Skocz do zawartości
Gość

Wszystko o Ładowaczach czołowych

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Jakiej firmy tury polecacie?Czy lepeiej Tura założyć do 360 czy do 355???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tur może być tylko firmy Pol-Mot Mrągowo a 360 i 355 to to samo Do 360 trzeba założyć dodatkowe mocowanie tego ładowacza co znacznie ogranicza prześwit przy pracy w polu. Lepszy będzie 330

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 20 lat w 330 tura z maprozetu i nic mu nie jest do tej pory

Sąsiad kupił od prywaciarza do iwana i też nie jest zły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ja widzialem u goscia w 360 tura 3 sekcyjnego,nie wiem jaki to producent ale wygladal ciekawie,ja mam tura w c 360 i i c 330,w c 360 jest do dupy słaby udzwig i nisko podnosi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ILE trzeba za takiego dać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam 20 lat w 330 tura z maprozetu i nic mu nie jest do tej pory

Sąsiad kupił od prywaciaża do iwana i też nie jest zły

Tur to jest nazwa tego ładowacza czołowego, który sprzedaje Pol-Mot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

nie wiem dokładnie ale chyba gdzies kolo 6-7 tys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czyli mówicie że ten tur to będzie najlepiej do 330 założyć?-Dobrze że mam taki 330. Nie chodziło mi o firmę tylko o nazwę urządzenia "tur" , to tak samo jak na stacje bendzynową niektórzy mówią CPN Dzięki za rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tur to jest nazwa tego ładowacza czołowego, który sprzedaje Pol-Mot

TUR to tur ja mam przy MF 4270 TUR 16 z HYDRAMETU GIŻYCKO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

no tur to tylko do 330 podkrecasz srubke na rozdzielaczu i robisz co chcesz,czasami tylko wspomaganie by sie przydało,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to się pomyliłem, ładowacze czołewoe Tur sprzedawało wicej producentów

 

NO NIE INACZEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja widzialem u goscia w 360 tura 3 sekcyjnego,nie wiem jaki to producent ale wygladal ciekawie,ja mam tura w c 360 i i c 330,w c 360 jest do dupy słaby udzwig i nisko podnosi

Załóż mu pompe na wałku od ostrówka albo chociaż od UNHZ500 przedłuż ramiona a zaraz zmienisz zdanie. Znajomy tak zrobił to układa 3 baloty z sianokiszonki 360 oczywiście z obciążeniem ale podnosi.

 

Co do ceny to w mnie prywaciarze robią beż rozdzielacza przedłużone bez poziomowania z łyżką i do balotów za 3 200 do 330 360 i MF. Jak z poziomowaniem chcą 300 więcej a jak z łamana chydraulicznie łyszką i rozdzielaczem 2 sekcyjnym powyżej 4 500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem 7 tys za używanego zachodniego ale zupełnie inna jakość wykonania... 3 sekcyjny ale z jojstickiem... Robisz wszystko jedną dźwignią:) No i w porównaniu do polskich turów to widać różnice... mimo 15 lat różnicy i tak ten mój solidniej zrobiony... a o polskich to słyszałem że spawy lubią pękać... tyle że ten tur jest do dużego ciagnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam do forumowiczów pytanko - choć wiem, że to może przeżytek ale?

Czy ktos widział ładowacz TUR 5 na ciągniku białoruś JUMZ 6 ??? ( napęd na tylną oś, klasa 1,4 ten sam co jest nośnikiem w koparakach Białoruś).

Producent twierdzi, że można go zamontować na JUMZ 6 a ja pytam

1) czy ktos to zrobił albo widział ???

2) jeśli tak czy przednia oś wytrzymuje??

3) czy to dobry pomysł...???

 

Jak ktoś cos widział albo wie niech się wypowie...

 

Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Co powiecie o Tur2 z pol motu jak wam sie to podoba ale nie mówwcie że nie ma siłowników od łyszki czy coś takiego bo to wiem tylko mówcie czy to jest w miare dobże wykonane bo słyszałem że to nie jest najlepiej wykonane ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ja mam tura 9 od kilku dni i jestem zadowolony.To też maszyna polmotu.zalożyłem go do 330 i chodzi jak należy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojciec i ja kiedyś myśleliśmy zrobić sami w domu Tura do 330.Mój ociec jest z zawodu ślusarz- spawacz i mogę powiedziec, że złota rączka z niego jest.ale gdy poszliśmy do sąsiada zobaczyć takiego tura z fabryki to zdecydowaliśmy, że samemu takiego tura nie zrobimy.Za dużo elementów giętych(samoróbka mogła by długo nie potrzymać).Z drugiej strony jak popatrzyliśmy to wiele roboty taki tur u nas by nie miał.Opał przywieźć sprzed domu do piwnicy to tak.Ale wapno czy obornik to cyklopek ładujemy.Więc daliśmy sobie spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mój sąsiad sam sobie pospawał takiego tura do 330 i wydaje mi się że dłużej potrzyma niz te kupne. On ma z ceowników hutniczych a te kupowane to są profile z blachy odpowiednio wygięte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

czy myślicie że mój tur 9 założony do 330 rzeczywiście jest w stanie podnieść 550 kg tak jak napisali to w instrukcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej tak ale czy przednie koła wytrzymają a jak podniesie to pewnie przydałoby się wspomaganie kierowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

chyba przednie koła w 330 prędzej to wytrzymają niż przednie koła w 360, bo oba ciągniki mają te same koła z przodu 6-16 a 330 jednak ma trochę lżejszy przód niż 360 Z kołami to jest tak, jak są dobre to wytrzymują dużo dużo więcej niz oficjalna nośność wynosi. przednie koła typu 16-6 wytrzymujaj nacisk 560 kg każde czyli dwa 1120 kg.Przód w 330 waży 640 bez obciązników to jak będzie 550 kg na łyżce to 550+640 wyjdzie 1190, tylko pytanie ile masy tyłu traktora pójdzie na przód?Czy aby nie też 550 kg? Wtedy to przednie koła dostałyby nacisk 1740kg?niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę Tak czy tak to myślę że koła wytrzymają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam do forumowiczów pytanko - choć wiem, że to może przeżytek ale?

Czy ktos widział ładowacz TUR 5 na ciągniku białoruś JUMZ 6 ??? ( napęd na tylną oś, klasa 1,4 ten sam co jest nośnikiem w koparakach Białoruś).

Producent twierdzi, że można go zamontować na JUMZ 6 a ja pytam

1) czy ktos to zrobił albo widział ???

2) jeśli tak czy przednia oś wytrzymuje??

3) czy to dobry pomysł...???

 

Jak ktoś cos widział albo wie niech się wypowie...

 

Pozdrawiam wszystkich

 

Załuż takigo co ma z 1200 kg udzwigu i wtedy nic się nie stanie

 

Znajomy ma przy mtz 80 tura z sipmy długiego to jak nie ma z tyłu beli kiszonki to nic nie może zrobić bo tył mu podrywa a dwa lata temu pękł mu na pół na skrzyni biegów ale z mniejszym to nie byłoby źle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy myślicie że mój tur 9 założony do 330 rzeczywiście jest w stanie podnieść 550 kg tak jak napisali to w instrukcji?

 

Parę razy ci podniesie a potem pompa dostanie w dupe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...