Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że zakładam nowy temat o pługach lecz myślę że tylko w ten sposób można wyróżnić tę markę i wypowiadać się na temat pługów produkowanych przez ten czeski zakład a sprzedawany w Polsce pod barwami Zetor-a.

Myślę że nie zrobię niepotrzebnego bałaganu na forum tak jak nie zrobił tego temat ,, Zetor Proxima'' którego byłem autorem będąc jeszcze nie zalogowanym a w tedy już istniał ogólny temat o zetorze.

Proszę więc moderatora o nie blokowanie tematu chyba że okaże się nie wypałem lecz moim zdaniem warto podyskutować o sprzęcie którego rozwiązania techniczne wspierają takie firmy jak LEMKEN i KVERNELAND .

Tak więc zapraszam wszystkich już coraz liczniejszych użytkowników tej marki do wypowiedzi jak i zadawania pytań przez poszukujących informacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to i dobry temat. A więc piszemy!!

Z tego co słyszałem o tych pługach to to że są lekkie i wspaniale nadaja się do Pronarów które dają radę podnieść a z pociągnięciem to nie jest u Rusków tak źle pasdują do takiego pługa!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście widziałem model Junior Roto+ Proxima 8441 w Bednarach i na tyle spodobał mi się ten pług że złożyłem na niego wniosek do ARiMR a nawet jak nie dostanę dofinansowania to i tak go kupię bo żadnego innego pługa 4 skibowego nie wyobrażam sobie z proximą 8441. No i do tego cena samego pługa jest myślę bardzo korzystna o częściach zamiennych nie wspominając

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym pierwszym odnośniku z czeskiej strony jak ją otworzysz to po lewej masz odnośnik do filmiku z obracania tego pługa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
. . .No i do tego cena samego pługa jest myślę bardzo korzystna o częściach zamiennych nie wspominając

 

Masz może cennik tych plugów??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całego cennika nie znam bo innymi modelami się nie interesowałem niż Junior Roto który katalogowo kosztuje 21600zł brutto w podstawowej wersji bez ścinaczy i lizaków na odkładni ale nawet w Kaliszu na ten pług jest 15%upustu tak więc trzeba położyć max cenę katalogową za pług z dodatkami a u dilera jaszcze zawsze trochę więcej się urwie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena faktycznie jest atrakcyjna no i ten filmik z jest fajny o ile sie nie myle to zetor 7245 lub 7745 spokojnie daje sobie rade z obroceniem czteroskibowego pluga chociaz widac ze tyl traktora troche siedzi

A jak sie pracuje tymi plugami, dobrze kryją? duży opór stwiają w ziemi? zapychają sie?

Moze użytkownik pluga tej marki sie wypowie na ten temat, podzieli sie swoimi doswiadczeniami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie też oferta tych pługów jest atrakcyjna, ale ogólna niechęć do zabezpieczeń kołkowych robi swoje

poza tym męczyć ciągnik 80 KM 4 skibami to wg mnie trochę szkoda, lepiej chyba szerszą trójeczkę kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam aktualnie 3*35 obrotowy na zabezpieczeniu sprężynowym KUHN-a waży dużo ponad 1t i jak na moje 80km to idzie bardzo ciężko a ta 4 z sukova waży tylko 720kg to tylko więcej o 100kg od zagonowej 4 tur z Uni a w polu proxima śmiga z nim aż miło popatrzeć( widziałem w Bednarach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zagonowym pługiem dla porównania próbowałeś orać?

na wiosnę jak czas pozwoli to odkręcimy z atlasa piąty korpus i zobaczymy czy landini 82KM da rade atlasem 4 orać- szczerze mówiąc to wątpię, że pociągnie 4x40 w przypadku gdy 16245 poci się z 5x40 (ale w rzeczywistości ponad 220cm bierze)

ale ciężko proximą w jaki sposób? dusi ciągnik, przód podskakuje, ściąga przód?

metr z groszami na 82KM to malutko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na uwrociach trzeba faktycznie uważać bo strasznie buja jednak waga robi swoje ale w polu prowadzi się ok tylko stawia duże opory może że ma jeszcze przedpłużki mój kuzyn kupił z uni 4 na resorze do ursusa 120km i orke zimową robił na 3 skiby a ziemie niezbyt ciężkie chociaż czasami gliniaste a na 4 skiby zbiornik nioe starcza mu na dzień pracy więc coś w tym musi być że płygi z resorem czy sprężyną dają większy opór

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak zabezpieczenie może mieć wpływ na opór pługa?

planujemy właśnie kupno pługa, ale jakoś szkoda ciągnika do obrotówki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem ma duże bo chodzi o wagę pługa przy resorze cze sprężynie pług musi mieć masywniejszą ramę i tym samą cięższą i zmienia się długość pługa z tego co zaobserwowałem 1-1.5m nawet a to swoje już robi niby waga nie powinna mieć wpływ jak pług jest już w ziemi ale ma a jeśli chodzi o wybór zagonowego czy obrotowego to jak raz spróbujesz obrotowego to zgonówki już nie zaczepisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 z sukova waży tylko 720kg to tylko więcej o 100kg od zagonowej 4 tur z Uni a w polu proxima śmiga z nim aż miło popatrzeć( widziałem w Bednarach)

Ale to była ta 4x30 ?? czy wieksza ?? Czy 93 KM dało by rade 4x40 ?? jak myslisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regulacja szerokości orki jeśli chodzi o model Junior Roto następuje poprzez przełożenie śrub w ramie pługa i nie jest płynna tylko w trzech zakresach szerokości orki 35cm 35cm 40cm ale w większych modelach nie wiem ale chyba jest vario (płynna)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sukov - beznadzieja. Szkoda że mi padł dysk w starym komputerze, bo bym wrzucił zdjęcia z Agroshow z zeszłego roku - gościu się pocił Zetorem i trójką Sukowa regulując to nieszczęście gdszieś na boku, poza oczami. Ano toto iść nie chciało, ano przykrywać skiby, choć orany był piach, bo nic innego na Bednarach nie występuje. Odlkładniczki małe, konstrukcja niesolidniew wyglądająca.

Ale oczywiście kwestaia gustu. Tyle tylko że wziąc to na PROW i potem walczyć 5 lat plując sobie w w brodę - to ci bzyczek odradzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co byście bardziej polecali z obrotowych i zagonówek??

Unia czy Sukov??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...