Skocz do zawartości
Gość

Wszystko o Ładowaczach czołowych

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie jak by do tura C330 zrobić jeden siłownika dwiustronnego działania do łyżki i podłączyc go jakoś do chydrauliki obsłużył by to czy trzeba kombinować sobie samemu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko chce założyć do 3512 tura z HYDRAMET. Czy da sobie rade w belach z siano kiszonka 120 na 120 jaki osprzęt założyć najlepiej krokodyla czy chwytak czy standardowe widły z iglicą co sprawdza się najlepiej . dzięki z góry .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wiecie czy pociągnie moja hydraulika w c330 tura i siłownik 2 stronnego działania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że pociągnie podnoszenie tura zakładasz pod rozdzielacz pod siedzeniem a łamanie łyżki pod rozdzielacz na błotniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łoł no to super tylko siłownik musze jakiś mocny skombinować swustronnego działania i będzie smigać hehe dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ma ktos z was TURa zamontowanego na zetorze 8011? czy taki ciagnik bez przedniego napedu nadaje sie do ladowania np bel sianokiszonki na lące/ort i jak daje sobie z tym rade? warto montowac nowego TURa na takim ciagniku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na siłe sobie poradzi ale lepiej jest założyć tura na ciągniku z napedem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na siłe sobie poradzi ale lepiej jest założyć tura na ciągniku z napedem.

Tak jak kolega mówi bo jak dużo wrzucisz na tura to będziesz miał lekki tył i będzie buksował... Ale da sie przeciwwage i ładnie sobie będziesz robił także jak ci pasuje ta możliwość to zakładaj tura i miłej roboty. Hydraulika/ort da spokojnie rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Raczej nie przejmoealbym sie buksowaniem ale bardziej przedenimi polosiami u mnie w okolicy kolesiowi sie zawsze spieszylo ze sianokiszonke robil z ledwo przyschnietej trawy i ukladal to 912 z przednimi oponami od scota, po chyba 100 belach polosie sie rozsypaly inna sprawa ze bez balastu z tylu jezdzil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

jak dlamnie to tur ma same zalety poniewaz zalozylem sobie tura do Ursusa 1614 udzwik 1650kg ale oczywiscie mam do niego łyche, spychac do sniegu i widły i do tego mam dzojstym w kabinie takze ja tura wykorzystuje do przewozenia pasz w big bakach do innego pomieszczenia i jestem z niego zadowolony a z montarzem niebyło zadnego problemu aha i do tego jesce załozyłem mu spowrotem wszyskie obciazniki na tylne koła a te z przodu zwaliłem takze Pozdrowionkaaaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest fajne urządzenie i z pewnością do przewożenia balotów może zastąpić tura. Ciekawe ile kosztuje?

Foto 1

Foto 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym i tak wolal tur-a, bardziej prakyczny i nie bedzie cie kark bolal od zagladania do tylu po dniu pracy

 

Zreszta mam przy C-330 i nie zamienilbym na takie cusik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co powiecie o ładowaczach Zetor nowych TracLift220

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jest fajne urządzenie i z pewnością do przewożenia balotów może zastąpić tura. Ciekawe ile kosztuje?

Foto 1

Foto 2

Coś mi jednak niepasuje w tej konstrukcji. C-330 ma trochę za lekki przód żeby tak wysoko io tak daleko od ciagnika podnosić baloty. Bardzo dziwne. Zgodzę się na to, że jeszcze jakoś ze słoma sobie poradzi, ale z czymś innym nie ma szans.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do słomy to jest OK u mnie coś podobnego wielu rolników używa i nic się nie gnie a ciapki sobie radzą bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam cos podobnego tylko bez hydrauliki. Jest to dobra alternatywa dla kogos kto nie ma tur-a. Ja swim 7341 to takim czyms ładuje sianokiszonke na przyczepy dzwiga bez problemu, a w słomie to nawet ciapek czy władek daja sobie rade czy 3512.

 

Tylko moja szyja po dniu zworzenia słomy zaczyna sie buntowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiecie moze ile taki wynalazek kosztuje?

to by mi sie przydalo w tym roku

pozdrawiam

YacentY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na allegro gos sprzedaje z hydraulika po 2000zł ale możesz sobie sam zrobic koszt niecałe 1000zł

ja mam samoróbke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u nas takich "przyrządów" do balotów to okoliczny mechanik wykonał chyba z 6 szt praktycznie każdy ciągnik się do tego nadaje wszystko zależy tylko od długości czyli ja wysoko ma podnosic ja osobiście używam mf 255 ale sąsiad jak ładowali na tira wysoko to podczepiał nawet 1614

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...