Skocz do zawartości
Gość

Wszystko o Ładowaczach czołowych

Rekomendowane odpowiedzi

Ten na błotniku jest dla mnie nie poręczny a pod siedzeniem mam aktualnie podłączony ale zrobiłem widły na tylni podnośnik i razem nie można płynnie pracować bo ramiona wciąż opadają.

Tura potrzebują każdego dnia więc o ściągani nie ma mowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten na błotniku jest dla mnie nie poręczny a pod siedzeniem mam aktualnie podłączony ale zrobiłem widły na tylni podnośnik i razem nie można płynnie pracować bo ramiona wciąż opadają.

Tura potrzebują każdego dnia więc o ściągani nie ma mowy

W takim układzie możesz zastosować ten z akcji. W C-330 ciśnienie nie przekracza 160 bar, a wydajność pompy to 18-20 dm na minutę. Nowy rozdzielacz w niższej cenie będzie trudno kupić.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam tura marki Mailleux MX120 na ciągniku renault 110.50 potrzebuje namiar na sklep gdzie mogę kupić oryginalne uszczelniacze do siłowników.

Tur posiada samopoziomowanie. chodzi mi o oryginalne rzeczy bo chyba polskich to nie ma sensu zakładać.

A raczej made in china gg.12821671 michy-1986@tlen.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co za różnica oprócz ceny? jak masz gładź dobrą to i na polskich manszetach pochodzi ładnych parę lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się ale oryginalne to bym zamówił z katalogu i szybko bym wymienił a tak musze wyjąć jechac do sklepu jak nie mają to zamówić a wtedy traktor a w zasadzie to tur stoi bez użytecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakaś różnica w ładowaczach czołowych od np. 914 i 385 ? Nie ma róznicy jeśli rura wydechowa jest w masce lub z boku? Kiedys obilo mi sie o uszy ze może właśnie rura przeszkadzać tylko nie wiem w którym przypadku?

Kupiłem właśnie ładowacz od 914 i chce załozyc do 385 Nie będe miał problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zamiar kupic tura z hydrametu t-448/1200 IIIsekcyjny sterowanie mechaniczne do zetora 7245 czy jast ktos z foromowiczow uzytkownikiem takiego zestawu badz tura podobnego jak ta marka sie sprawuje czy sa zastrzerzenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest jakaś różnica w ładowaczach czołowych od np. 914 i 385 ? Nie ma róznicy jeśli rura wydechowa jest w masce lub z boku? Kiedys obilo mi sie o uszy ze może właśnie rura przeszkadzać tylko nie wiem w którym przypadku?

Kupiłem właśnie ładowacz od 914 i chce załozyc do 385 Nie będe miał problemów

 

Rura wydechowa może przeszkadzać w przypadku gdy jest z boku. Sam miałem taki problem w 912 z turem z POL-MOTu przeszkadzał sworzeń, ale po dorobieniu nowego sworznia jest ok. Sąsiad w 914 ma takiego samego tura i on przerabiał tłumik chociaż nie wiem dlaczego bo mógł zrobić to co ja.

385 ma chyba tłumik na masce więc nie powinno być żadnych problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ka_mil

Możliwe zeby ładowacz do takiego ciagnika miał udźwig 2t jak mówi gosc od którego go kupiłem? Najczęściej spotykałm o udźwigu 1100-1200kg.

Nie jest to tur polski, jeszcze go nie przywiozłem a nie pamietam dokładnie nazwy ale jakoś TONCO lub TANCO cos takiego.Mowi ze zdjoł go z 914 i chciał założyć do 6 garowego ale mu nie pasuje i dlatego sprzedaje

i jeszcze jedno .Ile mogą kosztować widły do niego bo ma samą łyżke? a moze lepiej odrazu poszukać krokodyla?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki ka_mil

Możliwe zeby ładowacz do takiego ciagnika miał udźwig 2t jak mówi gosc od którego go kupiłem? Najczęściej spotykałm o udźwigu 1100-1200kg.

