Skocz do zawartości
Gość

Wszystko o Ładowaczach czołowych

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz ale u mnie w 330 jest jeszcze stary typ obciążników i ja nigdy nie stosowałem balastu , tura mam podpiętego pod rozdzielacz pod siedzeniem nie pod ten na błotniku , jak opada tur to i podnosnik też

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a od czego masz lancuch przy lewym wieszaku

 

Zapinam skrzynke, dzwigam max w gore, przekladam lancuch zeby go napiac jak najbardziej, opuszczam, i nizej juz nie opadnie wisi wystarczajoco wysoko ze ciagnik bym zawiesil w blocie, a skrzynka nie zlapie

 

tez manewruje tym rozdzielaczem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mam na rozdzielaczu pod siedzeniem , haczyk do łancucha wyrwałem , podpieram belkę o dolny zaczep .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie że jest łańcuch ale mi nie potrzeba balastu ja tura przy 330 używam do wybierania gnoju z jałownika i tyle bo tam niczym innym nie wjade nieraz bele sina kłade nim i tyle ale kiedyś robił wszystko nawet mam pług zakładany na tura z 2,2 m szeroki , zakładałęm 330 łańcuchy no koła i brałem bele sianokiszonki na widły z tyłu i wtedy ciapek sporo mógł popchać śniegu ale teraz mam tura przy MF 110 km i ciapek odpoczywa w zimie to jeden przypadek kiedy mu coś doczepałem przy pracy z turem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! planuję założyć tura do zetora supra 50 z silnikiem od 8011 i przednią osią oryginalną (koła 750x20) i zamierzam przerabiać tura od c330/360 używanego. który taniej wyjdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jak przerobić którąś łyżke od Tura1 Hydramet żeby ładowac buraki? Czy mozę lepiej kupić oryginał do okopowych? Co myślicie nad takim rozwiązaniem: dzioby do obornika na końcu w poprzek przyspawany płaskownik ale tak pod kątem lekkim, na dziobach w poprzek przyspwać pręty w odległości np co 6-7cm, dorobić boki z 6 blachy tył od ciagnika lekko podnieść żeby sie przy podnoszeniu nie wysypywały na maske czekam na komentarze pozdro??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja oglądałem wczoraj nowego Tura z Giżycka-szok-naprawdę poprawili jakość i to jak !Nie wiem nawet czy w większości zachodnich znajdzie się tak ładnie położone spawy.Tym bardziej szok ,że od paru lat posiadam też Tura właśnie od nich i jakość wykonania była po prostu tragiczna-ale wytrzymałość ok-aż sam się dziwię bo nie wróżyłem mu długiego żywota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do mojej łyżki przyspawałem rurę 2,5 calową do ostrza i tak ładowałem buraczki. Mało pociętych a i ziemi nie było za dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co myslisz o pomysle z wdłami ? a na maske Ci korzenie nie lecą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz każdy pomysł po przetestowaniu dopiero można ocenić, może być dobry. A i tak pełnej łychy nie możesz ładować bo będą ci buraki spadać podczas cofania i bedziesz je rozgniatał i niepotrzebna masakra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki dzięki zrobie zakłądki do łyzki i tą rurke moze walne i zobaczymy co będzie dzięki:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze mi ktoś powiedzieć ile kosztuje tur nie za duzy do 100 konnego ciągnika, jakiś najtańszy nowy albo jakis uzywny, z góry dzieki za pomc

 

Pozdr.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do FARMTRACA 70 4WD dostępny i zalecany jest TUR4 z POLMOT-U TUR S.A, można też założyć ładowacz o innym symbolu i innej firmy bodajże AGROMASZ MRĄGOWO, parametry takie same ten drugi jest tańszy o ok. 400 zł netto. Można też pomyśleć o STOLLU, nie wiem czy aktualnie mają jakieś promocje prawdopodobnie byłby to model FHDPM 10 . Wiem że np. nie ma różnicy w cenie pomiędzy tur 5 a stoll o tych samych parametrach. I termin oczekiwania na niemca jest o połowę krótszy, o innych zaletach jak ciężar i komfort pracy nie wspomnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem case mx z ladowaczem stoll...mam tylko ptoblem z tym iz jest to ladowacz 4 sekcyjny ale w niemczech nie byly uzywane 2 sekcje i nie ma nawet wyprowadzonych przewodow z rozdzielacza...elektronika tez jest odlaczona od joystica (ale jest)...nie wiem do ktorych zaslepek podlaczyc w rozdzielaczu przewody by dzialala 3 sekcja...

Czy moze ktos sie zna na tym...z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję to pewnie masz na rozdzielaczu przy podporach do wysięgnika cztery przewody hydrauliczne i stąd wnioskujesz, że jest to ładowacz z czterema sekcjami hydrauliki. Może się mylę, ale jest to typowy ładowacz dwusekcyjny, jak każdy. Natomiast trzecia sekcja hydraukiki jest obsługiwana przez elektozawór. Popatrz czy gdzieś nie sterczą przewody elektryczne przy rozdzielaczu. Jeżeli tam są to nic prostszego, wystarczy je podłączyć do prądu. A tak swoją drogą, to po co komu cztery sekce hydrauliki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NP. do obracania balota o 90stopni. Taki jeden gościu zrobił sobie coś takiego. Nie wiem po co ale ma takie cudo jak tur 1 z 4 sekcyjnym rozdzielaczem na 330.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napewno jest 4 sekcyny bo ma 2 elektrozawory przy rozdzielaczu...a potrzebne jest to np. do obracania bel o 90 stopni...wiem ze wystarczy ale z tego co wiem to trzeba sie podpinac chyba do przewodow 2 sekcji a w rozdzielaczu jest kilka zaslepek i nie wiem wlasnie ktorych trzeba uzyc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zamierzam założyć tura na c360 albo na mf255, którym ciagnikiem będzie sprawniej się pracowało? C360 jest w lepszym stanie, a mf ma duże luzy w kierownicy i spawany przód. Ładował bym gnój z płyty gnojowej i belki siana słomy i sianokiszonki boje się że przód będzie mi się zapadać na miękkich łąkach.

Ile warstw bel od ziemi można ułożyć turem na c360 lub mf bez przerabiania go? Koniecznie to musi być tur bez szyny pod ciągnikiem bo przy sianie będe się zawieszał

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie na MF-a ma lepszą pompę (chyba tłoczkową) a w 360 ciezkich balotów nie bedzie ci chiał podnosić. ja wyminiłem w swojej pompe i rozdzielacz, uszczelki,gumki poprostu wsio..... podczepiłem tylni chytak i co !!!!! przy belach z potrawu trzeba było gazowac a jak już uniósł to 2 ludzi musiało siedzieć na masce!!!!!

co do układania to nie wiecej niz 3 warstwy od ziemi.

co do szyny to chyba nie bedzie ci przeszkadzać chyba ze bedziesz robił kiszonkę na pryzmie to wtedy nie masz szans aczkolwiek wydaje mi sie ze nie założysz innego tura na taki maly ciągnik i szyna musi być ale moge sie mylić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cztery sekcje sa poto zeby znacznie zwiększyć mozliwośc agregatowania róznego rodzaju osprzetu....w polase tego nie ma ale wejdzcie na stronke BOBCAT-A to zobaczycie ..........ale przciętnemu rolnikowi faktycznie 4 sekcja do niczego sie nie przyda.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...