Skocz do zawartości
S-Piotr

Nawozy Timac Agro Polska

Rekomendowane odpowiedzi

hmm... trudno powiedzieć, zastosowane były na kukurydze na połowie pola starter a na drugiej nie pamiętam nazwy ale cos z mnóstwem składników. Wiekszej różnicy nie widziałem, może z tym starterem była bardziej wyrównama. A kupiłem to bo przyjeżdza, jako przedstawiciel firmy, naprawde ładna pani przypomnie nazwe tego drugiego to zapodam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawozy z tej firmy są mocno przereklamowane i w stosunku do ceny to szkoda gadać. Miałem w zeszym roku okazję to sprawdzić i nie polecam. Jest to nabijanie forsy dla tej firmy. Pozatym dają oni duże marże dla firm rozprowadzających te nawozy około 200 zł na tonie a my za to płacimy. jeszcze raz nie polecam. Są nawozy z innych firm za mniejsze pieniądze i dużo lepsze. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosowałem Sulfamo23 nazwy dokładnie nie pamiętam ale chyba tak sie to nazywało. Posiałem to na połowie dwóch kawałków rzepaku dla porównania i okazało się ,że rzepak wprawdzie nie był gorszy ale wyszło mnie to nawożenie więcej niż tradycyjnie , a po co przepłacać skoro nie widać różnicy!!!!! Dlatego nie polecam tych nawozów w związku z zawyżoną cena w porównaniu do jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosowałem Sulfamo23 nazwy dokładnie nie pamiętam ale chyba tak sie to nazywało. Posiałem to na połowie dwóch kawałków rzepaku dla porównania i okazało się ,że rzepak wprawdzie nie był gorszy ale wyszło mnie to nawożenie więcej niż tradycyjnie , a po co przepłacać skoro nie widać różnicy!!!!! Dlatego nie polecam tych nawozów w związku z zawyżoną cena w porównaniu do jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj bylo u mnie 2 pajacow z tej firmy - zaproponowali 30N + siarka+ wapn+cos jeszcze z alg za 1600zł/t czyli 2X drozej niz saletra......

wieloskladniki w tej samej cenie

Ca granulowane ponad 70% ca - 1000zł/t

 

jak ktos zbiera ponad 8 ton pszenicy a ten nawoz da zwyzke plonu o 500-700kg to przy dzisiejszej cenie zboza mozna sie pobawic, a ja na IV,V klasie duzo ponad 5 ton nie wycisne.............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Hans

"dzisiaj bylo u mnie 2 pajacow z tej firmy - zaproponowali 30N + siarka+ wapn+cos jeszcze z alg za 1600zł/t czyli 2X drozej niz saletra...... " to co piszesz świadczy tylko o tym że nie zrozumiałeś nic z tego co ci dwaj mówili. Bo po pierwsze w tym nawozie Azot jest w dwoch formach (amid/amon) po to żeby uniknąć strat co ma miejsce w przypadku saletry. Siarka jest niezbędna do przetworzenia azotu w białko i trzeba ją dodawać do nawozów. Wapń w tym nawozie jest bardzo reaktywny co powoduje że nawóz nie zakwasza pola a składniki lepiej są pobierane. A to coś jeszcze o którym piszesz to jest nic innego jak enzym reduktazy azotanowej który przyspiesza przebudowywanie azotu w białko w roślinie. Ten nawóz stosuje się tylko jako jedna z dawek a nie zastepuje się nim całego nawozenia azotem więc nie jest to aż tak drogie. Też nie byłem do tego nawozu przekonany 2 lata temu bo sugerowałe się tylko ceną Co prawda nie mam wielkiego gospodarstwa bo tylko 50 ha ale jestem w tej chwili z tej firmy zadowolony. Miałem w tym roku zwyzkę w rzepaku po tym nawozie co miał 23 % azotu jakieś 400 kg. Posiałem 250 kg 2 tygodnie po saletrze. Koszt wyszedł mi wiekszy o jakieś 300 zł ale i tak byłem do przodu o 100 zł . Mam kuzyna koło Lublina i ona stosował też ich nawóz na PK na polu IV klasa i efekt był taki że posiał na połowie pola na owies. Potem pluł sobie w bordę bo nie miał tego jak skosić. Owies na tym nawozie był jeszcze długo zielony a tamten już podsychał. Okazało się że plon był o wiele i zwyżka plonu była większa ode mnie. POZDRAWIAM CIE HANS i poczytaj sobie czasem coś mądrego do poduchy )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie boj sie czytalem te "WASZE BROSZURKI"

Ciekawe dlaczego do Niemiec idze ostro export towaru z Polic a nie chca wspanialego nawozu z francji ??????????

