Skocz do zawartości
mantas

proxima 8441 vs MTZ 82

Rekomendowane odpowiedzi

a czym 2812 i 3512 się różnią?

3512 jest 460 kg cięższy,6 cm wyższy,4 cm dłuższy, 15 cm szerszy i co cię najbardziej interesuje ma 9 KM więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czym 2812 i 3512 się różnią?

 

Ma inny tylny most moze troche delikatniejszy ale przez ten most ma troche mniejszy rozstaw osi, ale za to ma większe przełożenie i jest troche szybszy na poszczególnych biegach no i przez to że krótszy to i zwrotnieszy, do rotacyjnej 1,65 nawet lepszy bo większej i tak nie pociągnie nawet 3512, a różnica to tylko w dawce paliwa i innych wtryskach w silniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a którego byście wybrali do prasu kostkującej i rotacyjnej?

a może coś z zachodnich wynalazków:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a którego byście wybrali do prasu kostkującej i rotacyjnej?

a może coś z zachodnich wynalazków:)

 

Wszystko jedno który, a 35/2812 ma zaletę której nawet zetor 5211 nie ma, w 3512 540 obr wałka jest przy 1800 obr, a w c330 zetorach i innych przy ponad 2000 obr więc można pracować na niższych obr.

Zetor ma tylką tą zalete że ma wspomaganie kierownicy i moze troche lepszy komfort, ale jak już byś sie decydował na 2812 to zwróc uwagę na dolny zaczep czy jeset opuszczany do ziemi.

 

Na zachodnie nie patrza 2812 każdy naprawi wszedzie dostępne części pali nawet mniej jak c330 w pewnych pracach zwrotny szybki wom, bardzo dobre chamulce i wytzrymała konstrukcja,a i wcale nie jest taki głośny jak piszą jak się pracuje latem przy otwartych drzwiach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno pytanko co sądzicie o proximie 6441 - ma 61KM 4x4, jak jest z jego awaryjnością, w jakiej cenie są części, i na ile jest gwarancjia.

I jak ktoś wie to ile kosztuje tur do niego 3sekcyjny z krokodylem szuflą i chwytakiem do balotów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeszcze jedno pytanko co sądzicie o proximie 6441 - ma 61KM 4x4, jak jest z jego awaryjnością, w jakiej cenie są części, i na ile jest gwarancjia.

I jak ktoś wie to ile kosztuje tur do niego 3sekcyjny z krokodylem szuflą i chwytakiem do balotów?

 

Sam przymierzam się do takiej proxy, części raczej tanie bo to zetor wytrzymała powinna być bo to te same podzespoły co 8441 również silnik a jest tylko inna dawka paliwa i wtryskiwacze a można przerobić na mocnieszą, komfort dobry, a tur to tylko zetorowski trac lift 100 a kosztował by z tym wyposarzeniem pewnie ze 23 -25 tys dokłądnie ceny nie znam, z awaryjnością podobno nie jest źle (mam nadzieje ze lepiej jak w 7341 i innych ze starej seri) . Jeden minus to spalanie w lżejszych pracach może być wysokie (podobno mniej jak 5l/mtg to nie chce palić ) dielrzy twierdzą ze 6441 pali tyle co i 8441 ale ja w to nie wierze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a może zamiast proximy wziąść case jx60? jest w podobnej cenie

 

Cena ta sama Mantas to co w końcu chcesz kupić 2 nowe ciągniki czy teraz coś Ci się odmieniło? Jak chcesz rady to napisz do czego do jakich prac ten lekki i przy okazji pisz jaki będzie duży ciągnik zeby się uzupełniali!

Tak sobie gdybasz tylko czy już chcesz kupować i na fundusze czy na kredyt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troszke się odmieniło po rozmowie z tatamarty:) a więc chce kupić narazie 1 ciągnik ok 60KM 4x4 do tura, jako jedyny w gospodarstwie do czasu oczywiście(mam nadzieje) ciągnik będe brał w połowie na kredyt!

ale będe wybierał najprawdopodobniej pomiędzy proximą 6441 a, Case jx60 - ale o tym nic nie wiem;/ napiszcie który lepszy, który oszczędniejszy itp.

Cenowo jest jeszcze farmtrac interesujący ale do niego zaufania nie mam

więc napiszcie czy proxima czy case?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
troszke się odmieniło po rozmowie z tatamarty:) a więc chce kupić narazie 1 ciągnik ok 60KM 4x4 do tura, jako jedyny w gospodarstwie do czasu oczywiście(mam nadzieje) ciągnik będe brał w połowie na kredyt!

ale będe wybierał najprawdopodobniej pomiędzy proximą 6441 a, Case jx60 - ale o tym nic nie wiem;/ napiszcie który lepszy, który oszczędniejszy itp.

Cenowo jest jeszcze farmtrac interesujący ale do niego zaufania nie mam

więc napiszcie czy proxima czy case?

