Skocz do zawartości
Gość

Wszystko o Ładowaczach czołowych

Rekomendowane odpowiedzi

A kto powiedział, że poziomowanie jest tylko do palet?

Ja mam na razie tylko przy c330 i brak tej opcji jest jedną z nielicznych wad tego ładowacza. Nieraz przydałoby się przy załadunku obornika, bo jak się wysoko podniesie to górą przelatuje.

 

Buchaj, ja miałem na myśli ładowacz Stola 3 sekcyjny sterowany jojstickiem. W czasie podnoszenia łyżka się będzie przechylać, ale to zawsze można skorygować hydraulicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do Andrzej2110:

Obecnie tak. Tur jest podlączony do tego rozdzielacza, któym podnosi się narzędzia zawieszone na tuz.

Do Andrew"

To prawda, ale będziesz musiał sam korygować ustawienie łyżki. Przypuszczam, że ten ładowacz będzie niemało kosztował, więc samopoziomowanie będzie tylko niewielkim ułamkiem całej ceny tura. A jak ktoś słusznie zauważył na tym forum - ładowacz ma pracę ułatwiać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem z podłanczaniem i odłanczaniem krokodyla do tura, chodzi mi o podczepianie szybkozłączy jak tam jest ciśnienie to niebardzo idzie to podłączyć, do tej pory poluźniałem wąż i spuszczałem troszke oleju żeby ciśnienie sie zmniejszyło ale to wszystko jest potem ulane jak diabli, jest na to jakaś inna rada??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Ci to wyjaśnić ale na jednym węzu będzie mniejsze ciśnienie i tego najpierw potem rozdzielaczem zmniejszyć ciśnienie w drugim i wtedy podpięć drugo końcówke.

 

Ale namieszałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie ma położenia pływającego na ten krokodyl wtedy nie powinno być ciśnienia

jakie masz złączki wtykane czy skręcane, bo na skręcanych to chyba ciśnienie specjalnie nie przeszkadza, tylko ciężej się skręca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak odpinam przy zapalonym ciągniku to ciśnienie jest takie że nigdzie nieidzie odczepić(mam złączki euro wtykane) dostałem rade żeby odpinać krokodyla przy zgaszonym ciągniku i wcześniej poruszać jojstikiem i puścić troche to ciśnienie, musze to wyprubować czy to zda egzamin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta podpowiedz z odczepaniem na wyłaczonym silniki i wczesniejszym poruszaniu joyem według mnie sie sprawdzi. wiem z doswiadczenia z beczkowozem, prasa czy nawet przyczepa ze jak sie porusza dzwignia to rozdzielcz spuszcza olej który wczesniej został tam wtłoczony. na pracujacym silniku to nie zadział bo pompa poda olej na drugi przewód jak jeden zwolni sie rozdzielaczem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to jest za tur quicke 2000 bo taki mi się trafia do zetora w super stanie i za małą kasę???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaki ladowacz do zts 16245? chyba z polmotu 5 albo 6 co?
nie lepiej do czegoś bardziej zwrotnego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaki ladowacz do zts 16245? chyba z polmotu 5 albo 6 co?

5 ma lepsze parametry ale gorszą rame , pogadaj z dilerem to ci wszystko wytłómaczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaki ladowacz do zts 16245? chyba z polmotu 5 albo 6 co?
nie lepiej do czegoś bardziej zwrotnego??

niekoniecznie musi byc taki zestaw zwrotny bo mam zamiar nim tylko obornik z pola z kupy na rozrzutniki ladowac. mam kurniki i do wywozenia uzywam ladowarki wiedemann. dla mnie to jest cudo. male zwrotne i swoje podniesie. ile moze kosztpwac tur 5 lub 6 z lyzka i krokodyl do obornika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tur 6 łyżka 2m krokodyl 1.4 paleciak chwytak do bel i joj to wydatek 26 tyś około jesli cie nieinteresuje chwytak do bel to odejmnij 3 tyś i paleciak około1tyś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tura 6 da sie na 16245 zamontowac? bo na stronie POL MOT jest napisane ze do zetora 10540 a te wieksze to juz nie.przy 5 jest napisane ze pasuje. a uzytkuje moze ktos taki zetstaw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mailu do mnie firma POL MOT zaleca do ZTS 16245 Tur 8 gdyz tylko on pasuje. Dostałem rowniez cennik. Rama z 3-sekcyjnym rozdzielaczem i łyżka standartowa i krokodylem 1,8 m kosztuje 17910 zł netto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób które są użytkownikami ładowaczy czołowych, w jaki sposob ukladacie bele na przyczepie i w jaki je rozładowujecie??kupilem ładowacz i jeszcze nie mialem doswiadczenia w tej kwesti. ostatnio robilem sianokiszonke i kladlem na dwie przyczepy autosan b-47 (4,5t) po 9 bel na jedną, dwa rzedy po tryz bele na dole i jedne rzad trzech bel na nich, musialem oczywiscie burty uchylic bo mi te dolne z jednej strony nie chcialy wskoczyc, z zaladunkiem jakos mi poszlo ale przy rozladunku troche sie nameczylem bo nicholery nie moglem potem tych beli wyciagnąć problem mialem z wlozeniem chwytaka pomiedzy bele górne jakos poszly ale de dolne to koszmar... macie jakis sposob ktorą najpierw bele polozyc na przyczepie a potem ktorą najpierw wyjąsć zeby to jakos w miare szybko szlo a przy tym zeby nie deformowac beli???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do wyjmowania bel z przyczepy - ustaw łapy chwytaka na szerokość balota, podnieś ponad balota, podjedz, opuść tak żeby łapy weszły między baloty, ściskaj i ogień załadunek: pierwsze stawiasz na środku przyczepy drugimi dociskasz do borty tak żeby nie spadły drugie a pierwsze nie wypchały borty, ja stawiam od brzegów a ostatniego na środku zrzucam i sam sie wciska. jak nie wyjeżdzasz na droge to stawiaj podwójnie na góre a sam czubek pojedynczo można jeszcze stawiac na dyszel oraz na dach ciągnika który ciągnie przyczepe. a teraz zagatka: jak ustawić owinięte baloty na 5 do góry ??

edit 23maj 2007 mod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak chcesz ulozyc 5 warstw? ja mam tura 15 z giżycka na c-385 i jak klade 4 warstwe to jak kola troche wpadna w piach to jest problem a z tego co wiem to tur5 jest taki sam jesli chodzi o wysokosc podnoszenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustawiasz małą piramidkę 2 baloty na dole i trzeci na nich , a potem na raz wszystkie do góry .

 

kupiłem ładowacz MANIP 2190 z 1998r danych technicznych (udzwig, wys podnoszenia, masa itp. zna może ktoś stronęw necie z danymi starych ładowaczy? fabryka zmieniła oznaczenia a danych starszych modeli nie mogę znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ustawiasz małą piramidkę 2 baloty na dole i trzeci na nich , a potem na raz wszystkie do góry .

 

Wiesz mój kuzyn ma na Case takim 230 koni Tura Quicke to on może i dałby radę podnieść trzy moje bele ale inaczej cienko to widzę nawet z dwoma !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ustawiasz małą piramidkę 2 baloty na dole i trzeci na nich , a potem na raz wszystkie do góry .

 

Niby w jaki sposób ma chwycić te dwa na dole?? przecież nie może przebić foli. słome tak by się dało.

po drugie nie podniesie takiego ciężaru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...