 

W Angli kiedys byl klub 10 ton a teraz jest klub 14 ton - dotyczy pszenicy....

 

kalkulacja dla rzepaku i w tym roku ladnie wyszla a co powiesz o poprzednich latach gdzie np. pszenica byla po 400 zł/t ????

 

 

Dlaczego nie cytujesz drugiej czesci mojego postu ????

 

moge jeszcze zastosowac juwel, EM,

moge wykarmic z pola stado jeleni, saren, dzikow

no i te moje piaszczyste gleby znakomicie przetrzymuja susze.......

 

 

Panu Przedstawicielowi Handlowemu juz podziekujemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo po pierwsze w tym nawozie Azot jest w dwoch formach (amid/amon) po to żeby uniknąć strat co ma miejsce w przypadku saletry.

 

 

chyba cie oszukali, saletra z anwilu tez ma azot w dwoch foramch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

forma amidowa to mocznik więc bez wymieszania z glebą pójdzie część w powietrze w postaci amoniaku nie ma co podniecać się tymi nawozami a siarkę to możesz dostarczyć w siarczanie najtańszy azot.zwyżka 100zł to żaden wielki interes no chyba że miałeś 1000ha rzepaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak jak wysłałem tego posta na forum to od razu pomyslałem że będę wziety za przedstawiciela tej firmy. Niestety nim nie jestem tylko umiem kalkulować zysk. Lepiej zarobić 100 zł więcej niż )0 zł )) ten nawóz o którym kolega Hans pisał to oczywiscie trzeba zmieszać z ziemią daltego stosuje się go pod korzeń np w kukurydzy. tamten 23 % to wiekszość forma amonowa , 33 % siarki, 7 % wapna i 5 % magnezu. Nie wiem czy jakis inny nawóz jest tak zbilansowany o takim składzie. Oczywiscie mozna jechać 3 razy z azotem ale po co...? A co do ceny to już mocznik w zakupie mój dystrybutor może dostanie po 1200 zł a gdzie cena zbytu?? Prawdopodobnie ceny na wiosnę nawozów wzrosną znacząco i nie każdy dostanie nawozy bo ich poprostu nie będzie. CO do Polic to zakłady stoją ponieważ nie mają surowca - albo powiem jaśniej - kasy na jego zakup :/ jesli sprzedaje się produkt poniżej ceny zakupu surowców do jego produkcji to nic dobrego to nie wrózy. Mój kolega ze studiów pracuje w tych zakładach i nie jest wesoło. I oczwiście na koniec każdy robi to co uważa za słuszne i opłacalne dla niego. POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi kolego zwolenniku Timac czy móglbyś mi odpowiedzieć na pytanie co ma większe straty Amidowy mocznik który rozkłada się do amonu i azotanu czy amonowo azotanowa saletra? Ja często nie mogę zasnąć i duzo czytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza saletra YARA lub CAN posiada wapń przez co nieulatnia się azot gdy jest słoneczna pogoda i leży kilka dni. Jest tańsza od polskiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczatkiem sierpnia 640 can a polska 750 policz sobie i dodaj efekt ja canowskiej daje 15-20N/kg mniej a efekt ten sam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chcę mi się szukać ale popraw jak się mylę can ma 26-27%N za czysty składnik płacisz więcej a wapnowania i tak nie unikniesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie chcę mi się szukać ale popraw jak się mylę can
Czyli to samo co saletrzak, na początku września za CANWIL - chyba 28% - płaciłem 620 złotych za T. wtedy za saletrę też z ANWIL-u płaciłem 755 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najlepsza saletra YARA lub CAN posiada wapń przez co nieulatnia się azot gdy jest słoneczna pogoda i leży kilka dni. Jest tańsza od polskiej

A ja mam pytanie o nie ulatnianie azotu. Tzn że teraz juz nie trzeba mieszać saletrzaku z gleba? Do tej pory zawsze trzeba było to robić bo azot wchodził w reakcję z wapniem i narazony był na straty. Jakich czarów dokonuje YARA że ich saletrzak jest inny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...