Skocz do zawartości
Gość

Wszystko o Ładowaczach czołowych

Rekomendowane odpowiedzi

mam pomysł na te bele u góry. Bele ustawiasz w pionie i po ustawieniu 3 na sobie ustawiasz 2 obok i potem obie na raz kładziesz do góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pomysł na te bele u góry. Bele ustawiasz w pionie i po ustawieniu 3 na sobie ustawiasz 2 obok i potem obie na raz kładziesz do góry.

TRAFIONY prawie - lepiej sie stawia jeden na drugim i obok znowu jeden na drugim następnie dwa berzesz i stawiasz na jednego i te trzy póżniej na te dwa. jak komuś się uda ustawić tak zeby 5 przestało dłużej jak dzień to ma u mnie piwo następna zagatka: jak wźąść turem 3 baloty siana na raz tak żeby jechać szybko ciągnikiem i ich nie zgubić??

 

oczywiście chwytakiem do balotów a nie "krokodylem"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak duży negatywny wpływ ma tur na przedni napęd i układ kierowniczy?

Np. w proximie 72 km tur 4 lub trac lift 100,( lub inny ciągnik przeciętnie użytkowany odpowiednio dobrany tur do ciągnika z przednim napędem typu belkowego na orbitrolu).

Czy dużo szybciej padnie coś w napędzie i czy w układzie kierowniczym na orbitrolu będą występować luzy po jakimś czasie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy jaki ciągnik i jaki operator ale przygotuj się na niespodzianki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciągnik proxima, głównie gnój 500 ton rocznie i belki słomy i siana, łyche chciałbym jak najszerszą żeby odśnieżyć droge dla mleczarni około 400m o ile łychą dobrze się odśnieża?

To na jakie niespodzianki się przygotować?

Może wystarczył by chydrauliczny na mf 255?dużo kasy bym zaoszczędził, a proximą to w stodole chyba nie za wygodnie będzie belki układać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łycha to nadaje się tylko do odśnieżania podwórka, a drogę to najlepiej odśnieża się pługiem czołowym ustawionym na ukos. Tak się składa że mam coś takiego a także ciągnik z turem i drogę pługiem odśnieża się dużo szybciej a tur jest dobry jak trzeba usunąć snieg np. spod drzwi budynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do odśnieżania nie musze chyba zamawiać bardzo szerokiej łychy a do łychy moge jakąś deche lub blache na ukos przykręcić .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewnie,że można pokombinować,wszystko,żeby taniej wyszło Ja powiem tak:od kombinowania głowa nie boli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może wystarczył by chydrauliczny na mf 255

Jeśli chcesz tura do bel to nie wiem czy ten na mf255 wystarczy. O ile się nie mylę to ten ładowacz ma coś ok. 600kg udźwigu a gdybyś chciał robić sianokiszonkę o może być za mało (zależy jeszcze jakie bele) Poza tym turem na mf nie ustawisz bel wysoko w stodole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyżej jak 4 bele nie mam potrzeby układać bo sie wszystko obsunie i stodołe zawale a Biały2005 pisał że jego mf z takim turem 4 układa, pozatym do stodoły potrzebuje zwrotnego ciągnika, no i problem spadających bel jak jakaś spadnie to mfa nie żal (czy układając turem często zdaża się żeby jakaś spadła i czy spada centralnie na maske czy kabine?) Tylko wspomaganie w większym ciągniku to też bardzo poważny argument minus to cena dużego tura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już zamówiłem tura 4 z mrągowa do mojego 4514. Początkowo miałem kłaść c330, ale doszedłem do wniosku, ze w moim przypadku bardziej opłaci się kłaść płaskim do dołu z trzydziestką tak się nie da. Poza tym u mnie w szczycie stodoły to i 5 warstw powinno wejść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem da się 5 w szczycie ale ja narazie kolcem kłade 3 a 4 aby udało się położyć i przetaczamy na boki, robie tak czasami z 3 warstwą, nie sztuka napchać bel i pozruszać konstrukcje stodoły, 4 warstwa zawsze się chwieje a belki potrafią same spaść po kilku dniach.

Jak patrze na ceny wyposarzenia do tura 4 , jest 3 razy droższy od 2A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za tura4 na rozdzielaczu z chwytakiem do bel, łyżką 2m i widłami + krokodyl zapłacę 23 tys brutto.

U mnie konstrukcja stodoły jest dość prosta, więc nie będzie czego pozruszać. Poza tym w szczycie ma ponad 7m wię 5 bel powinno tam wejść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz widły na tura to jest prosty patent na odśnieżanie - bierzesz 2 baloty i jazda nie trzeba łyżki a jak kupisz szeroką taką np 2 m to będzie cię kusiło żeby towarem ją ładować do pełna a stąd już krok do naprawy przodu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten tur 4 położy 5 warstw w danych technicznych jakoś nie za wysoko podnosi, 2A będzie za 7,3 tyś i na siewnik zostanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak jesteś dobry akrobata to i na 7 postawisz - łapiesz nie po jednym tylko 2 na raz i je stawiasz na góre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@marcin82 - no kusić to będzie ale u mnie nie będzie ciężarów do dźwigania (głównie zboże i buraki podrzucić na pryzmie, odśnieżyć podwórko i drogę, robót ziemnych praktycznie nie ma)

@chochlik23- Tur 4 podnosi na 3,3m , ale ja ktoś na AF napisał, z,e ten problem da sie rozwiązać w ten sposób: ustawia się 2 belki jedna na drugą, a później obie w górę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też myślałem że nie ma ciężarów - do póki wapnonie przyjechało a do tej łyżki zboża też trochę wchodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wapno to u nas się rozsypuje w dość nietypowy sposób, więc tur go nie będzie oglądał: jak przywieziemy wapno cukrowni (podefekacyjne) to bierzemy jakiegoś kolesia, który chce sobie zarobić i wstawiamy go na przyczepe z łopatą W ten sposób oszczędzamy sporo czasu i pieniędzy.

Mam jeszcze jedno pyanie: Czy wszystkie tur 4 z Pol-Mot Mrągowo: ma samopoziomowanie, bo dealer powiedział, ze nie ma, ale na ftkach na stronie polmotu widać, że ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tacy ludzie szyblo się kończa u mnie już jest ciężko znaleśc gościa do czarnej roboty. do mnie wapno przychodzi samochodamni po 24 t więc po takiej pracy bym tego człowieczka od razu pochował na polu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiając na płasko więcej wchodzi belek? Tylko czy taka piramida z 5 bel w góre nie potrafi czasem runąć? 1/30 lubi spaść niewiadomo kiedy już mi błotniki poobłamywało a i z belą na dachu wyjeżdzałem ze stodoły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz 20 balotów do ustawienia to pewnie poleci ale przy 200 stoi raczej stabilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam kolegów prosze o rade mam mtz 82 i chciał bym do niego dokupic tura (tylko jaki model i gdzie go kupic najlepiej cos uzywanego)i na co zwracac uwage wiem ze mtz to nie bardzo do tura ale trudno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...