Skocz do zawartości
Gość

Wszystko o Ładowaczach czołowych

Rekomendowane odpowiedzi

jak masz 20 balotów do ustawienia to pewnie poleci ale przy 200 stoi raczej stabilnie

Ja właśnie miałbym do zastawienia stodołę o wymiarach 10m X 18m, więc tam raczej nic by nie spadało.

Ustawiając na płasko więcej wchodzi belek?

Sam nie wiem. Dopiero w tym roku zacznę pracować prasą zwijającą. Ale słyszałem, ze kiedy belki stoją na płaskim to się mniej odkształcają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na płasko nie stawiam ale problemów z rozwijaniem nie mam.

Co do stodoły przy 4 warstwie przeszkadza belek u góry, teraz zastanawiam się czy nie wygodniej było by zrobić drzwi ze szczytu.

Ile waży przeciwwaga do tura 4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką konstrukcję dachu w stodole, ze nie będzie zbytnio przeszkadzała w pracy z turem.

A po co Ci przeciwwaga do tura4? Równie dobrze możesz doczepić jakiegoś grata na tylny tuz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam kolegów prosze o rade mam mtz 82 i chciał bym do niego dokupic tura (tylko jaki model i gdzie go kupic najlepiej cos uzywanego)i na co zwracac uwage wiem ze mtz to nie bardzo do tura ale trudno

TUR NA mtz - PORAŻKA poważnie ci mówie bedzie cię to kosztowałop mnóstwo nerwów i napraw ja mam 82 TS i tura 5 i cięko to wygląda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U znajomego w MTZ pękła od tura obudowa reduktora i podobno to nie jest wcale wyjątek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak się przedobrzy to potrafi pęknąć obudowa skrzyni ale na szczęście w turze 5 mocowanie ładowacza kończy się aż przy tylnych cięgłach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na każdy ciągnik, ale z przednim tuzem

A moim zdaniem to przednią oś i tak by obciążał. Zaletą na pewno jest możliwość szybszego niż tur agregowania z ciągnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tur-a nazywam "morderca ciagników":) W moim 3512 w ciagu roku wykonczył kolumne, przednia os, pekła miska olejowa Myslałem żeby kupic tura nowego do 7341, ale chyba kupie h=jakis starszy ciaurem lub z zamiarem dokupienia bo szkoda mi nowego ciagnika do tura:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buchaj myślałem o tylnym TUZ!

To prawda że tur to morderca ciągników, dlatego chyba jednak kupie proxime bez tura, dotychczas używam kolców do gnoju i kolca do bel na tylnym tuz przy mf 255, było znośnie ale na płycie gnojowej mf zachowuje się jak na lodzie i pompa już osłabła, ale nigdy nic nie połamalem w ciągniku a po łące z belą śmigam ile fabryka dała.

Za 23 tyś ścierpie bół szyii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki kolego tez tak słyszałem ze nie dobrze to bedzie wygladało jak sie połaczy tura do mtz bo pozniej sa problemy z przednia osia i reszta zastanwiam sie nad innym ciagnikiem z jakims turem Co koledzy proponujecie tak do 50tys ?!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciezko znalesc cos ciekawego z turem za 50tys. bo tez o czyms takim mysle, widziałem jakiegos case za50ty z 94 roku z turem dosc ładny był, a z zetroów to za taka kase cos koło 88r np 7245 lub 7745 ogólni wszytko strasznie drogie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanwiam sie nad kupnem krokodyla do ladowacza z hydrametu T-16 o szerokosci ok1,5m dwucylindrowy. u producenta w hydramecie poweidzieli mi za orginalny taki brutto ok 4500 zlych, troche drogo jak dla mnie... wcroaj jednak znalazlem u jednego dealera nowego takiego krokodyla z AGRO-MASZu za ok 3500zlych brutto, i wlasnie mam zamiar go kupić wyglada dosc solidnie.

 

Uzywa moze ktos krokodyla z AGRO-MASZu?? jaka jest ich wytrzymałość czy nie ma z nimi problemow?? Krokodyl bedzi mi sluzyl glownie do zaladunku slomy i ewentualnie do zaladunku obornika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem Krokodyle z powyginanymi zębami o szerokości 1,6m które od rana do nocy pracowały przy pryźmie obornika.

 

Musisz określić ile będziesz robił tym Krokodylem. Napisz coś więcej, może pomogę. Mam dojście do Krokodyli, wideł oraz chwytaków do bel i łyżek polskiej produkcji z polskiej stali i z polskimi siłownikami.

