Skocz do zawartości
mantas

proxima 8441 vs MTZ 82

Rekomendowane odpowiedzi

Co byście wybrali, oczywiście mówimy o nówkach są jakięs argumenty przemawiające za MTZ 82 po za ceną??

ciągnik ma być do tura, pługu, agregatu, opryskiwacza oraz siewnika

 

i od razu napisze w tym temacie : jaki wybrać mniejszy ciagnik to lżejszych prac? : przyczepa, kosiarka rotacyjna itp. do 50 tys zł, czasami do pługu (najlepiej 3skibowego)- najważniejsze małe spalanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten mniejszy ciągnik może być też nowy, może przekraczać pule 50tys zł (cenna netto)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym brał proxime a do lekkiej roboty to 360 3p albo MF 255 oba palą bardzo mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie że był identyczny temat na forum wiec może lepiej najpierw kolego go przeczytaj poza tym zetor !!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co byście wybrali, oczywiście mówimy o nówkach są jakięs argumenty przemawiające za MTZ 82 po za ceną??

ciągnik ma być do tura, pługu, agregatu, opryskiwacza oraz siewnika

 

i od razu napisze w tym temacie : jaki wybrać mniejszy ciagnik to lżejszych prac? : przyczepa, kosiarka rotacyjna itp. do 50 tys zł, czasami do pługu (najlepiej 3skibowego)- najważniejsze małe spalanie

 

Coś kombinujesz tylko nie piszesz do czego te ciągniki na jaki areał i jakie gospodarstwo

 

1. co rozumiesz przez mtz 82? (do końca roku tylko dostępny bo ma silnik euro 2 i jak już to albo belarus albo pronar 82sa

2 po co mniejszy ciagnik moim zdaniem lepiej kupić jeden a mniejszy nie ma uzasadnienia finansowego no chyba ze masz więcej kierowców, a tak zamiast tej proxy i małego lepiej weź lambo r3 lub landini - oszczędne maszyny i w lekkich pracach będzie wygodniej i wcale wiecej nie spalą jak te małe

3 dlaczego akurat proxa i mtz?

4 jak już chcesz wiedzieć to proxima pali więcej od mtz ale jest podobno lepiej wykonana i mniej awaryjna i podobno komfort lepszy

5. wogóle nie rozumie po co ci ten mniejszy ciągnik w dużym jest wom eco lub 1000 obr do rotacyjnej, a przyczepe i pług to się raczej dużym ciągnikiem ciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kierowców będzie 2

ale po co mi proxima do jazdy po zielonke??;/

nie wystarczy 50k, np. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kierowców będzie 2

ale po co mi proxima do jazdy po zielonke??;/

nie wystarczy 50k, np. ?

 

Pomyśl o tym lambo lub landini lub mc cormic to bardzo oszczędne ciągniki, chyba mało albo i nigdy nie jeździłeś małymi i dużymi ciągnikami - dużym to sobie płyniesz, a mały warczy skacze kurzy się i wolno jedzie to tak jak z samochodami i jazdą 126p i audi, a każdy kto kupił dużą maszyne nie chce siadać na małego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najprawdopodobniej zostane przy Zetorze, ale się zastanawiam co do małego ciągnika, doradźcie coś:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
najprawdopodobniej zostane przy Zetorze, ale się zastanawiam co do małego ciągnika, doradźcie coś:)

 

No ale ja radze zamiast małego i dużego jeden duży ale oszczedny w spalaniu a taniej wyjdzie jak kupno i utrzymanie dwuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
najprawdopodobniej zostane przy Zetorze, ale się zastanawiam co do małego ciągnika, doradźcie coś:)

 

No ale ja radze zamiast małego i dużego jeden duży ale oszczedny w spalaniu a taniej wyjdzie jak kupno i utrzymanie dwuch

 

No ale czasem są potrzebne dwa ciągniki naraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, ale co polecacie jako mały ciągnik, bo większego to na 90% wybrałem, tylko co z mniejszy??;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dokładnie, ale co polecacie jako mały ciągnik, bo większego to na 90% wybrałem, tylko co z mniejszy??;/

 

Wybrałeś proxime? a kiedy chcesz kupić ten ciągnik, bo prawda jest taka że proxima pali od 6 -7 l/godz w lekkich pracach do 11l/godz może i więcej w orce, a pronar od 5 do 8 w orce na godz zegarową wiec jest duża różnica, no ale i jakość się liczy, prawda jest taka ze 8441 pali więcej od 7340 i od 914, a chcesz oszczędności na paliwie!

 

Mnijeszy to do czego ma być i ile kom ma mieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chce oszczedności na mniejszym ciągniku, a w większym zależy mi na komforcie

mniejszy ciągnik ma mieć około 50km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chce oszczedności na mniejszym ciągniku, a w większym zależy mi na komforcie

mniejszy ciągnik ma mieć około 50km

 

co chcesz robić małym bo w sumie jest duży popyt na rynku małych ciągnikow i warto poszukać używany a mały chyba nie musi nyć 4x4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie musi być 4x4 bo po co?

ma być do rotacyjnej, przywiezienie zielonki, i prasy kostkującej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a coś młodszego od MF 255??:)

 

No to młodzego mf 255 czyli 3512 najlepiej z wspomaganiem kierownicy, a nie lepiej kupić dużą dyskówkę lub rotacyjna 2,1 m do dużego ciągnika?

a do przywożenia zielonki i kostki to i nawet c 330 styknie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a 3512 jest tak samo oszczędny jak MF 255??

 

chodzi o to że mf 255 jest lepiej wykonany, ale nadal uważam ze nie warto kupowac małego ciągnika, jak już to coś najtańszego nawet t25 bo i tak nie będziesz chciał tym jeździć, kumpel kupił sobie nowego t25 do c385 i powiedział pie*dole tego ruska 80tką to sobie pływa po polach i łakach a to to podskakuje trzesie buja i musi dużo wloniej jeździć żeby nie zabić sie o kabine, fakt oszczędność w rotacyjnej jest ale co z tego jak wiecej czasu schodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze, ale jaki jest najlepszy mały ciągnik, ok 50KM??

do 40tys złotych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dobrze, ale jaki jest najlepszy mały ciągnik, ok 50KM??

do 40tys złotych

 

No to tylko 2812 albo 3512 w tym temacie jeśli chcesz oszczędny, jeśli komfortowy to zetor 3320 ale w lekkich pracach przynajmniej ten 1 do 2 l wiecej wyjdzie spalanie w najlżejszych pracach, są jeszcze małe JD i inne zachodniaki ale z tym nie mam do czynienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...