Nie jest to tur polski, jeszcze go nie przywiozłem a nie pamietam dokładnie nazwy ale jakoś TONCO lub TANCO cos takiego.Mowi ze zdjoł go z 914 i chciał założyć do 6 garowego ale mu nie pasuje i dlatego sprzedaje

i jeszcze jedno .Ile mogą kosztować widły do niego bo ma samą łyżke? a moze lepiej odrazu poszukać krokodyla?

Chyba jest to możliwe tur z POL-MOTu ma udźwig 1650kg nie wiem na jakiej wysokości, a przy minimalnym podniesieniu ponad ziemię ma ok 2t. A skoro to nie jest polski tur to powinien być lepszy, bo tego co ja mam to nie poleciłbym nikomu. 6 cylindrowy jest dłuższy więc nic dziwnego że nie pasuje.

Ja bym nie radził Ci kupowac samych wideł, lepiej krokodyla zobacz na allegro. Z wideł wszystko spada, a tak zamykasz z góry i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam poszukuję kogoś kto by zmierzył i podał mi dokładne wymiary i zrobił zdjęcia tura do T-25, C-330, C-360 jestem skłonny nawet zapłacić jeśli znalazł by się ktoś kto by mi podał bardzo dokładne wymiary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam poszukuję kogoś kto by zmierzył i podał mi dokładne wymiary i zrobił zdjęcia tura do T-25, C-330, C-360 jestem skłonny nawet zapłacić jeśli znalazł by się ktoś kto by mi podał bardzo dokładne wymiary.
stary jaki problem mozesz w jakiejs skladnicy maszyn sobie zdiac wymiary i to za dormo tym bardziej takie jak chcesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.chcę kupić tura do zetorka 7211.służył by mi do podgarniania zboża w magazynie i do nawozów w workach 500kg.powiedzcie jaki byłby dobry i na co patrzeć przy zakupie.jaki wybrać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam poszukuję kogoś kto by zmierzył i podał mi dokładne wymiary i zrobił zdjęcia tura do T-25, C-330, C-360 jestem skłonny nawet zapłacić jeśli znalazł by się ktoś kto by mi podał bardzo dokładne wymiary.
stary jaki problem mozesz w jakiejs skladnicy maszyn sobie zdiac wymiary i to za dormo tym bardziej takie jak chcesz

 

No tak by było najlepiej ale chyba właściciel wolał by ażebym tego tura od niego kupił a nie robił sobie sam.... no chyba że wcisnę mu jakiś kit że chce zobaczyć z jakich materiałów jest zrobiony i porównać z innymi turami bo nie jestem pewny co do zakupu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do bluss1 kupujac uzywany ladowacz do 7211 musisz zwrocic uwage na mocowanie na cagniku musi miec wyprofilowane miejsce na wspomaganie ukladu kierowniczego z lewej strony silnika ja mam MODEL NDK typowy zetoroski na 7245 i sprawuje sie calkiem ale do 7211 potrzebna bedzie przeciwwaga bo nie za wiele zrobisz bez niej tym bardziej sporo dzwigajac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam szukam tura do swojego ursusa 1002 to jest seria 902 904 czy moge równierz szukać tura od c 385 jak i od 912 i 914??? bedą pasować tury od tych ciągników???? mam miękki przód w ciągniku czy nie bedzie przeszkadzać że założę tura???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam szukam tura do swojego ursusa 1002 to jest seria 902 904 czy moge równierz szukać tura od c 385 jak i od 912 i 914??? bedą pasować tury od tych ciągników???? mam miękki przód w ciągniku czy nie bedzie przeszkadzać że założę tura???

