Skocz do zawartości
Gość

Wszystko o Ładowaczach czołowych

Rekomendowane odpowiedzi

cześc przyjacielu! ja od 4 lat użytkuje zetora 8145 (odpowiednik 914) z turem 6 z polmotu mrągowo-udzwig 1650 kg,głównie poracuje przy balotach sianokiszonki, uzywam go codziennie do napełniania paszowozu. jest wyposażony w joystik za dopłatą był ale to jest mimo wszystko wygoda. jedyny mankament to brak wspomagania na siłownik-stare serwo-daje popalić ale ogólnie ok.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7245 wydaje mie sie zbyt lekki do ładowania obornika w sumie to zależ też jakiej szerokosci bedziesz miał krokodyla, ze słomą i innymi czynościami ktore wyminiles naprewno sobie poradzi bez problemu.

Znajomy ma MTZ 82 z ładowaczem z hydrametu udzwig cos okolo 1250kg i do ładowania gnoju na tyl ciagnika na belke stawia beczke 200 litrow z woda mowi ze inaczej bez tego nie ma roboty przy ladowaniu obornika no i do tego nie ma plyty gnojowej wiec niekiedy jak jest mokro to z beczka na tyle ciezko wyjechac pracuje z krokodylem ok 1,2m. ogolnien nie narzeka na ten ciagnik ani na ladowacz ale srednio co dwa lata robi remont przedniego mostu

Oglnie polecam zetora 10145, 8145 lub odpowiedniki ursus 914, 1014

Ja posiadam zetora 10540 do tego ładowacz z hydrametu T-16 udziwg 1650kg sterowanie dzoystikiem, jeszcze nie pracowalem nim bo kupilem go dopiero na jesien, sadze ze jednak bedzie sie dobrze sprawowal taki zestaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Orientuje się ktoś, o turach do c-330 i c-360. ile kosztują, gdzie takie można kupić, nowe czy używane.!!!!!!!!!!!!lepiej założyć do c-330 czy c-360.Sprzed jest przeznaczony do małego gospodarstwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tur na 30 ma 400 kg udzwigu a na 60 500kg. Jeśli do 60 tub ma być z długo ramą (pod całym ciągnikem) to będą problemy z orko i praco na mokrym terenie gdzyż ciągnik robi się niski. Na ciapku tur jest szłabszy ale nie zmnijsza prześwitu. Znajomy ma na 60 i już kilka razy się w orce zawiesił (nie było mokro) obecnie kupił 385 więc się nie będzie już wieszać. Podobno są tury do 60 kture nie mają dolnej ramy i nie obniżaią ciągika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podobno są tury do 60 kture nie mają dolnej ramy i nie obniżaią ciągika.

 

Jak nie maja ramy to sie ciągnik może złamać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podobno są tury do 60 kture nie mają dolnej ramy i nie obniżaią ciągika.

 

Jak nie maja ramy to sie ciągnik może złamać

 

Tego nie można wykluczyć.

 

Ja mam na ciapku od okoła 20 lat i nic się nie dzieje, chodzi jak nowy

(dziś nawet chodził)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ile trzeba robić przednie zawieszenie.????? i w jakiej cenie taki sprzed się klasyfikuje.????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wcześniej pisałem mam tura na ciapu i z zawieszeniem nic nie robiłem. W tamtym roku zmieniłem jedno opone ale to dlatego że została przecięta. Wystarczy nie zapomnieć co to smar i do czego służy . Jedyne co robiłem przy układzie kierowania to mam spawane ramiona wychodzące z kolumny. Ale jedno ramie pękło podczas redlenia kartofli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moze ktos zna jakis link z cenami turów nowych? A moze wiecie ile kosztuje tur Quake? chcem tej firmy zalozyc na JD5820 z gorki dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.Orientuje się ktoś, o turach do c-330 i c-360. ile kosztują, gdzie takie można kupić, nowe czy używane.!!!!!!!!!!!!lepiej założyć do c-330 czy c-360.Sprzed jest przeznaczony do małego gospodarstwa.

hej! Ja mam tura na 330 i jedynym problemem są trudności z kierownicą (trochę ciężko chodzi) ale poza tym jest ok. C-360 raczej odpada gdyż ten ciągnik kopie sie bez powodu a gdy mu jeszcze damy trochę masy na przód to już całkiem klapa. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka!

