Skocz do zawartości
Gość

Wszystko o Ładowaczach czołowych

Rekomendowane odpowiedzi

na allegro gos sprzedaje z hydraulika po 2000zł ale możesz sobie sam zrobic koszt niecałe 1000zł

ja mam samoróbke

 

Ja kupilem TUR-a za 1800 PLN do c_330 - oczywiscie uzywany, ale 100% sprawny, tylko 100km tachalem go za osobowka na przyczepce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na allegro gos sprzedaje z hydraulika po 2000zł ale możesz sobie sam zrobic koszt niecałe 1000zł

ja mam samoróbke

 

Ja kupilem TUR-a za 1800 PLN do c_330 - oczywiscie uzywany, ale 100% sprawny, tylko 100km tachalem go za osobowka na przyczepce

 

 

to nie duzo dałes.ja bym musiał jakiegos tura do T-25 kupic.co proponujecie z uzywanych. pasuje od c-330??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli sie nie myle to mocowanie na ciagnik ci nie spasuje niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jesli sie nie myle to mocowanie na ciagnik ci nie spasuje niestety

 

To trudno bedzie znalesc Tura do T-25.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczycie na łatwiznę. Spawara, boszka, kilka paczek elektrod, kilka tarcz do cięcia metalu i wszystko bedzie pasować. Widziałem zamontowanego tura 5 zdjętego z 912 a zamontowanego na MTZ. Troczę płaskowników podłożonych na ramie. nowe otwory i pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Liczycie na łatwiznę. Spawara, boszka, kilka paczek elektrod, kilka tarcz do cięcia metalu i wszystko bedzie pasować. Widziałem zamontowanego tura 5 zdjętego z 912 a zamontowanego na MTZ. Troczę płaskowników podłożonych na ramie. nowe otwory i pasuje.

Grześ ja przerobiłęm całe mocowania od tura zdjetego z MTZ 82 i założyłem go do Zetora 12045:P Nie pasowało nic dosłownie... Jedna śruba tylko w mocowaniu pasowała do ramy i wedle niej wszystkie inne wierciłem:P A tak nie fajnie w 10-15 blasze:P No i całe stopy były za szerokie i trzeba było uciać palnikiem. Ale tak jak mówisz... Mocna spawarka, palnik paczka elektrod i dobra wiertarka i wszyustko sie da:D Najważniejsze że teraz wszystko chodzi elegancko:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że wczesniej się nie zgadaliśmy to byśmy się wymienili mocowaniami i by było z głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki ciagnik najlepiej do tura

chodzi o wywożenie/ort obornika z obory na płyte i załadunek balotów sianokiszonki i słomy na przyczepy no i transport tych przyczep

przydałby sie jakis nieduży/ort co pociagnie taki cieżar i dużo nie spali a z turem by sobie dał rade

co polecacie za pomoc z góry dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupować ciągnik i tura to lepirj ładowarkę teleskopową albo małą fadromkę. Są bardziej zwrotne i praktyczne a co niektóre mają nawet TUZ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak kupować ciągnik i tura to lepirj ładowarkę teleskopową albo małą fadromkę. Są bardziej zwrotne i praktyczne a co niektóre mają nawet TUZ.

 

tak, są to super maszyny, mozna nimi np. z powodzeniem ładować ziarno na TIR-a

ale są drogie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy do czego jej bedzie się używać. Tacy znajomi mają tura i taką średnią fadromę to tura używają tylko do ładowania balotów i innych rzeczy w terenie, a w gospodarstwie to wszystko robią fadromką(obornik, słoma, kiszonka i inne prace) z względu na zwrotność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie mam c-330 i myslałem zeby do niego założyć tura ale nie wiem czy wytrzyma przy załadunku balotó no i czy da rade sobie przy transporcie on jest nie wime stary jak swiat ma ponad 30 lat:/ ale był rok temu po kapitalce wiec moze warto spróbowac

niektóre łąki miałbym oddalone od domu o jakieś 10km wiec to roche drogi jest:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znajomy ma czołowke w 912 i na łakach często mu przednie koła włażą w torf i nie da się jechać. dokupił ładowacz na tył do balotów i teraz idzie mu dobrze, narzeka troche tylko na pracę jeżdżąc do tyłu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ja już mam dosyć jeżdżenia do tyłu przy belkach i potem jeszcze je układać na stercie, biorę na mlodego rolnika nówkę ładowacz tylko nie wiem jeszcze który, może z pronaru nieźle jest ukuty no i robiony jest na MTZ.

A Wy jak sądzicie z której firmy będze najlepszy?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jest lekki tylko dobrze są te podpórki policzone ładowacze te co zakładają czeskie do zetorów tak samo się odczepia i z SIPMY też do tak odstawionego tura trzeba idealnie podjechać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce sobie dorobic widly do tura (do c-330) do bel okraglych, beda mialy dwa zeby. Bela bedzie brana od spodu, nie beda widly wbijane w bele. Bele beda 120x120.

 

Chcialbym sie dowiedziec, kto z was moglby mi podac jak szeroko musze rozstawic te zabki i jakie musza byc dlugie zeby mi bela nie spadla.

 

Przymierzam sie do ok 90 cm dlugosci i tylez samo rostawu, dobrze kombinuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrób dłuzsze na 120 cm a szerokość może byc 90 ale jak zrobisz 100 to będziesz miał lepiej pobrać bele jak jedna na drugiej leży jutro podam ci dokładnie jak ja mam rozstawione zęby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W widłach takich co do tyłu zaczepiam do ciągnika mam 84 cm szerokości pomiędzy rurami a przy turze mam na łożona na dwa zęby rury długości 1,2m a odległość między nimi jest 102 cm

 

Jak zrobisz 90-95 powinno być dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszych przymiarkach (juz zaczalem konstrukcje, wyjdzie mi jakies 96-98cm miedzy widlami, ale zawsze mozna jeszcze zwezic w razie potrzeby ..

 

Z czego macie te zeby, po prostu z rurek ??

 

Mam stare osie z wozu tzw rafiaka (taki sobie zabytek ) sa dosc twarde i mysle je adoptowac do tego celu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...