Skocz do zawartości
Eryko.

Opony do Maszyn Rolniczych

Rekomendowane odpowiedzi

mam opony na sprzedanie o rozmiaże 12,4/11 - 28 i jest jakiś klięt ale pyta się czy to to samo co 8,5x20. Nie znam się zazbyt na tych oznaczeniach. Czy ktoś wie co to za rozmiar?? (8,5x20)

Opona 12,4/11x28 to tylna opona od ciapka lub T 25, a opona 8,5x20 to opona od przyczepy, robura, awii, nie wiem, czy Star nie miał też takich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się oblicza wysokość opon rolniczych czy np.opona szerokośći 16,9 ma też 16,9 cala wysokości? Bo niskoprofilówki wiadomo, że np 480/70/30 to 2* (480*0,7)+30*2,4, ale według takich obliczeń ta niskoprofilówka wychodzi mi niższa jak 16,9/30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chochlik23 możesz przybliżyć mi swoje obliczenie "2* (480*0,7)+30*2,4" , bo nie rozumiem co oznacza wynik tego działania - 744 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki! szerokość opony podałem w milimetrach, a cal przeliczyłem na centymetry (1 cal = 2,4 cm),po pprawce: 2* (48*0,7)+30*2,4=140 cm wysokość koła 480/70/30.

Taki sposób obliczania wysokości kół dla zamienników znam dla samochodów osobowych, tylko jakoś mi nie pasuje jaką wysokość ma bok opony o wymiarach podawanych w stylu 12,4/32 czy 16,9/30 bo to nie jest profil 1.00, ale znalazłem kilka postów niżej przeliczniki, więc spox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sorki! szerokość opony podałem w milimetrach, a cal przeliczyłem na centymetry (1 cal = 2,4 cm),po pprawce: 2* (48*0,7)+30*2,4=140 cm wysokość koła 480/70/30.

Taki sposób obliczania wysokości kół dla zamienników znam dla samochodów osobowych, tylko jakoś mi nie pasuje jaką wysokość ma bok opony o wymiarach podawanych w stylu 12,4/32 czy 16,9/30 bo to nie jest profil 1.00, ale znalazłem kilka postów niżej przeliczniki, więc spox

 

 

Czy obowiązuję nowy układ miar ? Bo mnie uczyli że 1 cal = 2,54 cm . Czy coś sie zmieniło a ja w nieświadomosci żyję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy nie ma podanego drugiego parametru opony (np14.9-28) to wysokość w takim przypadku stanowi 82% szerokości. Średnica opony to w przybliżeniu

D=2*0,8*14,9*2,54+28*2,54

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy nie ma podanego drugiego parametru opony (np14.9-28 ) to wysokość w takim przypadku stanowi 82% szerokości. Średnica opony to w przybliżeniu

D=2*0,82*14,9*2,54+28*2,54

 

W poprzenim wkradł się błąd, sorki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka szerokość mają opony 11,2/12 /28 w trzydziestce bo takie mam czy to są 11,2 o podwyszszonym profilu?

Czy opony na przednim napędzie 12,4/24 nie są węższe od takich na większych felgach bo nie powinny być ale wydają mi się węższe tak jest czy to takie złudzenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakieś dziwne te opony, bo ja miałem kiedyś 11,2/10x28.

pierwszy wymiar jest zawsze szerokoscią ogumienia w calach, by mieć wymiar w cm wystarczy pomnożyć ten wymiar x2,54.

Szerokość chyba nie zależy od rozmiaru felgi, tylko opony są o różnej budowie i stąd może wynikać też szerokość, ciśnienie też wpływa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzedam opony do mtza 38 stan bieżnika jakieś 90% kontakt- 505857445

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje aktualne namiary na tego Malinowskiego, ktory sprowadza 'nowe' opony z zagranicy. Siedzibe na dolnym slasku, albo chcociaz nr telefonu aktualny, posiada ktos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie, da rade założyć opone 600/65 R28, na felge od 360? Chodzi mi o to czy na szerokość pójdzie ścisnąć opone, aby weszła na tą felge, opona ma w bierzniku 60 cm szerokości, felga coś ok 35 cm, powinno sie ścisnąć, ale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalozyc ta opone to moze da rade ale...czy ona utrzyma sie gdy bedzie miala przenosic duzy nacisk?? no i jeszcze bedzie dziwnie wygladac,ale to najmniejszy problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy naprawde nikt nie ma namiaru na Malinowskiego, tego od opon?

Pilnie potrzebuje ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze nikt nie ma ...

to napiszcie chociaz jakie opony sa najtansze i podajcie linki jakis dobrych sklepow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może jaki jest oryginalny rozmiar opon do kopaczki elewatorowej(polskiej). Cały czas śmigam na oponach od fiata 126p(12) ale w ciągu trzech lat załatwiłem 8szt używanych bo są za słabe i dlatego chcę założyć taki jak były fabryczne gdyż one dodatkowo poprzez wyprofilowany wzór prowadzą prosto maszynę a te od osobówki tylko tyle że są na kole a maszyna lata gdzie chce tak więc jak ktoś zna oryginalny rozmiar to bardzo proszę o informacje. Może jeszcze jakieś inne sugestie odnośnie producenta No i ile taka opona może kosztować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej jest 5.00/9', ale myśle że 10' takie jak np. w wicherku też mogą byc pomimo że mają mniejszy balon, najażniejsze żeby opona miała głębokie paski, ale na tych fabrycznych też lata jak chce i zawsze lekko z ukosa idzie kopaczka, zastanawia mnie tylko jedno jak zmieściły się koła od malucha?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj jeszcze porównałem z sąsiadem i on ma 9" ale opona jest i tak nic mniejszy w obwodzie niż od malucha tylko felga u mnie jest większa a profil opony mniejszy więc wychodzi na to samo .Pewnie kupie nowe od malucha i sprawa załatwiona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Chochlika; mój sąsiad jak kupił nową kopaczkę (nie pamiętam w którym roku ) to miał fabrycznie opony takie jak w maluchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chińskie opony wcale nie są złe. A cena o wiele wiele niższa ja w połowie maszyn powymieniałem na chińczyki i sobie chwale. Co prawda nie są 1 klasa ale za te cene to sa spoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzedam opone goodyear dt 812 rozmiar 420/70/28

opona nowa fabrycznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupię 2 opony do Z - 275 Mesko: 15*6.00 - 6, 6pr

4pr - znalazłem, może ktos wie ? jakiś namiar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce wymienic opony w ciagniku, ale sa jakies nietypowe

Gdzie i tanio kupie opny 16/70/20 ? Moga byc uzywki, ale w dobrym stanie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...