Skocz do zawartości
Gość

Wszystko o Ładowaczach czołowych

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie. W związku z tym, że zaczynam hodowlę mlecznic, mam zamiar kupić ładowacz. Zastanawiam się nad rozwijaczem bel Sipmy, chwytakiem Metal-fachu, nowym Turem do C-360 ( 2 lub 3-sekcyjnym ) albo używką do 912.

Co doradzacie

Będzie pracował przy ładowaniu obornika, bel i sporadycznych pracach z łyżką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie. W związku z tym, że zaczynam hodowlę mlecznic, mam zamiar kupić ładowacz. Zastanawiam się nad rozwijaczem bel Sipmy, chwytakiem Metal-fachu, nowym Turem do C-360 ( 2 lub 3-sekcyjnym ) albo używką do 912.

Co doradzacie

Będzie pracował przy ładowaniu obornika, bel i sporadycznych pracach z łyżką.

najpierw pomyśl o wspomaganiu kierownicy na orbitrol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wiecie może gdzie znajdę foto lub jakiś dokładniejszy opis jak przerobić TUR-a 1 a dokładnie łyżkę na sterowanie hydrauliczne wiem że takie są produkowane więc chcę zobaczyć jak wygląda wykonanie bo mam zamiar przerobić swojego na sterowanie dwu sekcyjne jeśli ma ktoś jakieś informacje gdzie to zobaczyć dokładnie to będę bardzo wdzięczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co najbardziej zużywa się w ciągniku z turem ciągnik 4x4 z wspomaganiem na orbitrol, mi to sie wydaje że przedni napęd się rozlatuje ale co krzyżaki czy coś siełamie i układ kierowniczy co tam się wyrabia? czy jak jest orbitrol to po paru latach pracy robią się luzy nie do naprawienia czy tylko końcówki w drążkach się wybijają? Wiec co w ciągniku najłatwiej uszkodzić turem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co najbardziej zużywa się w ciągniku z turem ciągnik 4x4 z wspomaganiem na orbitrol, mi to sie wydaje że przedni napęd się rozlatuje ale co krzyżaki czy coś siełamie i układ kierowniczy co tam się wyrabia? czy jak jest orbitrol to po paru latach pracy robią się luzy nie do naprawienia czy tylko końcówki w drążkach się wybijają? Wiec co w ciągniku najłatwiej uszkodzić turem?

Proponuje Ci tura ,,hydrac’’ bardzo dobry sprzęt tylko ze troszkę kosztuje , jak Ci tur jest nie potrzebny bardzo szybko się odłącza bez wychodzenia z ciągnika

Co się psuj ? krzyżaki sworznie czyli luzy szybciej się wyrabiają no i oczywiście pompka tez ma ciężej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co najbardziej zużywa się w ciągniku z turem ciągnik 4x4 z wspomaganiem na orbitrol, mi to sie wydaje że przedni napęd się rozlatuje ale co krzyżaki czy coś siełamie i układ kierowniczy co tam się wyrabia? czy jak jest orbitrol to po paru latach pracy robią się luzy nie do naprawienia czy tylko końcówki w drążkach się wybijają? Wiec co w ciągniku najłatwiej uszkodzić turem?

przód, sprzęgło, skrzynia pompa ew rozdzielacz. Łamie się wszystko to, o co zachaczysz TUR-em

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co najbardziej zużywa się w ciągniku z turem ciągnik 4x4 z wspomaganiem na orbitrol, mi to sie wydaje że przedni napęd się rozlatuje ale co krzyżaki czy coś siełamie i układ kierowniczy co tam się wyrabia? czy jak jest orbitrol to po paru latach pracy robią się luzy nie do naprawienia czy tylko końcówki w drążkach się wybijają? Wiec co w ciągniku najłatwiej uszkodzić turem?

przód, sprzęgło, skrzynia pompa ew rozdzielacz. Łamie się wszystko to, o co zachaczysz TUR-em

 

Jak zachacze to normalka, ale tak przy codziennej rozsądnej eksploatacji to dużo szybciej przedni napęd się popsuje? To co jak zakładać tur to na stary ciągnik bo nowego szkoda niszczyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to jak?? nowy będzie stał aż się zestarzeje bo szkoda niszczyć??

 

Stał jak stał a stary ciągnik to się zawsze znajdzie w gospodarstwie, a czy jesteście zwolennikami montowania tura od razu na nowym ciągniku? Moim zdaneim powinien te z 1000 mtg zrobić zanim tur się założy żeby się dotarł ładnie wiec dopiero po roku tur najlepiej kłasć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co sie orientuje do docieranie ciagnika polega na normalnej pracy tylko przełożenie niżej, żeby silnik nie pracował na 100% A takie pykanie mtg na wolnych obrotach robi więcej szkód. a czy jestem zwolennikiem montowania TUR-a na nowym ciągniku? Przede wszystkim ciągnik jest po to żeby ułatwiać prace i zwiększać zyski a nie po to żeby go żałować albo chwalić sie przed sąsiadem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z tego co sie orientuje do docieranie ciagnika polega na normalnej pracy tylko przełożenie niżej, żeby silnik nie pracował na 100% A takie pykanie mtg na wolnych obrotach robi więcej szkód. a czy jestem zwolennikiem montowania TUR-a na nowym ciągniku? Przede wszystkim ciągnik jest po to żeby ułatwiać prace i zwiększać zyski a nie po to żeby go żałować albo chwalić sie przed sąsiadem

