Skocz do zawartości
mikołajtomasz

Ciągnik JUMZ

Rekomendowane odpowiedzi

duzo plusow jeden wielki muinus jest bardzo lekki ( 3500kg) trzeba go dociazyc ze 800kg zeby sobie dobrze radzil w terenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy który rocznik (jaki model) tych starszych bez wspomagania bym nie polecał ,poza tym w małej kabinie jest bardzo ograniczone pole widzenia, poza tym traktor mocny jak na swoją moc (60,5 km) i przy tym jak na ruska wcale tak nie żłopie. Mam takiego 89r i robie nim wszystko począwszy od orki po prasę jeżeli go nie sprzedam to w przyszłym roku założę mu orbitrol bo oryginalne serwo jest za słabe do tura. zwijkę i ma jeszcze założonego tura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam wkradł się błąd po prasie miało być.... zwijkę i ma jeszcze założonego tura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
duzo plusow jeden wielki muinus jest bardzo lekki ( 3500kg) trzeba go dociazyc ze 800kg zeby sobie dobrze radzil w terenie
Tia, chyba żeby głębiej siadał na miękkim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w weekend zrobie wiecej fotek to je umieszcze.

A orbitrol jest z mtz-ta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
duzo plusow jeden wielki muinus jest bardzo lekki ( 3500kg) trzeba go dociazyc ze 800kg zeby sobie dobrze radzil w terenie
Tia, chyba żeby głębiej siadał na miękkim

 

 

jeszcze nigdy go nieutopilem ale teraz przynamniej niebrakuje mi uciagu no moze czasami na glinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pawoln:Co zrobiłeś aby wsadzić szerokie opony z przodu'czy zmieniałeś piasty.

Ja w swoim założyłem arbitrol od pokosówki tylko że siłownik założyłem na drążek poprzeczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pawoln:Co zrobiłeś aby wsadzić szerokie opony z przodu'czy zmieniałeś piasty.

Ja w swoim założyłem arbitrol od pokosówki tylko że siłownik założyłem na drążek poprzeczny.

jJak go umocowałeś do wąsa na, końcu czy wierciłeś otwór w środkowym zgrubieniu ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też o tym myślałem ,a jaki masz siłownik (skok i średnice) ja chce dać od bizona ,i czy zwiększałeś ciśnienie na pompie bo fabryczna od wspomagania ma tylko 130 bar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa ta sama a siłownik chyba 20cm grubość bez znaczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba ma znaczenie bo jak za mała średnica to pod obciążeniem TUR za słaby a na pusto zbyt szybka reakcja a za gruby to morze wszystko połamać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obiecałem kilka fotek ale aparat cos mi sie zp... i wiadomo o co chodzi.

pawoln:Co zrobiłeś aby wsadzić szerokie opony z przodu'czy zmieniałeś piasty.

Ja w swoim założyłem arbitrol od pokosówki tylko że siłownik założyłem na drążek poprzeczny.

Z przodu opony typowe od roztrząsacza, zmieniłem jedynie felgi, tzn. wywaliłem środkową blachę i wstawiłem nową z lekkim przesunięciem do środka. Całe wspomaganie bede jeszcze przerabiał bo wstawiłem za duży siłownik i troche trzeba pokręcić. Muszę też zmienic miejsce wstawienia siłownika na drążek poprzeczny. (w tej chwili mam wstawiony zamiast drązka podłużnego, końcówka od autosana i wstawiona w oryginalny otwór - ale to bedzie zmienione)

Wstawiłem też turbo na próbę. jutro wezmę aparat z roboty i postaram sie pokazac co mam zrobione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawoln jaką turbinę wstawiłeś , czy dużo było przeróbki i jaki jest efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko do wszystkich jak poprawić promień skrętu w ciągniku jumz proszę o wszystkie porady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co sądzicie o ciągniku JUMZ.
JUMZ to ciągnik nie do zajechania wiem bo mamy taki, wogule się nie psuje nigdy bym nie zamienił na 60-tkę lub na inny. SUPER SPRZĘT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co sądzicie o ciągniku JUMZ.
JUMZ to ciągnik nie do zajechania wiem bo mamy taki, wogule się nie psuje nigdy bym nie zamienił na 60-tkę lub na inny. SUPER SPRZĘT

Zgadzam się z tą opinią bezapelacyjnie mimo że jest to sprzęt ze wschodu wyprzedza produkt rodzimego przemysłu (c-360) i to o parę lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam bialoruske jumza z 1988r i mam pytanie do czego sluzy ta dzwignia co jest kolo biegow bo niedawno ja kupilem i niewiemi i jeszcze jedno ile pali taka maszyna na motogodzine ruska maszyna najlepsza mam jeszcze t-25 za zaden inny bym go niewymienil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie w jakis sposób ustawić sprzęgło w tym sprzecie? Czy jest możliwość odblokowania biegów bez zdejmowania pokrywy ze skrzyni.

 

Odnośnie tej dzwigienki przy biegach: ja w swoim mam taki mały jezyczek do naciskania prawa nogą. Słuzy on do wyłączania II stopnia sprzegla.

Ogolnie doś dobry ciągniczek i apetyt porównywalny do 60 (w odniesieniu do zrobionej roboty - a zrobi o wiele wiecej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...