 

Mantas jak chcesz oszczędny to case jx jak tani w utrzymaniu a masz dostęp np. do ruskiej ropy czy inne wynalazki chcesz lać to zetor a 6441 to to samo co 8441 tylko inne wtryski więc jak bedzie potrzeba to przerobisz w 6441 możesz wziąść podnośnik 4,2 m i duże koła do tego rewers i zetorowski tur 100 i nic wiecej nie trzeba, o case jx było troche w temacie ciagnik do 60km 4x4, jest mniejszy jx i na szerszych kołach przód 20'

 

Jeśli moge wiedzieć dlaczego akurat teraz chcesz 60km? Ja bym proponował kompromis oszczędnego 70 -80 km w perkinsie lub iveco więc może new holland td80d lub nawet etn farmtrac (ciągnik jest ok tylko komfort niższy jak w proximie i słaby podnośnik do tego lekki i małe koła)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a średnio o ile są droższe części do case od proximy?

i ile litrów spali mniej case od proximy na mth?

I jeszcze jedno pytanko, czy jest sens dokładać kilkadziesiąt tysięcy i kupić np. JD??;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do proximy tur 220 !!!!!!!!!!!!!!!!!

 

A widziałeś w akcji 220tke i 100ke?

Oj jest rużnica a dla prostowodów przeciążać przód nie warto.

 

 

Mantas a czy jest sens przepłacac za proxime i case jak za 59 tyś kupisz belarusa!

Tak powaznie to proxima jest większym ciągnikiem od case bo podaje moc w ece r24 czyli takich km jak w case ma ze 65km no i większa masa większy rozstaw osi udzwig podnośnika i spalanie większe ale z turem powinna być stabilniejsza i w polu wiecej zrobi jak case bo 4x30 poradzi sobie a case nie wiem czy podoła wszędzie tak mi się wydaje (ale to tylko moje przypuszczenia) że zetor będzie palił około 2 l więcej na godzine w każdej pracy z tym że w orce może wyjść może nie oszczędniej a może tak ale podobne spalanie na hektar, bo osobiscie to uważam że 6441 to porównać należy do jx70 przynajmniej oba mają turbo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile może kosztować tur do case jx 60? z takimi dodatkami jak krokodyl, szufla, chwytak do beli??

i o ile są droższe części(jeżeli możecie to napiszcie tak +- w procentach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widziłam ma znajomy 8441 z 220 od ponad roku i jedynie do bardzo ciezkich balotów potrzeba przeciweagi( żyto) A twoje dywagacje chochlik zaczynajma mnie wku...

 

Tur do case to automatycznie zachodni i koszt około 6-7tys wiekszyniż do zetora ja na stoll -a miałem cene 21tys netto bez przystawek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biały2005 wyluzuj, a ten 220 to i tak jest za duży sam widziałeś i kolegi przecież tak wysuniętego do przodu to jeszcze na rzadnym ciągniku nie widziałem, no ale jeśli koledze odpowiada to ok, ja mam inne zdanie w kwesti tura do proximy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeanalizowałem sobie te dwa ciągniki czy case jx 60 i proxime 6441

za Case przemawiają :

- lepsze wykonanie

- spalanie

- stylistyka

- większy komfort

 

za Zetorem

- większa stailność przy turze

- cena

 

ale analizując same spalanie, biorać pod uwage że będe robił choćby 250mth rocznie to na paliwie zaoszczędze jakieś 1500zł do 2000zł - tak mi się wydaje

a case jest droższy o 13 tys netto, więc ta różnica wróci mi się w paliwie za 6lat. Więc już sam nie wiem co brać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przeanalizowałem sobie te dwa ciągniki czy case jx 60 i proxime 6441

za Case przemawiają :

- lepsze wykonanie

- spalanie

- stylistyka

- większy komfort

 

za Zetorem

- większa stailność przy turze

- cena

 

ale analizując same spalanie, biorać pod uwage że będe robił choćby 250mth rocznie to na paliwie zaoszczędze jakieś 1500zł do 2000zł - tak mi się wydaje

a case jest droższy o 13 tys netto, więc ta różnica wróci mi się w paliwie za 6lat. Więc już sam nie wiem co brać

 

Mała poprawka, bo te 2 l to bardziej w lekkich pracach ale w polu to się wyruwna więc może być tak że to będzie mniej jak 2 l może 1 litr ale to tylko spekulacje

 

Kolega Baiły pisał ze ceny są te same 95 tyś brutto, z tym ze tur do case droższy będzie

 

Case bedzie dużo zwrotniejszy

 

Ja jednak radze jak już chcesz case to 70ke bo te zachodnie konie są troche słabsze bo podają wszyscy według 97/68EC, a zetorowskich czy starych usrusowskich w din to było by kilka mnie wiec ten case ma rzeczywiście z 57 58km (sprawdz według jakiej normy podaje moc case).

 

Do case np. szyba tylna i boczne około 1000zł kosztują , pompa paliwowa jest delikatna i też droga, a do zetora części to taniocha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po rozmowie z białym zacząłem rozmyślać poważnie nad case jx 60 lub jx 70, najprawdopodobnniej będe wybierał pomiędzy nimi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po rozmowie z białym zacząłem rozmyślać poważnie nad case jx 60 lub jx 70, najprawdopodobnniej będe wybierał pomiędzy nimi:)

 

A możesz zdradzić jakiś argument dlaczego odrzuciłeś oferte zetora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...