 

!000mtg może troche przesadziłem, ale ciekaw jestem czy dobrze dotrzesz ciągnik bez przerwszy jeźdząc w tył i w przód z dużym obciążeniem na półsprzęgle z włączonym przednim nepędem, nawet podnośnik poodobno nalezy uzywć do ciężejszych prac po 10 mtg, oczywiście obciążenie ale bez gwałtownym przeciążeń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co nazywasz duzym obciązeniem?? jeśli wapno i 2 m łyżka to owszem bo raczej TUR dla samego silnika nie stanowi większego problemu. Ale nawet z tą 2 m łyżką - dobierasz odpowiednio niskie przełożenie. Ja bym na przykład wolał docierac nowy ciagnik z TUR-em np przy silopakach niż miałby stać i pykać na pusto. I co to jest 10 mtg?? niecałty dzień pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co nazywasz duzym obciązeniem?? jeśli wapno i 2 m łyżka to owszem bo raczej TUR dla samego silnika nie stanowi większego problemu. Ale nawet z tą 2 m łyżką - dobierasz odpowiednio niskie przełożenie. Ja bym na przykład wolał docierac nowy ciagnik z TUR-em np przy silopakach niż miałby stać i pykać na pusto. I co to jest 10 mtg?? niecałty dzień pracy.

 

W turze jest szarpanie sprzegłem przerzucanie przód tył chwilowe obciążanie silnika itp dotrzeć w obciążeniu ale w płunnym obciążeniu np. w polu w orce na niższym biegu a nie szarpiąc z turem jeśli jużz turem to delikatnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeśli nawet to co mu bedzie?? mówimy o docieraniu czyli o max 100mtg i z powodu tych 100 godz pracy nie założysz TUR-a na ciągnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zamiar kupic tura 3 sekcyjnego do zetora 9245.na rynku wystepuje wiele Firm produkujacych ladowacze czolowe.potrzebuje mocnego tura do ciezkich prac.prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie TURA na każdy ciągnik można założyć dopiero po przepracowaniu 100mth. Takie są słowa każdego dobrego dilera. Oczywiście sa tacy dilerzy ze założą go od razu bo on sie tym nie przejmuje, dla niego ważna jest kasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie musi z nim od razu pracować ,i po ty 100mth można sama łyżkę założyć , jechać z powrotem po to aby założyli tura jest bez sensu ,a zarazem robi się kłopot .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę, że dopiero po 100 mtg można tura założyć? z jakiego powodu? jakaś kwarantanna? czy żeby śruby zdążyły się poluzować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja bym proponował nowy ciągnik kupić postawić gdzieś na widoku i 2 razy dziennie woskować karoserie, broń Boże w pole bo sie okurzy i straci połysk... czasami jak człowiek tak sobie poczyta wypociny coniektórych to ....

nie wiem jak wasze ciągniki ale mój jest od tego żeby pracował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żal mi sie robi jak czytam jak ktoś pisze coś o czym nie ma pojęcia. Tak sie składa ze ostatnio byłem u dilera i pytałem i dokładnie mi to powiedział. Montaż tura na nowym ciągniku może sie odbyć dopiero po 100mth. Takie są wytyczne producenta i on jako diler musi sie do nich stosować. Panowie najpierw popytajcie w kilku źródłach u kilku dilerów a później piszcie, bo z tego co czytam to niewielu pytało o coś takiego dilera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze o czyms takim nie słyszałem A sporo nowych ciagników z turami smiga po okolicy. Dilerzy montuja od reki bo jakby mieli montowac po 100mth podczas przegladu to by musieli to robic u rolnika, a to naperwno nie jest zbyt wygodne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żal mi sie robi jak czytam jak ktoś pisze coś o czym nie ma pojęcia. Tak sie składa ze ostatnio byłem u dilera i pytałem i dokładnie mi to powiedział. Montaż tura na nowym ciągniku może sie odbyć dopiero po 100mth. Takie są wytyczne producenta i on jako diler musi sie do nich stosować. Panowie najpierw popytajcie w kilku źródłach u kilku dilerów a później piszcie, bo z tego co czytam to niewielu pytało o coś takiego dilera.

takie rzeczy to tylko w MTZ-tach tam wszystko jest odwrotnie. A swoją drogą to tak właśnie rodza się "cuda nie widy" na temat ciągników. Pamiętaj że diler powie to co chcesz usłyszeć, a jak dowiedzieć sie konkretów to musisz odpowiednio sformułować pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diler diler, a co to jakiś wszechwiedzący autorytet?, niektórzy nawet nie maja pojecia co reprezentują (osobiste doświadczenia z wystaw), a co dopiero prawienie morałów o szczegółach technicznych maszyn, które sprzedają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz konkretnie dlaczego po 100mth a nie ze tak zaleca producent , zreszta producentow jest wielu , pytales sie wszystkich ?moze to wytyczna tylko jednego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...