ff9c69cbaf6450078a81aaca91e86b

 

co to warto nie wiem

 

przeszukaj linki które były podane wcześniej może coś znajdziesz.

 

Gdybym nie kierował się ceną, z marek podanych przez ciebie wybrałbym KORMORANa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie gdzie mozna dostać i najlepiej jakiej marki opony o rozmiarze 9.5 R28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie opony są lepsze na przód 6.00-16 jodełka czy jakieś zwykłe. Jedną muszę wymienic. Druga jest rosyjska, dałem za nią 130 zł razem z dętką. Mój wujek kupił za 110 zł chińska. Nie zabardzo wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jodełka jest lepsza(lepiej sie skręca w polu),ale jest raczej gorsza przyczepność na asfalcie(przynajmniej ja tak myśle).Ja w swojej 60 musze prawą zmienić bo sie rozlatuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem nowe opony do MTZ 18,4 R30 Good Year za 700zł sztuka.rok produkcji 2006.oponki bez zadnych wad.mysle ze dobra cena,co??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie czy ktoś z was orientuję sie czy można odczytać rok produkcji z opon Barum założonych na ciągniku , znalazłem na oponach takie jakby stempelki (chyba robione na gorąco) ,są one chyba 9-cyfrowe ale nie mogę ich rozgryść . Poprostu zastanawiam się czy są od nowości a nie jestem 1-właścicielem ciągnika. Dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam opony na sprzedanie o rozmiaże 12,4/11 - 28 i jest jakiś klięt ale pyta się czy to to samo co 8,5x20. Nie znam się zazbyt na tych oznaczeniach. Czy ktoś wie co to za rozmiar?? (8,5x20)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...