Skocz do zawartości
dymasik

kiedy ruszy Młody Rolnik?

Rekomendowane odpowiedzi

czy to prawda, że w połowie lutego będzie ogłoszenie terminu???

jak ja dzis pytalem sie w ARiMR kiedy ruszy nic nie wiadomo niby poprawki sa nanoszone ale nic nie wiadomo.... pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie dajcie mi jakieś wytyczne do tego młodego rolnika bo ja się w grudniu zgubiłem. Są już jakieś konkretne czy jak czy jeszcze czekamy na konkret.

 

Może wiecie co z takim jak ja który żądzą państwowości, rodzice przepisali na mnie gospodarstwo w lutym zeszłego roku dokładnie pierwszego i teraz co - mam rozumieć że przez takich poj**** urzędasów i polityków nie ważne z lewa czy z prawa - dla mnie jest po ptakach?? Że już po terminie 12 miesięcy - to po co to jest w ogólne.

 

I powiedzcie mi Państwo mi jeszcze taką rzecz: jak już ogłoszą że można składać wnioski no Ok, ale to jak rozumiem znaczy że takie papierki jak biznes plan i temu podobne najlepiej jak już bym miał, czy tak?? Tylko teraz załóżmy zrobię ten biznes pala a to kosztuje, a jak przyjdzie co do czego i okaże sie ze nie kwalifikuje sie bo dzień wcześniej przepisy zostały zmienione to co 2000zł za plany i te inne mogę sobie do kosz wyżyci , czy tak??

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie nie; biznes plan można sobie sporządzić samemu (nie stanowi to problemu a ktoś z ARiMR z przyjemnością udzieli rady), wniosek należy złożyć do 14 miesięcy od przejęcia gospodarstwa (czyli do kwietnia od lutego jak znalazł), konkretnych wytycznych na razie brak także gromadzenie dokumentacji mija się z celem, należy się uzbroić w cierpliwość co najmniej do połowy miesiąca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie kochani, gdyby ktoś coś słyszła o konkretnym terminie z przecieków to piszcie, pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

dzisiaj byłem w ODR i wieść niesie tak jak mi powiedziano iż

14 lutego ma być ogłoszone do publicznej wiadomości że rozpoczyna się to działanie

 

a

 

29 lutego mają byc przyjmowane wnioski

 

a wytyczne ostateczne maja być chyba 14 lutego

 

tyle z mojej mańki co wiem

 

pozdrawiam iu miłego gromadzenia papierków, ja niestety się nie łapię na to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś również słysząłem taka informację, że w ostatni dzień lutego ma ruszyc nabór. Mówił o tym pracownik ARiMR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:arrow: Po pierwsze powinni wydłużyć czas posiadania gospodarstwa dla tych co już je mają

 

Ja mam gospodarstwo od 2 lipca 2006 czyli 18 miesięcy na dzień dzisiejszy niemam żadnych szans

 

michals2007q a co ja mam powiedziec jak jak juz mam czesc gospodarstwa na siebie od 14 lat co tu moge zrobic??? Formowicze pomoscie nam??? pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uprzejmie informuję, że jest to wspomaganie młodego rolnika a nie starego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi chodzi o to żeby wyeliminować urzędasów ktorzy w godzinach pracy zajmują się nie tym co trzeba i wykorzystują do tego państwowy czyli nasz sprzęt i łącza. Weź się do roboty urzędasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uprzejmie informuje ze przez niedbalych i opieszalych urzedasow mi tez przeszlo kolo nosa 50tys, ktore byly mi bardzo potrzebne, a tylko dlatego ze nie potrafili uruchomic programu w ubieglym roku

 

Dzieki nim rowniez nie dostalem kredytu na mlodego rolnika, tylko musialem wziasc zwykly bo byl nieosiagalny, bo nieroby nie potrafili wprowadzic odpowiednich przepisow.

 

Za przeproszeniem, ale zygac sie mi chce na ta cala agencje nierobow stwarzajacych stale sztuczne problemy nawet w najprostszych sprawach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę poinformować, że młody rolnik rusza od 29 lutego. Ostatniego dnia jaki był możliwy do tego działania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dcnt a ramzesina odpowie że to i tak wina rolników albo obiektywne trudności. A poza tym cieszcie się że macie obszarowe, reszta to łaska unii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w Agencji jest straszny burdel, właśnie Rzecznik Prasowy ogłosił, że wnioski zbierane będą od 3 marca. Ciekawe kto wysłał ogłoszenie o 29 lutym.

Ale poza tym to ci z ziemią nie mają chyba co liczyć na kasę. Bez systemu komp. to wypłat nie będzie, a o systemie to nikt w Agencji nie ma pojęcia. (Chyba, że będą decyzje a wypłaty po pół roku). Rozporządzenie jak zwykle ma ciekawostki typu ustalanie kolejności, według dat rozpoczęcia działalności, żeby ustalić ją trzeba będzie wszystkie wnioski przeglądać po co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam rozumieć, że do 30 czerwca nie mogą składać wniosków osoby które dopiero planują przejęcie gospodarstwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak się wczytacie to widać, że do 30.06. wnioski składaja wyłacznie osoby które juz maja gospodarstwo do 14 mieisięcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko aldnie pisze ale powiedzcie mi jaka jest granica gospodarstwa, a dokladnie dolna?? niby wojewodzka ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale musze to napisać. Jak się czyta wypowiedzi co niektórych osób, to odrazu widać, że liczą tylko na łatwą kase. Ale tym razem tak prosto nie będzie zdobyć tych 50 kawałków i dobrze! Więc DO ROBOTY, a nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktos pomuc bo nie jestem pewny jak to jest z tym Młodym Rolnikiem a na stronie ARiMR tak jakos nie jasno piszą... a mianowicie chodzi mi o to czy aby dostac dofinansowanie wszystkie grunty w gospodarstwie muszą być moje (kupione) czy moge je od kogoś dzierżawic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzierzawic mozesz jedynie od agencji lub od gminyOd osoby prywatnej juz sie nie bedzie liczyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz miec srednia włąsnych a reszte mozeszmiec dzierżawy nawet od innych ludzi, abys ta srednia dla twojego woj. miał włąsna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...