Skocz do zawartości
Gość

Wszystko o Ładowaczach czołowych

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj tak mówisz a za tydzień weźmiesz go do obornika albo piachu. Jak kupujesz to 3 sekcyjny albo z elektrozaworem tak że będziesz miał obieg na krokodyla czy jakiś chwytak warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z elektrozaworem i joystick fajna sprawa, wygoda, również polecam takie rozwiązanie bo w każdej chwili może się przydać dodatkowe wyjście

Z drugiej jednak strony ten rozdzielacz jest za małej wydajności bo ma m podłączone pod wyjścia hydrauliczne ciągnika i jak włączam obieg oleju na tura to wyraźnie da się wyczuć że ciągnik ma ciężej.

I jeszcze jedna rada. Jak już kupisz tego tura to smaruj często wszystkie sworznie. Ja robiłem to rzadko i nie wiem czy to czy może taki materiał ale mam tak wytarte sworznie i otwory w ramie że są straszne luzy. Dla porównania mogę powiedzieć że znajomy ma tura Quicke'a, kupił używanego nie wiem ile ma lat ale nie ma żadnych luzów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Za używanym zachodnim tez popatrze, warto porównać, napewno materiał mają lepszy. Pozdawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej załozyćtura do mf 255 czy do c 330? ciapek jest w troche lepszym stanie technicznym czy mogę liczyć na taki sam udzwig?>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadaj sobie pytanie do czego będziesz używał tura. Jak tylko do balotów to ciapek da radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie daleko mnie, jest zakład w którym facet robi tury miedzy innymi na 30.miałem okazję rozmawiać z dwoma użytkownikami turów na 30..obaj byli bardzo zadowoleni..jeden z nich mowił, że podnosil nim sianokiszonke bez wiekszego problemu.mankamentem jest natomiast mała wysokosc podnoszenia...ale cóż mozna wymagac od ciapka....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie do tutejszych użytkowników:

Mam do kupienia MFa 4235 zładowaczek MX100 2 sekcyjnym

I ma on dzojstik na linki.

Czy możnaby było przerobić go na 3 sekcyjny(na dzojstiku ma guzik do wciskania, jak sie go wciśnie to jak ruszamy dzojstikiem do przodu i tyłu działa 3 sekcja)

Noi możliwość jest zrobienia tej 3 sekcji ale nie wiem jak..

Prosze o odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy że podłączysz do niego przewody doprowadzające olej do siłowników pochylające łyżkę a zdrugiej strony masz wyjście na pochył łyżki pośrodku będziesz miał podłączenie do trzeciej sekcji tylko w przypadku tego elektrozaworu dokup odrazu nyple bo w nim są gwinty calowe http://www.sklep-grene.pl/product_info.php/products_id/10426

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wygląda na dość łatwe w zrobieniu.Potem tylko pozostanie węże kupić...

I jeszcze podpiąć tą elektryke ze stacyjki do dzoja i z dzoja na tur.

Ale to myśle że nie będzie trudne.

Dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem, chciałem rozbudować swój rozdzielacz w ciągniku (miałem jednosekcyjny, model rbs 10) dokupiłem drugą sekcję tego samego modelu i komplet oringów.

 

 

I teraz następuje problem bo jak zaczynam skręcać ten rozdzielacz to blokuje mi suwak w sekcji i nie mogę ruszać dźwigniami?? Co może być powodem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam taki problem, chciałem rozbudować swój rozdzielacz w ciągniku (miałem jednosekcyjny, model rbs 10) dokupiłem drugą sekcję tego samego modelu i komplet oringów.

 

 

I teraz następuje problem bo jak zaczynam skręcać ten rozdzielacz to blokuje mi suwak w sekcji i nie mogę ruszać dźwigniami?? Co może być powodem??

 

sprawdz czy śruba nie jest za długa , spróbuj może śruby która ma docisk uszczelniający z oringiem wtedy sam regulujesz jak mocno wkręcić i potem dociskasz nakrędke kontrującą z oringiem (niestety niewiem jak ta śruba się nazywa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<a href=fc902cd0bc191d16.jpg' alt='fc902cd0bc191

Poszukuję takiego typu mocowania do tura. Może wiecie gdzie coś takiego można dostać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego PAW nie za bardzo wiem o co Ci chodzi, Możesz napisać jaśniej

 

 

Rozdzielacz jest tego typu co ten, wygląd zewnętrzny taki sam, tylko, ze o jedną sekcje mniej.

 

 

przepraszam to moja wina myślałem o innym rozdzielaczu, jeżeli chodzi o tego to nie bardzo ma co się klinować przy skręcaniu , a blokuje ci w nowej sekcji czy w starej bo może nowy jest pęknięty (masz go z pewnego żródła?)więcej ci nie moge powiedzieć jak go nie widze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam poradźcie? Jaki wybrać ładowacz czołowy TUR 8 z Biedaszek czy 18-stke Z Hydramet Giżycko? Który z tych producentów jest solidniejszy. Dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
<a href=fc902cd0bc191d16.jpg' alt='fc902cd0bc191

Poszukuję takiego typu mocowania do tura. Może wiecie gdzie coś takiego można dostać

Trochę nie precyzyjnie się wyraziłem. Chodzi mi o takie szybkozłącza jak na zdjęciu lub podobne bez ramion tura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.chcę kupić tura do zetora 7211 ale nie miałem z turami do czynienie i nie wiem co i jaki.szukam coś taniego bo potrzebuje go tylko do podgarniania zboża w magazynie w czasie żniw a póżniej ładowanie zboża na przyczepy.patrzyłem że są jakieś tańsze na linkę,ale sądzę że to jakaś męczarnia by była,proszę powiedzcie co by było dobre w moim przypadku żeby to jakoś działało.jestem z warmińsko mazurskiego,może ktoś ma taki zestaw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki problem kupiłem tura 1 do c330. nie było tam instrukcji jak go zamontować czy mógłby mi ktoś pomóc, tzn.. skserowc błądzi wytłumaczyć wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!

 

Kupiłem sobie uzywanego Tura Stoll do John Deera 6200. Jak i gdzie najlepiej podłączyc zasilanie tura. Z tyłu mam sekcje pomp w nastepującej kolejności: 2 pary złączy hydraulicznych, sekcje do pomiaru pompy, pózniej sekcja z elektrozaworem od podnosnika wraz z dwiema szybkozłłączkami i nastepna sekcja równiez z 1 para złączy hydraulicznych. Czy mozna wpiać sie się bezposrednio do tej sekcji z elektozaworem ? ( demontując szybkozłącza)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...