Skocz do zawartości
Gość

Wszystko o Ładowaczach czołowych

Rekomendowane odpowiedzi

witam potrzebuje informacji o TURach do ciągnika u 914 lub jego odpowiednika zetora 8145 , niewiem jakiego wybrac i chcem abyscie mi doradzili ale wiedzcie ze mysle o turze z dolna rama lub jak inni to nazywaja płozami udzwig nie musi byc taki jak w turze 5, 1500 kg mi wystarczy polowa tego ,joystick,trzy sekcje , bez osprzetu, najwazniejsze to aby tur w jak najmniejszy sposob szkodzil ciagnikowi

i jego cena nie byla zbyt porazajaca

 

 

oraz chcialbym sie dowiedziec czy moglbym kupic mocowanie do tura z hydrametu a sama rame tura z innej firmy np z pronaru czy taki zestaw daloby sie polaczyc czy mocowania na tura nie sa znormalizowane??????, pytam sie bo ostatnio widzialem jak jeden gosc przelozyl se tura 6 z lamborghini r4 na masseya fergusona 3650( dodam ze mocowania na tur w mf byly od zachodniego tura)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:?: witam potrzebuje informacji o TURach do ciągnika u 914 lub jego odpowiednika zetora 8145 , niewiem jakiego wybrac i chcem abyscie mi doradzili ale wiedzcie ze mysle o turze z dolna rama lub jak inni to nazywaja płozami udzwig nie musi byc taki jak w turze 5, 1500 kg mi wystarczy polowa tego ,joystick,trzy sekcje , bez osprzetu, najwazniejsze to aby tur w jak najmniejszy sposob szkodzil ciagnikowi

i jego cena nie byla zbyt porazajaca

 

 

oraz chcialbym sie dowiedziec czy moglbym kupic mocowanie do tura z hydrametu a sama rame tura z innej firmy np z pronaru czy taki zestaw daloby sie polaczyc czy mocowania na tura nie sa znormalizowane??????, pytam sie bo ostatnio widzialem jak jeden gosc przelozyl se tura 6 z lamborghini r4 na masseya fergusona 3650( dodam ze mocowania na tur w mf byly od zachodniego tura)

 

Tura do tego Ursusa to np z POL-MOT TUR model TUR 6 udźwig 1650kg, sam nie bedzie ciągnika mocniej obciążał niż mniejszy model TUR 4 bo to taka sama konstrukcja, tylko siłowniki mocniejsza, a jak nie chcesz przeciążyć ciągnika to poprostu mniejszy osprzęt na niego wieszasz, łyżke 1,6m krokodyla 1,4m i nic Ci sie nie bedzie działo z ciągnikiem.

 

Co do przekładania to nie wiem czy przekładanie się uda, ale na dzis dzien nie wiem czy w np Hydramecie sprzedadzą Ci samą konstrukcję wsporczą, gdyż mają zamówienia na komplety czyli ładowacz + konstrucja więc są jakieś priorytety.

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak by ktos szukał osprzętu jak chwytak do bel, krokodyle czy inne do ładoaczy czy do ładowarek to posiadam prawie od ręki

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak by ktos szukał osprzętu jak chwytak do bel, krokodyle czy inne do ładoaczy czy do ładowarek to posiadam prawie od ręki

 

pozdrawiam

 

a masz może widły do palet?? jak tak to w jakiej cenie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

a masz może widły do palet?? jak tak to w jakiej cenie??