 

Miękki przód nie przeszkadza. Jak założysz tura to i tak to się składa na max i nie ma z tego żadnego pożytku. Ja u siebie podparłem przód, zawsze to wyżej tur podniesie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki producent ładowaczy jest najlepszy chodzi mi o solidnosc wykonania ramy dolnej do ciagnika ktora powinna byc rozbudowana i solidna a nie przykrecona na 4 srubki , chodzi mi o zakup tura do MF 390 (odpowiednik ursus 5714) ktory bylby dosyc solidny i wytrzymaly oraz aby byl jak najblizej kabiny , myslalem o metalfach sokolka albo pronar(tylko niewiem czy robia do takiego ciagnika jak moj) bo sa nawet nawet , tlko hydramet i sipma mnie nie przekonuja , moze jakas uzywka stoll albo faucheaux'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co myślicie oych turach 6 z pol-motu bo chciałbym taki zamontowac na lamborghini R3 prosze o opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaki producent ładowaczy jest najlepszy chodzi mi o solidnosc wykonania ramy dolnej do ciagnika ktora powinna byc rozbudowana i solidna a nie przykrecona na 4 srubki , chodzi mi o zakup tura do MF 390 (odpowiednik ursus 5714) ktory bylby dosyc solidny i wytrzymaly oraz aby byl jak najblizej kabiny , myslalem o metalfach sokolka albo pronar(tylko niewiem czy robia do takiego ciagnika jak moj) bo sa nawet nawet , tlko hydramet i sipma mnie nie przekonuja , moze jakas uzywka stoll albo faucheaux'a

 

ja mam ładowacz z hydrametu T-16 448/1 i jestem bardzo zadowolony z niego, co do jakosci materiałów i wykonania nie mam zadnych zastrzezen, jest naprawde solidny mam go juz drugi rok i nic z nim jak do tej pory sienie dzieje. POLECAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaki producent ładowaczy jest najlepszy chodzi mi o solidnosc wykonania ramy dolnej do ciagnika ktora powinna byc rozbudowana i solidna a nie przykrecona na 4 srubki , chodzi mi o zakup tura do MF 390 (odpowiednik ursus 5714) ktory bylby dosyc solidny i wytrzymaly oraz aby byl jak najblizej kabiny , myslalem o metalfach sokolka albo pronar(tylko niewiem czy robia do takiego ciagnika jak moj) bo sa nawet nawet , tlko hydramet i sipma mnie nie przekonuja , moze jakas uzywka stoll albo faucheaux'a

 

nie wiem jak pronar ale jedno i drugie zapewne to klamot a sokółka to na 100% klamot znajomy założył do 5314 i narzek że strsznie ciezki jest. DO tego typu ciagników trzeba brac ładowacze z dobrej stali czyli lekkie. A to jedynie jakis zachodni producent może dac. Stoll, MX, Quick, TRIMA, wiec lepiej poszukaj używanego a do MF to nie ma wiekszego problemu żeby znalesc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaki producent ładowaczy jest najlepszy chodzi mi o solidnosc wykonania ramy dolnej do ciagnika ktora powinna byc rozbudowana i solidna a nie przykrecona na 4 srubki , chodzi mi o zakup tura do MF 390 (odpowiednik ursus 5714) ktory bylby dosyc solidny i wytrzymaly oraz aby byl jak najblizej kabiny , myslalem o metalfach sokolka albo pronar(tylko niewiem czy robia do takiego ciagnika jak moj) bo sa nawet nawet , tlko hydramet i sipma mnie nie przekonuja , moze jakas uzywka stoll albo faucheaux'a

 

nie wiem jak pronar ale jedno i drugie zapewne to klamot a sokółka to na 100% klamot znajomy założył do 5314 i narzek że strsznie ciezki jest. DO tego typu ciagników trzeba brac ładowacze z dobrej stali czyli lekkie. A to jedynie jakis zachodni producent może dac. Stoll, MX, Quick, TRIMA, wiec lepiej poszukaj używanego a do MF to nie ma wiekszego problemu żeby znalesc.

 

mo tak polskie ze stali konstrukcyjnej nie ulepszanej cieplnie dlatego ciezkie ,ale ogladalem troche ladowacze i wychodzi na to ze za dobrego trza (92 rok_) dac ponad 12 tys za 10 tys to mozna se prostowanego i spawanego kupic a czy np od wszystkich mf 4 cylindrowych sa takie same tury?? wg mnie nie bo sa inne mocowania na ciagnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wszystkie polskie ładowacze są wykonane ze stali konstrukcyjnej St3s ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy wszystkie polskie ładowacze są wykonane ze stali konstrukcyjnej St3s ?

a do czego to potrzebne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...