Poszukuję tura do ursusa 4514. Chodzi o to aby wysoko podnosił (min.3,7m). udźwig jest mało istotny. Może ktoś wie gdzie mogę zaopatrzyć się w takie urządzenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, temat o turach wiec napisze o swoim. Quicke Q75 zamontowany na NH TM 165, widly do palet chyba solidne bo biore po 2 big bagi na jeden zab i nic sie nie dzieje. Lyzka 2.60m, wchodz do niej okolo 1.3 do 1.5 tony pszenicy, co ciekawe ladowacz bez problemu podnosi tez pelna lyzke piasku, tylko co na to przednia os? Przy dzwiganiu ladunkow ponad 2 tony musi byc balast z tylu. Wysokosc podnoszenia sporo ponad 4 m, tak wiec mozna zaladowac praktycznie kazdy samochod ciezarowy bez kombinacji z najazdami. Podlaczony jest do dzwigni krzyzowej w ciagniku (cena nizsza o okolo 3tys ale zajete dwie pary wyjsc hydraulicznych). Zamontowanie tura na ciagniku nie trwa dluzej niz minute, lacznie ze zlozeniem podpor(ladowacz ma szybkozlacze hydrauliczne,troche kosztuje ale niesamowita wygoda no i przy spinaniu olej nie leje sie po wszystkim). Mam go od roku i jak dotad nie widze slabych stron tej maszyny, poza cena oczywiscie . Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja go kupilem w firmie Tech-Kom z Paczkowa kolo Poznania a polskiej strony to chyba nie ma ale po niemiecku to quicke.at a po angielsku quicke.nu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śliczne dzięki! Wejdę na tę angielską stronę, bo nie znam niemieckiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. mam tura na c-355M. trochę wolno podnosi. słyszałem, że można założyć pompy zetorowskie o dużo większej wydajności do tego ciągnika, tyle że kiedy spytałem się w sklepie o nie to gość pokazał mi dwa różne typy. jeden z nich wymiarami przypomina pompę od c-360, a druga jest sporo większa (i wydajniejsza), tyle ,że nikt nie wie, czy tą większą można założyć do mojego ursusa. Może ktoś z was wie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, temat o turach wiec napisze o swoim. Quicke Q75 zamontowany na NH TM 165, widly do palet chyba solidne bo biore po 2 big bagi na jeden zab i nic sie nie dzieje. Lyzka 2.60m, wchodz do niej okolo 1.3 do 1.5 tony pszenicy, co ciekawe ladowacz bez problemu podnosi tez pelna lyzke piasku, tylko co na to przednia os? Przy dzwiganiu ladunkow ponad 2 tony musi byc balast z tylu. Wysokosc podnoszenia sporo ponad 4 m, tak wiec mozna zaladowac praktycznie kazdy samochod ciezarowy bez kombinacji z najazdami. Podlaczony jest do dzwigni krzyzowej w ciagniku (cena nizsza o okolo 3tys ale zajete dwie pary wyjsc hydraulicznych). Zamontowanie tura na ciagniku nie trwa dluzej niz minute, lacznie ze zlozeniem podpor(ladowacz ma szybkozlacze hydrauliczne,troche kosztuje ale niesamowita wygoda no i przy spinaniu olej nie leje sie po wszystkim). Mam go od roku i jak dotad nie widze slabych stron tej maszyny, poza cena oczywiscie . Pozdrawiam

 

Cześć. Masz super sprzęt. Zdradź mi tę tajemnice i napisz ile ten tur kosztował? Czy mógłbyś dokładniej objaśnić na jakiej zasadzie się to podpina?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@andrew

To zadna tajemnica 36600 netto(oczywiscie lacznie z lyzka i widlami do palet). A co do zapinania to najlepiej zobaczysz to na stronie producenta jest tam chyba krotki film na ten temathttp://quicke.nu. Ale generalnie aby zapiac musisz dwa razy wyjsc z ciagnika, raz zeby podpiac hydraulike, potem z kabiny zapinasz ladowacz(rygluje sie automatycznie) a drugi raz wychodisz aby zlozyc podpory(b.latwo nie ma zadnych sworzni podpora caly czas przymocowana jest do ladowacza za pomoca zawiasu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam. mam tura na c-355M. trochę wolno podnosi. słyszałem, że można założyć pompy zetorowskie o dużo większej wydajności do tego ciągnika, tyle że kiedy spytałem się w sklepie o nie to gość pokazał mi dwa różne typy. jeden z nich wymiarami przypomina pompę od c-360, a druga jest sporo większa (i wydajniejsza), tyle ,że nikt nie wie, czy tą większą można założyć do mojego ursusa. Może ktoś z was wie?

 

 

Można trzeba tylko do jednej i drugiej orginalny filtr zetorowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam. mam tura na c-355M. trochę wolno podnosi. słyszałem, że można założyć pompy zetorowskie o dużo większej wydajności do tego ciągnika, tyle że kiedy spytałem się w sklepie o nie to gość pokazał mi dwa różne typy. jeden z nich wymiarami przypomina pompę od c-360, a druga jest sporo większa (i wydajniejsza), tyle ,że nikt nie wie, czy tą większą można założyć do mojego ursusa. Może ktoś z was wie?

 

 

 

Można trzeba tylko do jednej i drugiej orginalny filtr zetorowski

Wcale nie trzeba zmieniać filtrów,idealnie pasuje ta co przypomina 60.

jedyne co trzeba zrobić to podkręcić zawór lub wymienić na zetor.

zrobiłem tak u sąsiada i jest super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy kts moglby zrobic i udostepnic mi fotki z bliska sposobu zamontowania Tura na mtz-cie ?? chce przelozyc ladowacz z 330 i chcialbym sie zorientowac jak to wyglada orginalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy kts moglby zrobic i udostepnic mi fotki z bliska sposobu zamontowania Tura na mtz-cie ?? chce przelozyc ladowacz z 330 i chcialbym sie zorientowac jak to wyglada orginalnie.

Nie z mały i od ciapka?

 

Poszukaj na agrofoto tam widziałem coś takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...