 

 

Zastanwiam sie nad kupnem krokodyla do ladowacza z hydrametu T-16 o szerokosci ok1,5m dwucylindrowy. u producenta w hydramecie poweidzieli mi za orginalny taki brutto ok 4500 zlych, troche drogo jak dla mnie... wcroaj jednak znalazlem u jednego dealera nowego takiego krokodyla z AGRO-MASZu za ok 3500zlych brutto, i wlasnie mam zamiar go kupić wyglada dosc solidnie.

 

Uzywa moze ktos krokodyla z AGRO-MASZu?? jaka jest ich wytrzymałość czy nie ma z nimi problemow?? Krokodyl bedzi mi sluzyl glownie do zaladunku slomy i ewentualnie do zaladunku obornika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diler

możesz mi napisać ile kosztuje brutto u ciebie chwytak do bel i łycha 2m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz określić ile będziesz robił tym Krokodylem. Napisz coś więcej, może pomogę. Mam dojście do Krokodyli, wideł oraz chwytaków do bel i łyżek polskiej produkcji z polskiej stali i z polskimi siłownikami.

 

pełną pryzme obornika wywoze w ok dwa dni, pozatym krokodyl glownie bedzie mi sluzyl do zaladunku bel slomy i siana.

Z tym krokodylem z AGRO-MASZu dalem sobie spokoj... ostsnio jak bylem u goscia obok tego wlasnie krokodyla stal krokodyl orginal z bodajże Pronara, jak popatrzyłem na nie to od razu bylo widac ktory dluzej pociagnie, ten z agro-maszu to kompletny zlom, dalem sobie z nim spokój bo nie warto sobie zawraca glowy takim dziadostwem... kupilem siedem kłów dałem je znajomemu spawaczowi i ma mi zrobic narazie same widly a potem dorobie do niego szczeke dwa silowniki i bedzie korkodyl jak marzenie za polowe ceny

 

tak z czystej ciekawosci w jakiej cenie mogłbys załatwić krokodyla ok 1,4m dwucylindrowego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lewy

co do kupowania kłów i robienia wideł to znajomy kupił stary popsuty wycinak do kiszonki dał 1000zł i ma kły 10szt*75zł każdy i solidną ramkę.

A jak już robisz sobie to te kły musisz wkręcić w tulejki ze ztożka bo jak wywiercisz otworu w ramce i wkręcisz to szybko się wyrobią i poluzują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za jednego odlewanego kła dałem 68zl, znajomy co mi robi tego krokodyla od jakiegos czasu sam ma maly zaklad i robi ładowacze do obornika na tyl do ciagnika takze zna sie na rzeczy, ma dosc dobry sprzet no i przede wszystkim troche wyobrazni i pojecia o tym co robie wiec jestem spokojny

kły oczywiście bedą zamontowane w ramie krokodyla na specjalnej tulejce stożkowej bo inaczej dzieje sie dokladnie tak jak piszesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak już robisz sobie to te kły musisz wkręcić w tulejki ze ztożka bo jak wywiercisz otworu w ramce i wkręcisz to szybko się wyrobią i poluzują.

Dokładnie jest tak jak mówisz dodam jeszcze że w stożku i tak trzeba podciągać nakrętki mocujące te kły bo też lekko się wybijają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który lepszy trac lift 100 zetora czy pol mot 4, do zetorowego wyposarzenie jest droższe parametry podobne, ale który lepiej będzie się sprawował z proximą, który mniej wystaje przed ciągnik i gdyby ktoś znał ceny to był bym bardzo wdzięczny! (a może trac lift 220 cena podobno niewiele wyższa tylko czy nie był by za duży/?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym brał 220 track lifta. One sa zaprojwektowane typowo do zetorów. Rozmawiałem kiedys z serwisantami to przy zakładaniu polmotu czy hydrametu bez wiertarki i szlifierki katawej ani rusz ( może toche przesadzali, ale cos w tym musi byc) No i własnie ten track lift mniej wystaje przed ciagnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trac lift 220 mało wystaje , obczaj na agrofoto fote proximy z tym turem z dni otwartych z rejowca, byłem i obejrzałem sobie tą właśnie proxime wystaje i to zajebiście, moze trac lift 100 mniej wystaje ale dieler mówił że cena prawie ta sama

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałem się spytać jakie parametry ma ładowacz czołowy tur5 lub inny do c-385? chodzi mi o długość siłowników, długość ramy całej jak i w połówce czyli do zgjęcia? z wszystkie wpisy bardzo dziękuje.

czy ktoś robił sam tura?? jak tak to proszę o wskazówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie lepiej poszukać na przetargach są po około 3tys trochę wyspawasz i jeżdzisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...