Skocz do zawartości
Greg_Set

Jak poprawic wlasciwosci gleb slabych

Rekomendowane odpowiedzi

NA rozkład chwasta dobrz jest obornik, gnojówka. Wprowadzasz drobne-ustrojstwa. Ale to w drugim roku. w pierwszym, obowiązkowo wapno, przyorać to. Potem cosik co da ci dużo mat organicznej jako resztki pożniwne. Im wiecej mat organicznej, tym lepiej, zwiększy się potencjał buforowy gleby do "przyttrzymania" składników pok. a także wody. A chwasta nie polecałbym pryskać, lepiej przyorać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostalo duzo korzeni brzozy w ziemi, wiec raczej na wiosne zastosuje Raundap aby sie tego pozbyc. Jednak widzialem ostatnio efekty dzialania Raundapu na piaszczystej glebie i... pustynia, dlatego mam pewne obawy.

Pocieszam sie, ze moze uzyli nierozcienczonego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

randapu dajesz 3l/ha jak masz takie jak u ciebie warunki a jak masz małe zachwaszczenie to mozna 2l/ha można dodawać też siarczan amonu na lepsze działanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak widzialem ostatnio efekty dzialania Raundapu na piaszczystej glebie i... pustynia, dlatego mam pewne obawy

 

A jak Twoim zdaniem powinno wyglądać pole po zastosowaniu herbicydu totalnego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyste i bez chwastow? jednak ten kawalek ktory widzialem to doslownie pustynia! Fakt ze byl praktycznie bez warstwy prochniczej ale efekt mnie porazil... Mam tez troche ugorow gdzie pod cienka warstwa roslin jest zwirko podobna ziemia, zamierzam przeznaczyc ta czesc na winnice lub sad orzecha wloskiego po uprzednim odchwaszczeniu i poprawieniu wlasciowosci gleby, jednak boje sie czy Raudap nie bedzie poczatkiem piaskownicy..

Moze lepiej poprzestac na talerzowaniu, orce w tych miejscach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale raundap nie wpływa na to czy gleba staje sie piszczysta, poprostu gleba jest taka sama tylko chwasty usychają i to wszystko, ja stosuje raundap od chyba 8 lat i wszysko z gleba jest oki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Greg Set dopiero teraz zauważyłem skąd jesteś Lubuskie .Mój znajomy w mojej wiosce założył winnice.http://www.winnica-mozow.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Jestem w temacie, dzis wykarczowalem ogrod (czeresnie na skarpie pol-zach) ok. 0,5h pod winnice. Dzieki za linka, czytalem juz kiedys o Twoich znajomych na stronach stowarzyszenia z zielonej gory. Mam zamiar przygotowac pozostala ziemie najlepiej jak sie da i w przyszlym roku zdecyduje co dalej... Gdyby nie wszech obecne zlodziejstwo, to na winnice moglbym przeznaczyc okolo 4h. Lecz jak jest, sama pewnie wiesz...

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale raundap nie wpływa na to czy gleba staje sie piszczysta, poprostu gleba jest taka sama tylko chwasty usychają i to wszystko, ja stosuje raundap od chyba 8 lat i wszysko z gleba jest oki

 

Zle mnie zrozumiales. Obawialem sie ze tam gdzie wierzchnia warstwe trzyma w kupie tylko licha roslinnosc to Raundap moze wyjalowic to tak skutecznie ze bez szybkiej interwencji zostanie tylko piasek... ale na to pomoga chyba rosliny motylkowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pozwole sobie napisać post w tym temacie. Nie jestem niestety doświadczonym rolnikiem i chciałbym prosić specjalistów w tego forum o pomoc

Posiadam kawałek ziemi który nie był uprawiany około 3/4 lata.

http://i26.tinypic.com/2dc955e.jpg

http://i29.tinypic.com/aahusx.jpg

Na dzień dzisiejszy rosnie na nim "trawa" o wysokości 0,5m . Jedyną pracą jaką wykonywałem, to co roku skoszenie tych "krzaczorów" i pozbieranie z pola. W zeszłym roku na jesień po skoszeniu i pozbieraniu traw kumpel zaorał pole, lecz trochę nieumiejętnie, i teraz jest tam strasznie nie równo.

W przyszłym roku chciałbym sobie tam posadzić ziemniaki, i mam takie pytanie -

Jak doprowadzić tą ziemie do lepszego stanu, i czy wogóle opłaca sie sadzić tam ziemniaki.

Z góry dziękuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem wydzierżawić kawałek pola który zarósł brzozami.Nigdy nie były brane na niego dopłaty. Czy ja mogę się o takowe ubiegać gdy uda mi się go doprowadzić do porządku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...