 

 

niestety nie mam wideł do palet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztują widły takie jak do zwykłego tura na jedną sekcje 110cm szerokośc, kupic nowe czy próbowac samemu robic, jak jest z trwałością tych wideł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli kupic to jedynie ramke bez kłow bo kły to zwykły drut z guwnolitu gnie sie jak tylko może w każda strone. lepiej kupic kute konkretne kły i zamontowac w ramce. tylko problem polega na tym że te lepsze kły musza byc w tylejkach stozkowych. wiec suma sumarum lepiej zrobic samemu od podstaw niż przerabiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jesli kupic to jedynie ramke bez kłow bo kły to zwykły drut z guwnolitu gnie sie jak tylko może w każda strone. lepiej kupic kute konkretne kły i zamontowac w ramce. tylko problem polega na tym że te lepsze kły musza byc w tylejkach stozkowych. wiec suma sumarum lepiej zrobic samemu od podstaw niż przerabiac

Widocznie spotkales się ze slabym turem , ja mam zestaw hydraka widełki sprawują się super a udzwig ma około 2 ton , oryginalne sa odpowiednio wyrzeźbione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczytaj dokładnie kolega pyta o widły do zwykłego tura ( dla mnie chodziło mu o takiego do c330, c360 czy MF255) a w takich nie ma kutych kłow!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje właśnie tej ramki do ładowacza do tyłu na tuz a pytam o tura bo to takie same widły, wszyscy odradzają mi kupno nowych podobno bardzo delikatne, ale moje stare widły były już tyle razy spawane i przerabiane że nie moge ich ustawic a wogule to ta ramka już zgniła i zaraz znowu się rozleci, ładuje gnój tylko z płyty więc powinny pochodzic i te zwykłe kolce, tylko ile kosztuje sama ramka i całe widły kto wie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Potrzebuje właśnie tej ramki do ładowacza do tyłu na tuz a pytam o tura bo to takie same widły,?
Przyznaję że nie jestem pewien o co pytasz bo powinieneś napisać do jakiego typu TUR-a.

 

kompletne widły do obornika do TUR-a 1 do C-330 kosztują u nas około 800 złotych pytałem się z miesiąc temu.Pytałem się o samą ramkę, ale nie uzyskałem odpowiedzi.Póki co pospawałem swoje stare, ale pewnie długo nie pożyją.

jeden kolec coś około 35 zł - dokładnie nie pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak potrzebuje widły do tura 1 , 800 zł to troche dużo, nie mam tura tylko ładowacz zaczepiany z tyłu na tuz ale widły są takie same jak w tur 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak by co to mam na sprzedaż chwytaki do bel z dwoma siłownikami, krokodyle o różnej szerokości także 1 - 2 siłowniki i widły do obornika. Mocowania SMS i Trima. Również same mocowania do przyspawania do osprzętu jeśli ktoś ma inny model ładowacza niz osprzęt

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wszystko nowe, z roczną gwarancją z polskiej stali i z polskimi siłownikami.

 

Pozdrawiam raz jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a robisz takie chwytaki do bel które można zamontować bezpośrednio na TUR-1 w miejsce standardowych wideł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a robisz takie chwytaki do bel które można zamontować bezpośrednio na TUR-1 w miejsce standardowych wideł

 

Niestety nie mam wideł do TUR 1 gdyż tam mocowanie jest inne.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a robisz takie chwytaki do bel które można zamontować bezpośrednio na TUR-1 w miejsce standardowych wideł

 

Niestety nie mam wideł do TUR 1 gdyż tam mocowanie jest inne.

 

Pozdrawiam

a masz w ofercie przedłużenia ramy do Tur1(zwiększające wysięg)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżlii nie będziesz tym turem dżwigał nic baaardzo ciężkiego, zainwestujesz od razu w wydajniejszą tzn. zetorowską pompę i nie będziesz pracował w grząskim terenie to będziesz zadowolony. tylko weż dwusekcyjny, bo te na linkę nie zdają egzaminu. tylko musisz się liczyć z tym, że prześwit pod ciągnikiem Ci się sporo zmniejszy i w trudnym terenie nie będziesz miał dużego uciągu. ja mam takiego tura z łyżką 1,5 m, po twardym jest ok, ale podczas roztopów w błocie krew mnie zalewa, gdy ciągnik bez założonej przeciwwagi ledwo radzi sam siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co będzie najlepsze do ładowania kurzego obornika w kurniku łyżka czy widły do obornika jak myślicie lepiej dołożyć troszkę i kupić z łyżka hydrauliczna chodzi mi głownie o ładowanie z podłogi kurnika na przyczepy Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...